Екскурсії до пожежних, конопля та «п’яні протоколи»
31 — 10 — 2019
/Дніпро
209
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Поліцейські офіцери Піщанської об’єднаної територіальної громади відзвітували за 5 місяців роботи.

Нагадаємо, проект «Поліцейський офіцер громади» - це наступний крок реформування правоохоронних органів. Перший випуск, 33 офіцери, уже працюють з кінця травня цього року в 21 об’єднаній територіальній громаді Дніпропетровській області (ця область стала пілотною, тепер досвід поширюють по всій країні).

Піщанську ОТГ Новомосковського району обслуговують Володимир Гужва, Артем Денисенко та Ігор Волобуєв.

Звітуючи односельцям, офіцери наголосили, що головне їх завдання - профілактика правопорушень, безпека середовища та безпека людей:

«До наших повноважень входить забезпечення безпеки дорожнього руху, робота з дітьми, перевірка дозвільної системи, перевірка підоблікових категорій, розгляд звернень громадян (окрім розслідувань кримінальних правопорушень).

Головними завданнями поліцейських офіцерів є надання сервісних послуг громадянам. Під час нашої підготовки окремо наголошувалося: основним критерієм ефективності роботи поліції є не кількість складених протоколів, а довіра населення, що прямо зазначено у Законі «Про національну поліцію». Тож ми з початку нашої роботи намагаємося максимально розповсюдити наші контакти задля ефективного реагування на звернення громадян та надання консультацій тим, кому вони потрібні».

Упродовж п’яти місяців офіцери забезпечили громадський порядок на всіх урочистих заходах та святах громади; проводили і проводять профілактичні бесіди з учнями, котрі не дотримуються дисципліни в школі; розповідали дітлахам у дитсадочках, як виглядають небезпечні предмети, зокрема, вибухівка та пояснювали, як поводитися, коли побачать підозрілу річ, організували малечі екскурсію до пожежної частини; постійно відвідували та відвідують сім’ї, які опинилися в складних  обставинах та родини, де є випадки домашнього насильства; «гасили» конфлікти та консультували.

Протоколи складають лише тоді, коли слова на порушника не діють, коли він не реагує ні на зауваження, ні на попередження.

Зокрема, за домашнє насильство вже складено 14 протоколів. І це - найбільше в порівнянні з іншими правопорушеннями. Також офіцери винесли два Термінових заборонних приписи. Наступне «за рейтингом» адмінпорушення - керування транспортом у стані алкогольного/наркотичного сп’яніння.   «П’яних» протоколів - 9.

Крім того, декількох мешканців громади притягнуто до відповідальності за порушення правил благоустрою, за дрібне хуліганство, за перебування на робочому місці у стані алкогольного сп’яніння, за порушення правил торгівлі та інше.

Ще офіцери «додали роботи» своїм колегам із райвідділку - слідчим та оперативникам: виявили та задокументували 33 кримінальних злочини. Тут і тілесні ушкодження, і наркотики у великій кількості, і незаконні пункти прийому  металобрухту, і розкрадання чорнозему, незаконні земельні роботи та встановлення промислових свердловин без дозвільних документів, незаконна вирубка лісу тощо. Навіть знайшли автівку, вкрадену  в місті Дніпрі в 2017 році. І «між ділом» - розглянули більш ніж 250 офіційних звернень місцевих жителів та надали їм письмові відповіді.

Повний звіт своїх правоохоронців Піщанська ОТГ розмістила на сторінці громади в Фейсбук. Під публікацією - лише схвальні відгуки: «Дякуємо за порядок», «Ви найкращі!!!», «Молодцi, хлопцi, дуже інформативно та надихає», «Гарний проект. Нарештi, є полicмени, якi дiйсно працюють з населенням, вiдгукуються на всi запити та проблеми людей. Побільше б саме таких полiсменiв, а не тих, що ми мали та чекали роками!  Бажаю офіцерам здоров’я, наснаги, витримки в усьому! Так тримати й далi!!!».

А під час дискусії у форматі «Відкритий мікрофон» за участю поліцейських офіцерів (її організувала і провела громадська організація «ЛАРП») журналістів та мешканців двох сіл громади - Піщанка і Орлівщина люди багато нарікали, що трьох офіцерів - замало. Бо громада велика (9 населених пунктів, 22 тис. мешканців), вони фізично не можуть часто навідуватися до віддалених сіл ОТГ, їх сил не вистачає на те, щоб постійно патрулювати жваві траси вечорами, наглядати за нічними дискотеками,  одночасно припиняти продаж молоді спиртного «на розлив», а потім ще й удень працювати. Щоб ситуацію контролювати, треба щонайменше ще три таких офіцери, але за нормами можуть запросити додатково лише одного.  Тому, можливо, має сенс створити своє громадське формування, щоб хтось також патрулював вулиці разом із офіцерами.

 

Крім того, висловили пропозицію надати номерам мобільних телефонів поліцейських офіцерів громад такого ж статусу, як і номери телефонів державних правоохоронних органів. Таку ініціативу запропонував мешканець Піщанки, секретар Екологічної громадської ради при Дніпропетровській ОДА, громадський екологічний інспектор В’ячеслав Горобець:

«Бо дуже часто потрібна обов’язкова реєстрація викликів та звернень по лінії«102», щоб зреагували наші поліцейські.   Тоді людина може телефонувати  на номери офіцерів громади, і це  звернення вважатиметься  зареєстрованим».

Ще інспектор зауважив керівництву ОТГ, що офіцери забезпечені незадовільно: умови роботи «бажають кращого»; крім того, пальне виділяється в дуже обмеженій кількості; а головне - у хлопців у громаді немає житла, тож вони вимушені кожного дня долати чималу кількість кілометрів з дому на роботу та навпаки.

Цікаво, що після тієї дискусії депутати громади проголосували на сесії за зміни та доповнення до «Програми забезпечення громадського порядку, громадської безпеки на території Піщанської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки»: виділили додаткові кошти на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, на поточний ремонт пункту «Поліцейський офіцер громади», на придбання оргтехніки, меблів, а ще - на виготовлення та розміщення наочних агітаційно-профілактичних, методичних, інформаційних матеріалів на рекламних стендах у місцях масового перебування громадян та у громадському транспорті.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Безпека в громадах» за фінансової підтримки Freedom House. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я»

Публікація Підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоровя” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
В очікуванні відповідей
19 — 12 — 2019
/Дніпро
179
В очікуванні відповідей
  На фото другий справа наліво начальник управління Департаменту превентивної діяльності Сергій Віталійович Альошкін Наразі…
докладніше
Анатолій Чуприна: «Єдиний мінус – він один»
19 — 12 — 2019
/Дніпро
108
Анатолій Чуприна: «Єдиний мінус – він один»
  На фото поліцейський офіцер Личківської сільської об’єднаної територіальної громади Магдалинівського району…
докладніше
Тепер живемо за законом
17 — 12 — 2019
/Дніпро
76
Тепер живемо за законом
На фото поліцейський офіцер Солонянської ОТГ Микола Сідий. Фото з сайту "Лица". Поки на офіційному рівні ефект від реалізації проєкту…
докладніше
Як визначають довіру та рівень безпеки
16 — 12 — 2019
/Дніпро
89
Як визначають довіру та рівень безпеки
Головним критерієм ефективності роботи проєкту «Поліцейський офіцер громади» має бути «рівень довіри населення». Але як…
докладніше
Поліцейські офіцери громад: теорія і практика
12 — 12 — 2019
/Дніпро
127
Поліцейські офіцери громад: теорія і практика
Опитані нами перші поліцейські офіцери громад Дніпропетровщини зазначають, що навчальний курс дуже інтенсивний та насичений. Тим…
докладніше
Різні громади – різні умови роботи
12 — 12 — 2019
/Дніпро
128
Різні громади – різні умови роботи
Проєкт «Поліцейський офіцер громади» впроваджується вже по всій країні. Але чи дійсно він успішний? Спочатку, як пілотний,…
докладніше
Участь громадян в охороні громадського порядку: трансформація правової свідомості
05 — 12 — 2019
/Аналітичні статті
238
Участь громадян в охороні громадського порядку: трансформація правової…
Досліджені питання пов’язані з участю громадян в охороні громадського порядку відповідно до принципу взаємодії поліції (міліції) з…
докладніше
Поліцейські офіцери громад: чим незадоволене керівництво райвідділків
05 — 12 — 2019
/Дніпро
89
Поліцейські офіцери громад: чим незадоволене керівництво райвідділків
Поліцейські офіцери Новоолександрівської громади, зліва направо: Сергій Шлома та Юрій Сармін. Фото газети…
докладніше
Крадіжок в Юр’ївській громаді поменшало
04 — 12 — 2019
/Дніпро
120
Крадіжок в Юр’ївській громаді поменшало
На фото зліва направо: Юрій Лифарь та Микола Шевчук. Юр’ївська об’єднана територіальна громада однією з перших в Україні…
докладніше
всі новини
youtube facebook