«Відкритий мікрофон» з офіцерами громад
29 — 10 — 2019
/Дніпро
244
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

На тих територіях,  де почали працювати поліцейські  офіцери громад, люди відчувають себе вже більш захищеними - стверджує Наталія Скрипаль, керівниця проекту громадської організації «ЛАРП» «Мультимедійна інформаційна кампанія «Поліцейський офіцер нашої громади» у 10-х громадах на території Дніпропетровської області».

ГО «ЛАРП» - це організація «Люстраційна антикорупційна рада Придніпров`я», яку створено у вересні 2014 року на базі редакції незалежної дніпропетровської газети «Лица».

Наразі журналісти разом з експертами виїжджають у ті об’єднані територіальні громади області, де вже працюють поліцейські«нового формату», досліджують зміни, що відбуваються в сфері безпеки та довіри до правоохоронців, а головне - допомагають місцевим жителям і офіцерам налагодити більш тісну комунікацію та взаємодію.

Зокрема, організують жваву дискусію у форматі «відкритий мікрофон». Як це відбувається, можна подивитися на прикладі зустрічі в Васильківській ОТГ, де на початку літа заступили на службу громаді офіцери Євген Накрапас, Віталій Поморцев та Сергій Лобода.

Зокрема, під час дискусії голова Васильківської громади Сергій Павліченко зауважив, що є проблема співпраці населення з поліцією:

- Людина може сказати мені один-на-один, але написати вона не напише і ніколи не підпише. «Я, – каже, – тут живу. Це сусіди, а як я на сусідів, а що ж тоді?». Але поліцейський офіцер громади не може працювати «так просто» – треба задокументувати факти.

Втім, що стосується  співпраці з органами місцевого самоврядування, ніяких питань не виникає. І хоча офіцери громади підпорядковані не ОТГ, а відділенню поліції, вони раз на тиждень збираються разом із керівництвом громади на оперативну нараду, де доповідають про ситуацію, яка є на територіях.

Спеціаліст відділу у справах дітей виконавчого комітету Васильківської селищної ради Ірина Воронова:

– З офіцерами громади наша робота стала… Легшою вона не може бути, ми з такою категорією населення працюємо, там легко не може бути. А стало – результативно працювати. Нас стали серйозно сприймати всі.

Заступниця директора районного Будинку культури Надія Котій:

Якщо, наприклад, дискотека, і відбувається якась штовханина або пляшки б’ють, чи петарди, – і одразу  звідкілясь лише наші офіцери беруться – вони вирішують ситуацію.

Раніше було важче: звертаємося в міліцію, вони просять письмове звернення, а тоді кажуть: «Немає в нас працівників, щоб відправити на ваші дискотеки!». Зараз, як тільки ми звертаємося до голови ОТГ, повідомляючи про заходи, зразу з нами зв’язуються офіцер Віталій Поморцев і «Васильківська самооборона».

А під час анкетування місцеві жителі висловили наступні побажання своїм поліцейським офіцерам:

- більше часу приділяти патрулюванню території, яку обслуговують, особливо у вечірній час, а також на центральних вулицях, де пожвавлений рух автотранспортних засобів;

- бути ближче до людей і прислухатися до їхніх побажань та прохань;

- здійснювати постійний контроль за торговельними закладами в центрі с. Великоолександрівка, особливо у вечірній час (коли збирається молодь), для  заборони продажу алкогольних напоїв неповнолітнім, а також частіше з ними спілкуватися з виховною метою.

А експерти проекту відзначили, що навантаження на наявних офіцерів у декілька разів перевищує встановлені норми, на таку велику громаду рекомендується впровадити додатково ще 2-3 аналогічних посади.

Загалом ГО «ЛАРП»  запланувала відвідати до кінця року десять громад і вже в семи з них побувала. 

Наталія Скрипаль каже, що там, де вони побували, зміни вже відчуваються:

- Поліцейські офіцери громад пройшли колосальний відбір, навчання, і прийшли працювати натхненними. Це не просто слова, це видно по їх роботі, по очах - вони «палають». І анкетування показує, що багато з місцевих нічого не розуміють у реформі, але, тим не менш, уже почуваються більш захищеними і все частіше звертаються до офіцерів не лише за допомогою, але й за простою порадою. А деякі вже готові допомагати разом наводити в селах лад.

Всі фото газети «Лица».

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Безпека в громадах» за фінансової підтримки Freedom House. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».  

Публікація Підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоровя” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
В очікуванні відповідей
19 — 12 — 2019
/Дніпро
179
В очікуванні відповідей
  На фото другий справа наліво начальник управління Департаменту превентивної діяльності Сергій Віталійович Альошкін Наразі…
докладніше
Анатолій Чуприна: «Єдиний мінус – він один»
19 — 12 — 2019
/Дніпро
108
Анатолій Чуприна: «Єдиний мінус – він один»
  На фото поліцейський офіцер Личківської сільської об’єднаної територіальної громади Магдалинівського району…
докладніше
Тепер живемо за законом
17 — 12 — 2019
/Дніпро
76
Тепер живемо за законом
На фото поліцейський офіцер Солонянської ОТГ Микола Сідий. Фото з сайту "Лица". Поки на офіційному рівні ефект від реалізації проєкту…
докладніше
Як визначають довіру та рівень безпеки
16 — 12 — 2019
/Дніпро
89
Як визначають довіру та рівень безпеки
Головним критерієм ефективності роботи проєкту «Поліцейський офіцер громади» має бути «рівень довіри населення». Але як…
докладніше
Поліцейські офіцери громад: теорія і практика
12 — 12 — 2019
/Дніпро
127
Поліцейські офіцери громад: теорія і практика
Опитані нами перші поліцейські офіцери громад Дніпропетровщини зазначають, що навчальний курс дуже інтенсивний та насичений. Тим…
докладніше
Різні громади – різні умови роботи
12 — 12 — 2019
/Дніпро
128
Різні громади – різні умови роботи
Проєкт «Поліцейський офіцер громади» впроваджується вже по всій країні. Але чи дійсно він успішний? Спочатку, як пілотний,…
докладніше
Участь громадян в охороні громадського порядку: трансформація правової свідомості
05 — 12 — 2019
/Аналітичні статті
238
Участь громадян в охороні громадського порядку: трансформація правової…
Досліджені питання пов’язані з участю громадян в охороні громадського порядку відповідно до принципу взаємодії поліції (міліції) з…
докладніше
Поліцейські офіцери громад: чим незадоволене керівництво райвідділків
05 — 12 — 2019
/Дніпро
89
Поліцейські офіцери громад: чим незадоволене керівництво райвідділків
Поліцейські офіцери Новоолександрівської громади, зліва направо: Сергій Шлома та Юрій Сармін. Фото газети…
докладніше
Крадіжок в Юр’ївській громаді поменшало
04 — 12 — 2019
/Дніпро
120
Крадіжок в Юр’ївській громаді поменшало
На фото зліва направо: Юрій Лифарь та Микола Шевчук. Юр’ївська об’єднана територіальна громада однією з перших в Україні…
докладніше
всі новини
youtube facebook