Як працюють перші офіцери громад
18 — 09 — 2019
/Дніпро
204
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора
На фото: офіцер Миколаївської ОТГ Віталій Віталійович Лозовий.

Переважна кількість офіцерів поліції «нового формату», тобто офіцерів громад - колишні дільничні. Що саме змінилося в їх роботі крім назви, ми запитали в офіцера Миколаївської ОТГ Віталія Лозового.

Бо знайти його контакти виявилося дуже просто - він розмістив номер службового телефону прямо на обкладинці службової сторінки у Фейсбуці.

Нагадаємо, перші 33 офіцери громад уже понад три місяці обслуговують 21 об'єднану територіальну громаду Дніпропетровщини.

У 13 громадах працює по одному офіцеру, чотири ОТГ (Васильківську, Піщанську, Томаківську, Царичанську) обслуговують три офіцери, в інших - по два.

Щоб висвітлювати роботу нових дільничних, Національна поліція створила у Фейсбук спеціальну сторінку, яка так і називається, Поліцейський офіцер громади в Дніпропетровській області, з гаслом: «Я тут, щоб оберігати». На сторінці публікують різноманітні відгуки про роботу офіцерів, починаючи з офіційних заяв керівників різних структур, публікацій у ЗМІ, до постів місцевих мешканців.

Зокрема, як пише вчителька ‎ Калинівської школи Гречаноподівської ОТГ Ольга Ініна‎: «5 вересня 2019 року для учнів школи проведено зустріч #ЯМАЮПРАВО#, на яку  запросили  поліцейського громади О.Ю.Подтергера… Досить жваво учні обговорювали  дотримання правил дорожнього руху, їзди на велосипеді, поведінки під час перебування у громадських місцях тощо».

Або, як у сюжеті відділу комунікації поліції Дніпропетровської області розповідають, що люди з вдячністю відгукуються про роботу поліцейських офіцерів громад. 

Але чим саме займаються офіцери,  які їх «рутинні справи», краще дізнаватися з інших сторінок. Як, скажімо, зі сторінки Поліцейський офіцер Миколаївської громади в Дніпропетровській області.

У цьому ОТГ працює Віталій Лозовий. Нацполіція передала йому в користування автомобіль та зброю.  Разом із транспортом полісмен отримав бензопилу, пневматичні ножиці, пускові проводи, боді камеру, планшет для отримання викликів від громадян, бронежилет, аптечку першої медичної допомоги, набір інструментів.

А громада влаштувала гучне свято на честь його призначення. Спочатку в приміщенні Миколаївського сільського будинку культури його урочисто привітали та представили населенню ОТГ. А потім - вручили ключі від нової поліцейської станції та доручили її офіційно відкрити.

Він створив сторінку у ФБ зі своїми контактами і майже щодня звітує там про свою роботу. Наприклад, житель с. Миколаївка поскаржився, що на кладовищі по вул. Вокзальна викрали металеві стовпчики зі стола та лавочки. Офіцер громади обслідував місце крадіжки і знайшов злочинця.

Або як мешканку с. Васильківське оштрафовано за  виготовлення самогону, а самогонний апарат - конфісковано.

А громадянку с. Маломиколаївки притягнуто до відповідальності за статтею 154 Кодексу про адмінправопорушення: «Порушення правил тримання собак і котів». Бо люди скаржилися на її пса, який бігав по вулиці та кидався на дітей.

До нового призначення Віталій Лозовий декілька років працював   дільничним. Коли ми запитали його, що ж змінилося у його роботі, він відповів із веселою посмішкою: «Я тепер «чотири в одному». Тобто, у офіцера громади залишилися всі його попередні завдання  дільничного офіцера. Але тепер він має ще  й виконувати функцію патрульних копів (саме тому авто полісмена укомплектовано бензопилою, пневмоножицями та аптечкою - для допомоги постраждалим в аварії), вирішувати питання дозволів на зброю, та додалися повноваження ювенальної превенції - робота з дітьми.

Наприклад,   як розповів Віталій Лозовий, зараз вирішується питання щодо долі дітей з однієї неблагополучної родини. Батьки працюють на місцевій птахофабриці, але дуже зловживають спиртним.  З ними не  раз розмовляли і наодинці, і разом з колективом, керівництвом птахофабрики, і вони обіцяли виправитися. Але діти у школу  1 вересня не прийшли. Приїхали до них додому, а батьки - п’яні, малеча голодна, усі в лишаях. Тож дітей забрали до лікарні, а батьків попередили - якщо не пройдуть лікування, не закодуються і не нададуть довідки про це -  позбавлять батьківських прав.

Роботи -  багато. Адже офіцер сам-один обслуговує 11 населених пунктів, 6 800 жителів ОТГ. А незабаром до громади приєднається ще й Дмитрівка Петропавлівського району, це ще 6 сіл та понад 3 тисячі населення. Самотужки впоратися зі всіма завданнями просто нереально.

Віталій Лозовий каже, що одному, дійсно, дуже важко, але люди йому допомагають. Ось днями двом мешканцям громади грамоти вручив - за допомогу у боротьбі з браконьєрами, які лебедів стріляли. Разом із місцевими рибалками та мисливцями  нічні рейди проводять на водоймах. Зокрема, на річці Самара, у районі Петрівського мосту, у червні врятували таким чином трьох лебедят - заплуталися в рибальській сітці та ледь не загинули. Пташенят звільнили й відпустили на волю.

Але качка-нирок, яка теж заплуталася поряд, на жаль, загинула. Коли встановлюють факт браконьєрства, викликають рибну інспекцію (базується в Новомосковську), то вони приїжджають і складають акти, бо таких повноважень у офіцера громади немає.  У тому випадку, коли лебеді ледь не загинули, браконьєром виявився житель м. Першотравенськ.

Також дуже допомагають працівники сільради. Зокрема, працюють із неблагополучними родинами разом з соціальними службами,   з учителями проводять у школах роз’яснювальну роботу, а за благоустроєм (щоб, наприклад, сміття коло домівок не було, щоб бур’ян косили) наглядають разом зі спеціалістами відділу земельних відносин місцевого виконкому.

Ну а коли так трапляється, що одночасно надходить повідомлення про правопорушення, чи про домашнє насильство з різних куточків громади, то на допомогу приїздять колеги з районного відділку поліції, тож офіцер громади їде на один виклик, а на інший рушає група швидкого реагування.  

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Безпека в громадах» за фінансової підтримки Freedom House. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Публікація Підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоровя” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
В очікуванні відповідей
19 — 12 — 2019
/Дніпро
182
В очікуванні відповідей
  На фото другий справа наліво начальник управління Департаменту превентивної діяльності Сергій Віталійович Альошкін Наразі…
докладніше
Анатолій Чуприна: «Єдиний мінус – він один»
19 — 12 — 2019
/Дніпро
111
Анатолій Чуприна: «Єдиний мінус – він один»
  На фото поліцейський офіцер Личківської сільської об’єднаної територіальної громади Магдалинівського району…
докладніше
Тепер живемо за законом
17 — 12 — 2019
/Дніпро
80
Тепер живемо за законом
На фото поліцейський офіцер Солонянської ОТГ Микола Сідий. Фото з сайту "Лица". Поки на офіційному рівні ефект від реалізації проєкту…
докладніше
Як визначають довіру та рівень безпеки
16 — 12 — 2019
/Дніпро
94
Як визначають довіру та рівень безпеки
Головним критерієм ефективності роботи проєкту «Поліцейський офіцер громади» має бути «рівень довіри населення». Але як…
докладніше
Поліцейські офіцери громад: теорія і практика
12 — 12 — 2019
/Дніпро
134
Поліцейські офіцери громад: теорія і практика
Опитані нами перші поліцейські офіцери громад Дніпропетровщини зазначають, що навчальний курс дуже інтенсивний та насичений. Тим…
докладніше
Різні громади – різні умови роботи
12 — 12 — 2019
/Дніпро
133
Різні громади – різні умови роботи
Проєкт «Поліцейський офіцер громади» впроваджується вже по всій країні. Але чи дійсно він успішний? Спочатку, як пілотний,…
докладніше
Участь громадян в охороні громадського порядку: трансформація правової свідомості
05 — 12 — 2019
/Аналітичні статті
303
Участь громадян в охороні громадського порядку: трансформація правової…
Досліджені питання пов’язані з участю громадян в охороні громадського порядку відповідно до принципу взаємодії поліції (міліції) з…
докладніше
Поліцейські офіцери громад: чим незадоволене керівництво райвідділків
05 — 12 — 2019
/Дніпро
92
Поліцейські офіцери громад: чим незадоволене керівництво райвідділків
Поліцейські офіцери Новоолександрівської громади, зліва направо: Сергій Шлома та Юрій Сармін. Фото газети…
докладніше
Крадіжок в Юр’ївській громаді поменшало
04 — 12 — 2019
/Дніпро
123
Крадіжок в Юр’ївській громаді поменшало
На фото зліва направо: Юрій Лифарь та Микола Шевчук. Юр’ївська об’єднана територіальна громада однією з перших в Україні…
докладніше
всі новини
youtube facebook