Офіцерів громад стає більше
11 — 09 — 2019
/Дніпро
6388
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Перші поліцейські офіцери громад незабаром почнуть звітувати односельцям про свою роботу, а майбутні їх колеги вже почали освоювати нові навички в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ.

Нагадаємо, проект «Поліцейський офіцер громади» ініційовано Національною поліцією України за підтримки Посольства США та ICITAP. Це наступний крок реформування правоохоронних органів.

Завдання офіцера громад дуже схоже на роботу «звичайних» дільничних. Але є дуже суттєві відмінності.

По-перше. Офіцер громади, так само як і дільничний, отримує зарплатню як співробітник поліції і має такі ж самі соціальні гарантії. Але умови роботи - кабінет, житло, автівку, оргтехніку та інше - йому забезпечує громада. Тож і звітує офіцер громади не лише своєму керівництву, але й перед жителями ОТГ, яку він обслуговує.

По-друге. Керівництво поліції може у будь який час перевести дільничного з одного місця роботи на іншу дільницю (територію), наказати виконувати інші завдання, не пов’язані безпосередньо з його роботою, наприклад, - конвоювати засуджених, охороняти святкові заходи в іншому райцентрі чи області. А офіцера громади так просто «перекинути туди-сюди» вже не можна, бо він закріплений за своєю ОТГ. І одна з умов - офіцер громади має бути місцевим мешканцем, а не приїжджати на роботу  звідкілясь . Тобто у будь який час доби перебувати «тут і поруч».

По-третє. Повноважень у офіцера громади більше, ніж у дільничного. Зокрема, офіцери громади мають право зупиняти підозрілі автівки і складати на водіїв протоколи за порушення правил дорожнього руху, за керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння. Селяни дуже про таку новацію мріяли. Бо зупиняти п’яничок на сільських дорогах наразі просто нема кому: даішників не стало (вони хоч іноді та заїжджали до сіл), а патрульна поліція зосереджена в крупних містах і патрулює переважно автошляхи державного значення.

Щоб отримати «свого офіцера», органи місцевого самоврядування укладають Меморандум про співпрацю з обласним Управлінням Нацполіції і облаштовують правоохоронцеві умови для роботи. А органи МВС відбирають кандидатів та навчають їх.

Як ми вже писали, «нові дільничні» почали працювати з кінця травня цього року. Перший регіон, де стартувала робота поліцейських у новому форматі, - Дніпропетровщина. Після відбору, профільних тестів, співбесід та детектора брехні  підготовлені поліцейські замінили собою дільничних у декількох об’єднаних територіальних громадах.

За офіційною інформацією, зараз працюють 33 офіцера, які обслуговують 21 об’єднану територіальну громаду області (наразі в Дніпропетровській області 66 ОТГ).

В  13 громадах працює по одному офіцеру. Чотири ОТГ (Васильківську, Піщанську, Томаківську, Царичанську) обслуговують по три офіцери. В інших громадах - по два.

Кожному з них надали машину, планшети, нову форму, офіс із комп’ютером, а також — нові повноваження і вищу зарплату.

Як розповідають голови громад, нові офіцери розпочали  роботу зі знайомств: познайомилися зі всіма старостинськими округами,  місцевими громадськими активістами, мисливцями, ходили по домівках, роздавали свої візитівки, створили групу в Фейсбук. І попри те, що працюють лише якихось трійку місяців, - результати мають вже не погані: і хулігани місцеві  притихли, і самогонщики.

Слідом за сусідамис до проекту приєдналися й інші ОТГ Дніпропетровської та Кіровоградської областей. За інформацією Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, вже набрано нову групу майбутніх офіцерів громад: 31 правоохоронець із ОТГ Дніпропетровської та 17 з Кіровоградської областей упродовж 2,5 місяців  опановуватимуть практичну діяльність новітнього дільничного офіцера поліції.

Курсанти відпрацьовують психологічну підготовку, вчаться керувати автомобілем в екстремальних умовах, вивчають і так званий принцип Community Policing – налагодження зв’язку з місцевим населенням, підвищення індексу довіри у громадян. Після завершення навчання правоохоронці теж, як і їх попередники, пройдуть тестування. І лише підтвердивши певний рівень підготовки, почнуть працювати в ОТГ.

Незабаром приєднатися до проекту планують й інші регіони, зокрема, Волинська, Рівненська, Харківська, Хмельницька та Черкаська області.

P.S.  Публікація підготовлена в рамках проекту «Безпека в громадах» за фінансової підтримки Freedom House. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1080
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
1016
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
980
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
979
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1325
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1266
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1419
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
1033
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1250
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook