Як працюють перші офіцери громад
18 — 09 — 2019
/Дніпро
2516
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора
На фото: офіцер Миколаївської ОТГ Віталій Віталійович Лозовий.

Переважна кількість офіцерів поліції «нового формату», тобто офіцерів громад - колишні дільничні. Що саме змінилося в їх роботі крім назви, ми запитали в офіцера Миколаївської ОТГ Віталія Лозового.

Бо знайти його контакти виявилося дуже просто - він розмістив номер службового телефону прямо на обкладинці службової сторінки у Фейсбуці.

Нагадаємо, перші 33 офіцери громад уже понад три місяці обслуговують 21 об'єднану територіальну громаду Дніпропетровщини.

У 13 громадах працює по одному офіцеру, чотири ОТГ (Васильківську, Піщанську, Томаківську, Царичанську) обслуговують три офіцери, в інших - по два.

Щоб висвітлювати роботу нових дільничних, Національна поліція створила у Фейсбук спеціальну сторінку, яка так і називається, Поліцейський офіцер громади в Дніпропетровській області, з гаслом: «Я тут, щоб оберігати». На сторінці публікують різноманітні відгуки про роботу офіцерів, починаючи з офіційних заяв керівників різних структур, публікацій у ЗМІ, до постів місцевих мешканців.

Зокрема, як пише вчителька ‎ Калинівської школи Гречаноподівської ОТГ Ольга Ініна‎: «5 вересня 2019 року для учнів школи проведено зустріч #ЯМАЮПРАВО#, на яку  запросили  поліцейського громади О.Ю.Подтергера… Досить жваво учні обговорювали  дотримання правил дорожнього руху, їзди на велосипеді, поведінки під час перебування у громадських місцях тощо».

Або, як у сюжеті відділу комунікації поліції Дніпропетровської області розповідають, що люди з вдячністю відгукуються про роботу поліцейських офіцерів громад. 

Але чим саме займаються офіцери,  які їх «рутинні справи», краще дізнаватися з інших сторінок. Як, скажімо, зі сторінки Поліцейський офіцер Миколаївської громади в Дніпропетровській області.

У цьому ОТГ працює Віталій Лозовий. Нацполіція передала йому в користування автомобіль та зброю.  Разом із транспортом полісмен отримав бензопилу, пневматичні ножиці, пускові проводи, боді камеру, планшет для отримання викликів від громадян, бронежилет, аптечку першої медичної допомоги, набір інструментів.

А громада влаштувала гучне свято на честь його призначення. Спочатку в приміщенні Миколаївського сільського будинку культури його урочисто привітали та представили населенню ОТГ. А потім - вручили ключі від нової поліцейської станції та доручили її офіційно відкрити.

Він створив сторінку у ФБ зі своїми контактами і майже щодня звітує там про свою роботу. Наприклад, житель с. Миколаївка поскаржився, що на кладовищі по вул. Вокзальна викрали металеві стовпчики зі стола та лавочки. Офіцер громади обслідував місце крадіжки і знайшов злочинця.

Або як мешканку с. Васильківське оштрафовано за  виготовлення самогону, а самогонний апарат - конфісковано.

А громадянку с. Маломиколаївки притягнуто до відповідальності за статтею 154 Кодексу про адмінправопорушення: «Порушення правил тримання собак і котів». Бо люди скаржилися на її пса, який бігав по вулиці та кидався на дітей.

До нового призначення Віталій Лозовий декілька років працював   дільничним. Коли ми запитали його, що ж змінилося у його роботі, він відповів із веселою посмішкою: «Я тепер «чотири в одному». Тобто, у офіцера громади залишилися всі його попередні завдання  дільничного офіцера. Але тепер він має ще  й виконувати функцію патрульних копів (саме тому авто полісмена укомплектовано бензопилою, пневмоножицями та аптечкою - для допомоги постраждалим в аварії), вирішувати питання дозволів на зброю, та додалися повноваження ювенальної превенції - робота з дітьми.

Наприклад,   як розповів Віталій Лозовий, зараз вирішується питання щодо долі дітей з однієї неблагополучної родини. Батьки працюють на місцевій птахофабриці, але дуже зловживають спиртним.  З ними не  раз розмовляли і наодинці, і разом з колективом, керівництвом птахофабрики, і вони обіцяли виправитися. Але діти у школу  1 вересня не прийшли. Приїхали до них додому, а батьки - п’яні, малеча голодна, усі в лишаях. Тож дітей забрали до лікарні, а батьків попередили - якщо не пройдуть лікування, не закодуються і не нададуть довідки про це -  позбавлять батьківських прав.

Роботи -  багато. Адже офіцер сам-один обслуговує 11 населених пунктів, 6 800 жителів ОТГ. А незабаром до громади приєднається ще й Дмитрівка Петропавлівського району, це ще 6 сіл та понад 3 тисячі населення. Самотужки впоратися зі всіма завданнями просто нереально.

Віталій Лозовий каже, що одному, дійсно, дуже важко, але люди йому допомагають. Ось днями двом мешканцям громади грамоти вручив - за допомогу у боротьбі з браконьєрами, які лебедів стріляли. Разом із місцевими рибалками та мисливцями  нічні рейди проводять на водоймах. Зокрема, на річці Самара, у районі Петрівського мосту, у червні врятували таким чином трьох лебедят - заплуталися в рибальській сітці та ледь не загинули. Пташенят звільнили й відпустили на волю.

Але качка-нирок, яка теж заплуталася поряд, на жаль, загинула. Коли встановлюють факт браконьєрства, викликають рибну інспекцію (базується в Новомосковську), то вони приїжджають і складають акти, бо таких повноважень у офіцера громади немає.  У тому випадку, коли лебеді ледь не загинули, браконьєром виявився житель м. Першотравенськ.

Також дуже допомагають працівники сільради. Зокрема, працюють із неблагополучними родинами разом з соціальними службами,   з учителями проводять у школах роз’яснювальну роботу, а за благоустроєм (щоб, наприклад, сміття коло домівок не було, щоб бур’ян косили) наглядають разом зі спеціалістами відділу земельних відносин місцевого виконкому.

Ну а коли так трапляється, що одночасно надходить повідомлення про правопорушення, чи про домашнє насильство з різних куточків громади, то на допомогу приїздять колеги з районного відділку поліції, тож офіцер громади їде на один виклик, а на інший рушає група швидкого реагування.  

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Безпека в громадах» за фінансової підтримки Freedom House. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1445
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
1380
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
1183
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
1338
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1682
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1633
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1792
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
1393
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1612
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook