Про проєкт
alt
Шерифи - узагальнений образ представників громади, цивільних людей, які наділені повноваженнями для організації безпечного середовища в громаді, профілактики протидії правопорушень, фінансуються з місцевого бюджету та підзвітні громаді.

Проєкт «Шерифи для нових громад» покликаний розповісти про успішний досвід малих і середніх громад Херсонської, Харківської, Полтавської, Дніпропетровської, Миколаївської та Хмельницької областей у самостійному вирішенні безпекових проблем.

Наше завдання активізувати членів малих громад з метою самостійного вирішення проблем громадської безпеки на системному рівні.

Ми збираємо та аналізуємо успіхи, помилки і підводні камені реформи поліції - її впливу в малих громадах України. Досліджуємо потреби цільової аудиторії і ефективних каналів комунікації шляхом проведення опитувань представників сільської місцевості, органів влади та самоуправління, експертів, дільничних інспекторів поліції: про те, що впливає на безпеку, криміногенну ситуацію, що роблять шерифи в селах і які очікування місцевих жителів? Чого бракує?

Збираємо кращі практики вирішення проблем безпеки в громадах, розробляємо рекомендації, як уникнути типових помилок. Збираємо пропозиції щодо вирішення проблем у сфері організації системи безпеки на місцевому рівні і на рівні законодавства України.

Вивчаємо думки населення в соціальних мережах та ЗМІ Херсонської, Харківської, Полтавської, Дніпропетровської, Миколаївської та Хмельницької областей щодо програм безпеки в малих громадах та ефективності впровадження реформи поліції і проєкту Державної служби зайнятості «Шериф».

Виявляємо типові для села справи, правові проблеми і способи їх вирішення за допомогою шерифів. Записуємо відео-інтерв'ю з шерифами, головами сільрад, а також з місцевими жителями, які зверталися до шерифа або поліції.

Інформаційна платформа «Шерифи для нових громад» створена для збору інформації та обговорення проблем громадської безпеки в сільській місцевості, просування реформи поліції та децентралізації, сприяння вдосконаленню та впровадженню інституту «Шерифів» в Україні.

Мета
Посилення спроможності територіальних громад України у сфері організації безпечного середовища через збір та поширення кращих практик організації взаємодії поліції з населенням, дотримання правопорядку та попередження злочинності серед голів об’єднаних територіальних громад, поліцейських офіцерів, шерифів, організацій громадянського суспільства, провайдерів безоплатної правової допомоги, громадських радників.
Цілі
Збір та дослідження інформації, обговорення реальних проблем громадської безпеки в сільській місцевості, просування реформи поліції в Україні, сприяння вдосконаленню взаємодії населення з поліцією. Проведення інформаційно-просвітницької кампанії про можливості та методи організації безпеки в малих громадах для цільових аудиторій.
Завдання
Збір та поширення інформації про вплив на життя громад роботи поліцейських офіцерів громад та шерифів, виявлення проблем, успіхів і потреб впровадження пілотного проекту «Поліцейський офіцер громади». Проведення просвітницьких заходів, обговорення нагальних питань, проблем та пошук шляхів вирішення щодо взаємодії дільничних офіцерів поліції, поліцейських офіцерів громади з селами та ОТГ, проведення анкетування.
“Шерифи для нових громад” спільний проєкт Благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” і Громадської організації “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”, який реалізується у Херсонській, Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Хмельницькій та Миколаївській областях за підтримки Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта.
Команда проєкту
Експерти
Алла Тютюнник
Алла Тютюнник
Експерт з прав людини, виконавчий директор Благодійної організації "Фонд милосердя та здоров'я", тренер зі стратегій і тактик захисту прав людини та кампаній з едвокасі, член правління Української Гельсинської спілки з прав людини, керівник правозахисного департаменту Міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA .
Леонід Бондарчук
Леонід Бондарчук
Експерт з медіа-стратегій правозахисних кампаній та кампаній едвокасі, головний редактор онлайн газети "Вгору"
Ольга Настіна
Ольга Настіна
Голова Білоцерківської громадської організації «Правова єдність» , правозахисниця, експертка з питань децентралізації, розвитку територіальних громад та безпеки і громадах; кандидатка юридичних наук, практикуюча юристка.
Світлана Рижкова
Світлана Рижкова
Старший викладач кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, майор поліції.
Наші партнери
Інформаційна платформа «Шерифи для нових громад» створена у рамках проекту «Мобілізація середніх і малих громад України через посилення правових можливостей і здібностей самостійної організації системи безпеки в громадах» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Погляди, відображені у матеріалах, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Поділитись:
Контактуйте з нами
e-mail: sheriffproject18@gmail.com
youtube facebook