В Україні з 1 березня змінився механізм виплат грошової винагороди військовим. Про це йдеться в постанові уряду №168.
Такі зміни були запроваджені на початку лютого, однак чинності вони набули з 1 березня 2023 року.
Грошову винагороду у розмірі 100 тисяч гривень отримуватимуть військові на лінії зіткнення, а виплату нараховуватимуть пропорційно часу виконання завдань.
Таку ж суму виплат нараховуватимуть за конкретний період виконання бойових завдань:
Бійці, які виконують бойові завдання у складі військового органу управління, отримуватимуть грошову винагороду в розмірі 50 тисяч гривень. А виплати у 30 тисяч гривень нараховуватимуть військовим, які виконують бойові завдання в районах бойових дій, але не на лінії зіткнення.
Скасовується винагорода в 30 тисяч гривень для військових, які служать за межами районів бойових дій – у навчальних центрах, тилових базах, а також для строковиків, курсантів, офіцерів управлінь та штабів.
При цьому військовим підняли місячні оклади. Мінімальний рівень для Національної гвардії, військових ЗСУ, Держприкордонслужби становить не менше 20,1 тисячі гривень. Як відомо, у 2022 році ця сума становила 13 тисяч.
Тож військовий, який не перебуває на фронті, отримуватиме 20,1 тисячі гривень, а не 43 тисячі, як це було після початку повномасштабної війни.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна:
Онлайн: за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.