До чого призводить обмеження у спілкуванні
15 — 07 — 2021
/Дніпро
2601
Юрій Чумак
Юрій Чумак
Автор
всі статті автора

Проєкт «Шерифи для нових громад» розкриває можливості співпраці між активними членами сільських громад, поліцією та органами місцевого самоврядування. І не дивно, що складається гарна взаємодія та товариські стосунки між багатьма людьми, задіяними в проєкті.

Світлана Рижкова та Юрій Чумак

Так, неодноразово співпрацювали в різних заходах і активностях координатор проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях Юрій Чумак і старша викладачка кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Світлана Рижкова.

Зокрема, наприкінці минулого року пані Світлана залучила Юрія до участі у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Ювенальна деліктологія: діти як жертви, діти як правопорушники». За підсумками семінару нещодавно вийшла в світ збірка матеріалів, до якої увійшла й стаття Юрія Чумака «Вплив посилених карантинних заходів в Україні на ситуацію з домашнім насильством щодо дітей».

Книга «Ювенальна деліктологія: діти як жертви, діти як правопорушники» випущена до 55-ї річниці з дня заснування Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

0002chu

Книга Ювенальна деліктологія: діти як жертви, діти як правопорушники»

У збірці піднімається проблематика, пов’язана з дітьми, які стали жертвами або свідками правопорушень, а також неповнолітніх, які самі скоїли правопорушення. Статті, що увійшли до збірки, стосуються профілактики поширення наркотичних та психотропних речовин у дитячому середовищі (при цьому відмічається, що, вік початку вживання наркотиків в Україні вже знизився ледь не до 9 років), нестачі належної кількості працівників ювенальної превенції (хоча зараз триває реформування даної служби й чисельність «ювеналів» має зрости), складнощів роботи з дітьми, що мають певні розлади аутичного спектру (важко здійснювати їх розшук, у правоохоронців часто відсутні необхідні навички), протидії булінгу в закладах освіти. Також у збірці містяться матеріали, присвячені закордонному досвіду роботи поліції з неповнолітніми. Значна увага приділена шляхам удосконалення способів забезпечення прав і свобод неповнолітніх, зокрема, взаємодії поліцейських офіцерів громади з підрозділами ювенальної превенції у сфері захисту прав дітей.

З першої статті збірки увага читача зосереджується на дуже цікавих безпекових аспектах, які вкрай необхідно усвідомити. Адже пандемія коронавірусу так чи інакше вплине на життя кожного українця. І тут доцільно в першу чергу, звернутися до психологічного аспекту та поставити одне питання: До чого призводить обмеження у спілкуванні?

“Найважче для людського розуму — ізоляція від соціуму. Тому свого часу було, приміром, придумано тюремне ув’язнення. Зазвичай події розвиваються в такий спосіб: за самотністю, коли своїми страхами нема з ким поділитися, виникає стан пригніченості. Якщо пригніченість затягується, з’являється почуття безнадійності, занепад духу і депресивний стан", - повідомив професор-дослідник Державного агентства охорони здоров’я і соціального розвитку Фінляндії (THL), а також директор з розвитку Фінського товариства психічного здоров’я «Мієлі» Крістіан Вальбек, відповідаючи на питання журналістів до чого призводить обмеження соціальних контактів”.

І вже на цьому етапі виникає ризик зростання випадків вчинення правопорушень за участі дітей або скоєних дітьми. Саме тому слід проаналізувати стан правопорушень під час пандемії та у звичайний період щоби зробити правильні висновки.

Матеріали конференції можуть бути корисними не тільки для поліцейських та науковців, але й для працівників служб у справах дітей, центрів соціальних служб, психологів, учителів, соціальних педагогів, представників громадських організацій та всіх, хто цікавиться тематикою запобігання підліткової злочинності та забезпечення безпеки дітей у громадах, особливо селах.

І от, нещодавно у Дніпрі відбулася зустріч громадського активіста та працівниці поліції – Юрія Чумака та Світлани Рижкової. Вони обмінялися міркуваннями щодо планів майбутньої взаємодії.

А на завершення пані Рижкова вручила Юрію книгу з матеріалами Всеукраїнського науково-практичного семінару (в якій, до речі, є й 2 статті самої Світлани). І на зворотній стороні обкладинки дарувальниця написала: «Шановному колезі та однодумцю Юрію Чумаку від науковців Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, від Світлани Рижкової – з побажаннями творчих успіхів та подальшої співпраці!».

Певні, що така співпраця не забариться!

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1032
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
963
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
936
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
938
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1280
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1211
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1378
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
996
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1209
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook