Палаюча стерня, сімейні чвари та дитяча фантазія
09 — 10 — 2019
/Дніпро
1664
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Васильківська об’єднана територіальна громада (Дніпропетровської області)  має аж три поліцейські офіцери громади. Це Євген Накрапас, Віталій Поморцев та Сергій Лобода. Вони урочисто приступили до виконання своїх обов’язків три місяці тому, 5 червня.

Ми зателефонували до Віталія Поморцева й запитали, чому на їх території стільки офіцерів громади (адже в інших ОТГ працює по одному-два) та з чим їм доводиться стикатися.

Віталій Поморцев пояснив, що громада дуже велика і за площею, і за кількістю населення, - більше 20 тисяч мешканців. Щоб якісно виконувати роботу на такій території, одного - замало. За встановленими нормами, один офіцер громади має обслуговувати 5 - 7 тис. населення, тобто, як у них.

Всі три офіцери громади добре знають територію та її мешканців, бо виросли та працювали дільничними у цьому районі. Але - додалися нові повноваження та обов’язки, до яких ще треба звикнути. Наприклад, як каже Віталій Поморцев, він і не підозрював, що діти такі фантазери:

- У мене доволі значний попередній досвід: працював в ДАІ, тому виконувати повноваження патрульної поліції стосовно безпеки на дорогах не важко: працював в ізоляторі тимчасового утримання - вмію спілкуватися зі злочинцями; останні п’ять років був дільничним, тобто теж маю такий досвід. Але з дітьми ніколи раніше не спілкувався. І з ними працювати наразі - найскладніше. Наприклад, питаю, чи бачили хто шкоду зробив, чи куди та чи інша людина пішла. А діти як почнуть розказувати! Я спочатку вірив усьому. І лише згодом почав розуміти, що більшість тих свідчень - фантазії.

Віталій Поморцев, Євген Накрапас та Сергій Лобода  в однаковому статусі,  серед них немає ні старшого, ні підлеглого, вони - рівнозначні колеги. Щоб працювати злагоджено, домовилися між собою, що Віталій Поморцев контролює центр громади (також це центр району, де проживає понад 11 тис. населення), а Євген Накрапас та Сергій Лобода - села. Однак офіцери між собою постійно на зв’язку й допомагають, підстраховують один одного. Зокрема, наразі Віталій Поморцев перебуває у відпустці, тож його функції виконують колеги. А ще разом виїжджають на сімейні чвари, тому що одному - небезпечно.

Взагалі, найболючіша проблема в громаді, - це  домашнє насильство. А ще - випалення стерні. За словами офіцера громади, фермери нехтують агротехнікою і підпалюють стерню. Спіймати та довести їх провину - надзвичайно важко. Бо свідків у полі знайти майже неможливо, а фермери завжди можуть послатися на те, що це хтось  проїжджав та кинув недопалок, тож пожежа й розгорілася. Тому офіцери їздять по сільських господарствах й розповідають про екологічну шкоду, про звірів, які гинуть у полум’ї, про пожежі в населених пунктах. До профілактики залучають також мисливців, адже вони зацікавлені у збереженні угідь. До речі, громадське формування місцевих мисливців - доволі потужне об’єднання, завдяки їм на території громади майже немає браконьєрів.

А найчастіше Віталій Поморцев співпрацює з інспектором громади з питань цивільного захисту (відділ ради з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами) Максимом Батурою:

- Викликів багато, тож, як кажуть, доводиться працювати 24/7, тобто, увесь тиждень - цілодобово. Буває,  надходить небезпечний виклик, а колеги - теж зайняті. Тоді телефоную Максиму Ігоровичу, і він завжди  у будь який час приїжджає на допомогу. Приїздить швидше, нніж група швидкого реагування, - каже Віталій Поморцев.

Довідкове: До складу Васильківської об’єднаної територіальної громади Васильківського району Дніпропетровської області ї увійшли: селище Васильківка, с. Богданівка, с. Великоолександрівка, с . Воскресенівка, с. Нововоскресенівка, с. Первомайське, с. Преображеновка, с. Колоно-Миколаївка, с. Катеринівка, с. Бабакове, с. Нововасильківка, с. Манвелівка, с. Іванівка, с. Зоря, с. Ульянівка, с. Правда, с. Петриківка.

Загальна площа ОТГ - 880.87 кв. км.

Чільне фото з сайту Національної поліції Дніпропетровської області. На фото: третій зліва направо — Віталій Поморцев.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Безпека в громадах» за фінансової підтримки Freedom House. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».  

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1036
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
965
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
938
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
940
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1282
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1214
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1380
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
998
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1212
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook