Як працюють під час карантину поліцейські офіцери громади Дніпропетровщини
13 — 04 — 2020
/Дніпро
3050
Юрій Чумак
Юрій Чумак
Автор
всі статті автора

Зараз у ЗМІ та в соціальних мережах регулярно з’являються матеріали про те, як працівники поліції борються з порушниками карантинних обмежень, складають адміністративні протоколи, затримують правопорушників тощо.

Ці повідомлення сприймаються по-різному: дехто з розумінням ставиться до необхідності такої роботи, хтось вказує на порушення, які допускаються при цьому правоохоронцями, а декотрі заявляють ледь не про започаткування «поліцейської держави» в Україні.

Ми хотіли б звернути увагу й на інший аспект, зокрема, роботу поліцейських офіцерів громади в умовах карантину – про те, яку необхідну профілактичну та соціальну роботу вони проводять задля попередження поширення інфекції.

«Поліцейські підрозділів превенції, зокрема дільничні та поліцейські офіцери громад, працівники секторів реагування патрульної поліції, здійснюють обхід місць проживання людей похилого віку, людей з інвалідністю, осіб, які знаходяться у скрутному матеріальному становищі, аби встановити хто потребує допомоги та соціального патронажу», – заявив нещодавно заступник голови Нацполіції України Олександр Фацевич.

Як же поліцейські офіцери громади Дніпропетровської області виконують це доручення? Не претендуючи на всеосяжність, наведемо лише кілька прикладів їх діяльності.

 

За інформацією сайту Гречаноподівської сільської об’єднаної територіальної громади, члени місцевого штабу по боротьбі з коронавірусом, депутати та поліцейський офіцер громади одразу ж взялися інформувати мешканців про те, як убезпечитися від захворювання. За ініціативи сільського голови серед населення розповсюджено засоби індивідуального захисту. Поліцейський офіцер громади разом із медпрацівниками та членами виконкому виявляють осіб, які прибули з-за кордону. З ними проводять роз’яснювальну роботу про необхідність обсервації.

Як розповів нам депутат Царичанської селищної ради ОТГ Олег Чорнобривець, місцевий поліцейський офіцер громади долучився до роздачі захисних масок для вразливих категорій громадян – малозабезпечених осіб, людей з інвалідністю, ветеранів, багатодітних сімей та дітей під опікою. 3000 засобів індивідуального захисту виготовлено працівниками комунальних закладів ОТГ та активістами.

Під час карантину поліцейський офіцер громади Межівської селищної ОТГ разом із працівниками служби в справах дітей виконавчого комітету селищної ради та фахівцями Центру соціальних послуг відвідують сім’ї з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Це робиться для того, щоб в умовах вимушеної самоізоляції не загострювалися такі проблеми, як неналежне виконання батьками своїх обов’язків, вживання алкоголю, домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми. Під час відвідин сімей проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо важливості дотримання рекомендацій з профілактики розповсюдження коронавірусу. Про це інформує офіційний сайт Межівської селищної ради.

За інформацією ГУНП Дніпропетровської області, у Новомосковському районі поліцейські офіцери громади разом із працівниками соціальної служби з’ясували потреби самотніх людей на території Піщанської сільської об’єднаної територіальної громади та доставили їм необхідні ліки. Правоохоронці розповіли, яких правил необхідно дотримуватися, щоб уберегтися від корона вірусу та куди звертатися за допомогою.

І таких прикладів – чимало.

Певні, що спільними зусиллями працівників медичних та санітарних установ, органів влади та місцевого самоврядування, поліції та всіх громадян України вдасться подолати вірусну епідемією! І поліцейські офіцери громади разом із місцевими громадами теж зроблять для цього все необхідне.

 

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
321
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
284
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
294
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
274
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
284
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
317
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
411
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
303
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
355
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook