Про проект
alt
Шерифи - узагальнений образ представників громади, цивільних людей, які наділені повноваженнями для організації безпечного середовища в громаді. Профілактики протидії правопорушень, фінансуються з місцевого юджету та підзвітні громаді.

Проект «Шерифи для нових громад» покликаний розповісти про успішний досвід малих і середніх громад Херсонської, Харківської та Полтавської області у самостійному вирішенні проблем із забезпечення безпеки в громаді.

Наше завдання активізувати членів малих громад з метою самостійного вирішення проблем громадської безпеки на системному рівні.

Ми збираємо та аналізуємо успіхи, помилки і підводні камені реформи поліції - її впливу в малих громадах України. Досліджуємо потреби цільової аудиторії і ефективних каналів комунікації шляхом проведення опитувань представників сільської місцевості, органів влади та самоуправління, експертів, дільничних інспекторів поліції: про те, що впливає на безпеку, криміногенну ситуацію, що роблять шерифи в селах і які очікування місцевих жителів? Чого бракує?

Збираємо кращі практики вирішення проблем безпеки в громадах, розробляємо рекомендації, як уникнути типових помилок. Збираємо пропозиції щодо вирішення проблем у сфері організації системи безпеки на місцевому рівні і на рівні законодавства України - за участю Громадської спілки «Мережа правового розвитку» (25 Офісів у 15-ти областях України) і Мережі громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини (27 НУО).

Вивчаємо думки населення в соціальних мережах та ЗМІ Херсонської, Харківської, Полтавської областей щодо методів забезпечення безпеки в малих громадах та ефективності впровадження реформи поліції і проекту Державної служби зайнятості «Шериф».

Досліджуємо роботу шерифів в трьох районах кожної з трьох областей - Херсонської, Харківської, Полтавської, де реалізується пілотна державна програма «Шериф». 

Виявляємо типові для села справи, правові проблеми і способи їх вирішення за допомогою шерифів. Записуємо відео-інтерв'ю з шерифами, головами сільрад, а також з місцевими жителями, які зверталися до шерифа або поліції.

Інформаційна платформа «Шерифи для нових громад» створюється для збору інформації та обговорення проблем громадської безпеки в сільській місцевості, просування реформи поліції в Україні, сприяння вдосконалення та впровадження інституту «Шерифів» в Україні. Платформа має об'єднати інформацію, як саме громади можуть забезпечити безпеку, доступну для всіх ОТГ, ОСН, членів малих громад, представників органів влади, працівників поліції, громадських активістів, журналістів та сприяє успішному впровадженню інституту шерифів по всій Україні і посиленню здатності громад до розвитку.

Мета
Мета текст
Цілі
Цілі текст
Завдання
Завдання текст
“Шерифи для нових громад” спільний проект Благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” та Громадської організації “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”, який реалізується у Херсонській, Полтавській та Харківській областях за підтримки Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта та Міжнародного Фонду “Відродження”.
Команда проекту
Наталя Бімбірайте
Наталя Бімбірайте
Керівниця проекту
Ілона Коротіцина
Ілона Коротіцина
Координаторка проекту
Олена Старюк
Олена Старюк
Юристка проекту
Маргарита Плахотнюк
Маргарита Плахотнюк
Юристка проекту
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Координаторка у Херсонській області
Людмила Чванько
Людмила Чванько
Координаторка у Полтавській області
Дмитро Жуков
Дмитро Жуков
Адміністратор
Юрій Чумак
Юрій Чумак
Координатор у Харківській області
Анна Коваленко
Анна Коваленко
Бухгалтер проекту
Експерти
Алла Тютюнник
Алла Тютюнник
Експерт з прав людини, виконавчий директор Благодійної організації "Фонд милосердя та здоров'я", тренер зі стратегій і тактик захисту прав людини та кампаній з едвокасі, член правління Української Гельсинської спілки з прав людини, керівник правозахисного департаменту Міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA .
Леонід Бондарчук
Леонід Бондарчук
Експерт з медіа-стратегій правозахисних кампаній та кампаній едвокасі, головний редактор онлайн газети "Вгору"
Ольга Настіна
Ольга Настіна
Голова Білоцерківської громадської організації «Правова єдність» , правозахисниця, експертка з питань децентралізації, розвитку територіальних громад та безпеки і громадах; кандидатка юридичних наук, практикуюча юристка.
Світлана Рижкова
Світлана Рижкова
Старший викладач кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, майор поліції.
Наші партнери
Інформаційна платформа «Шерифи для нових громад» створена у рамках проекту «Мобілізація середніх і малих громад України через посилення правових можливостей і здібностей самостійної організації системи безпеки в громадах» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Погляди, відображені у матеріалах, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Поділитись:
youtube facebook