Офіцерів громад стає більше
11 — 09 — 2019
/Дніпро
5540
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Перші поліцейські офіцери громад незабаром почнуть звітувати односельцям про свою роботу, а майбутні їх колеги вже почали освоювати нові навички в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ.

Нагадаємо, проект «Поліцейський офіцер громади» ініційовано Національною поліцією України за підтримки Посольства США та ICITAP. Це наступний крок реформування правоохоронних органів.

Завдання офіцера громад дуже схоже на роботу «звичайних» дільничних. Але є дуже суттєві відмінності.

По-перше. Офіцер громади, так само як і дільничний, отримує зарплатню як співробітник поліції і має такі ж самі соціальні гарантії. Але умови роботи - кабінет, житло, автівку, оргтехніку та інше - йому забезпечує громада. Тож і звітує офіцер громади не лише своєму керівництву, але й перед жителями ОТГ, яку він обслуговує.

По-друге. Керівництво поліції може у будь який час перевести дільничного з одного місця роботи на іншу дільницю (територію), наказати виконувати інші завдання, не пов’язані безпосередньо з його роботою, наприклад, - конвоювати засуджених, охороняти святкові заходи в іншому райцентрі чи області. А офіцера громади так просто «перекинути туди-сюди» вже не можна, бо він закріплений за своєю ОТГ. І одна з умов - офіцер громади має бути місцевим мешканцем, а не приїжджати на роботу  звідкілясь . Тобто у будь який час доби перебувати «тут і поруч».

По-третє. Повноважень у офіцера громади більше, ніж у дільничного. Зокрема, офіцери громади мають право зупиняти підозрілі автівки і складати на водіїв протоколи за порушення правил дорожнього руху, за керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння. Селяни дуже про таку новацію мріяли. Бо зупиняти п’яничок на сільських дорогах наразі просто нема кому: даішників не стало (вони хоч іноді та заїжджали до сіл), а патрульна поліція зосереджена в крупних містах і патрулює переважно автошляхи державного значення.

Щоб отримати «свого офіцера», органи місцевого самоврядування укладають Меморандум про співпрацю з обласним Управлінням Нацполіції і облаштовують правоохоронцеві умови для роботи. А органи МВС відбирають кандидатів та навчають їх.

Як ми вже писали, «нові дільничні» почали працювати з кінця травня цього року. Перший регіон, де стартувала робота поліцейських у новому форматі, - Дніпропетровщина. Після відбору, профільних тестів, співбесід та детектора брехні  підготовлені поліцейські замінили собою дільничних у декількох об’єднаних територіальних громадах.

За офіційною інформацією, зараз працюють 33 офіцера, які обслуговують 21 об’єднану територіальну громаду області (наразі в Дніпропетровській області 66 ОТГ).

В  13 громадах працює по одному офіцеру. Чотири ОТГ (Васильківську, Піщанську, Томаківську, Царичанську) обслуговують по три офіцери. В інших громадах - по два.

Кожному з них надали машину, планшети, нову форму, офіс із комп’ютером, а також — нові повноваження і вищу зарплату.

Як розповідають голови громад, нові офіцери розпочали  роботу зі знайомств: познайомилися зі всіма старостинськими округами,  місцевими громадськими активістами, мисливцями, ходили по домівках, роздавали свої візитівки, створили групу в Фейсбук. І попри те, що працюють лише якихось трійку місяців, - результати мають вже не погані: і хулігани місцеві  притихли, і самогонщики.

Слідом за сусідамис до проекту приєдналися й інші ОТГ Дніпропетровської та Кіровоградської областей. За інформацією Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, вже набрано нову групу майбутніх офіцерів громад: 31 правоохоронець із ОТГ Дніпропетровської та 17 з Кіровоградської областей упродовж 2,5 місяців  опановуватимуть практичну діяльність новітнього дільничного офіцера поліції.

Курсанти відпрацьовують психологічну підготовку, вчаться керувати автомобілем в екстремальних умовах, вивчають і так званий принцип Community Policing – налагодження зв’язку з місцевим населенням, підвищення індексу довіри у громадян. Після завершення навчання правоохоронці теж, як і їх попередники, пройдуть тестування. І лише підтвердивши певний рівень підготовки, почнуть працювати в ОТГ.

Незабаром приєднатися до проекту планують й інші регіони, зокрема, Волинська, Рівненська, Харківська, Хмельницька та Черкаська області.

P.S.  Публікація підготовлена в рамках проекту «Безпека в громадах» за фінансової підтримки Freedom House. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як переселенцям дистанційно звільнитися з роботи
26 — 09 — 2023
/Херсон
26
Як переселенцям дистанційно звільнитися з роботи
Внутрішньо переміщена особа, яка не могла продовжувати працювати, але й не мала можливості звільнитися з роботи на попередньому місці…
докладніше
Встановлення опіки та піклування під час воєнного стану. Інфографіка
25 — 09 — 2023
/Херсон
33
Встановлення опіки та піклування під час воєнного стану. Інфографіка
Кабінет міністрів України у 2022 році спростив процедуру влаштування під опіку чи піклування дітей, які опинилися без батьків у воєнний…
докладніше
Виплати від ООН – як подати заявку
20 — 09 — 2023
/Херсон
84
Виплати від ООН – як подати заявку
Постраждалі внаслідок російської агресії українці можуть отримати від Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ…
докладніше
Нові умови компенсації за пошкоджене майно. Що змінилося з 15 вересня 2023 року
19 — 09 — 2023
/Херсон
67
Нові умови компенсації за пошкоджене майно. Що змінилося з 15 вересня 2023 року
Кабінет Міністрів прийняв Постанову № 858, яка змінює порядок надання компенсацій за пошкоджене через російську агресію житло.…
докладніше
Як оформити паспорт після того, як виїхали з окупації. Інфографіка
14 — 09 — 2023
/Херсон
59
Як оформити паспорт після того, як виїхали з окупації. Інфографіка
Повнолітні громадяни України, які проживали на тимчасово окупованій території і не оформляли паспорт громадянина України, можуть…
докладніше
Як отримати допомогу на ремонт пошкодженого житла. Інфографіка
13 — 09 — 2023
/Херсон
51
Як отримати допомогу на ремонт пошкодженого житла. Інфографіка
Як працює програма "єВідновлення", хто може подати заявку, як це зробити, а також хто перевірятиме пошкоджене житло - детальніше в…
докладніше
Історія Антоніни Чередник, яка пройшла три кола російського пекла
08 — 09 — 2023
/Херсон
399
Історія Антоніни Чередник, яка пройшла три кола російського пекла
За час окупації росіяни брали Антоніну Чередник у полон не один раз – тричі. Ці викрадення колишньої керівниці Білозерської…
докладніше
Якщо батьки не платять аліменти, держава надає допомогу
04 — 09 — 2023
/Херсон
74
Якщо батьки не платять аліменти, держава надає допомогу
Діти до 18 років мають право на тимчасову державну допомогу, якщо їхні батьки не платять аліментів – не мають можливості або їхнє…
докладніше
Як подати заяву на компенсацію за знищене житло. Інфографіка
28 — 08 — 2023
/Херсон
87
Як подати заяву на компенсацію за знищене житло. Інфографіка
У серпні стартував другий етап реалізації державної програми із забезпечення житлом українців, чия оселя була пошкоджена або знищена…
докладніше
всі новини
youtube facebook