«Відкритий мікрофон» з офіцерами громад
29 — 10 — 2019
/Дніпро
126
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

На тих територіях,  де почали працювати поліцейські  офіцери громад, люди відчувають себе вже більш захищеними - стверджує Наталія Скрипаль, керівниця проекту громадської організації «ЛАРП» «Мультимедійна інформаційна кампанія «Поліцейський офіцер нашої громади» у 10-х громадах на території Дніпропетровської області».

ГО «ЛАРП» - це організація «Люстраційна антикорупційна рада Придніпров`я», яку створено у вересні 2014 року на базі редакції незалежної дніпропетровської газети «Лица».

Наразі журналісти разом з експертами виїжджають у ті об’єднані територіальні громади області, де вже працюють поліцейські«нового формату», досліджують зміни, що відбуваються в сфері безпеки та довіри до правоохоронців, а головне - допомагають місцевим жителям і офіцерам налагодити більш тісну комунікацію та взаємодію.

Зокрема, організують жваву дискусію у форматі «відкритий мікрофон». Як це відбувається, можна подивитися на прикладі зустрічі в Васильківській ОТГ, де на початку літа заступили на службу громаді офіцери Євген Накрапас, Віталій Поморцев та Сергій Лобода.

Зокрема, під час дискусії голова Васильківської громади Сергій Павліченко зауважив, що є проблема співпраці населення з поліцією:

- Людина може сказати мені один-на-один, але написати вона не напише і ніколи не підпише. «Я, – каже, – тут живу. Це сусіди, а як я на сусідів, а що ж тоді?». Але поліцейський офіцер громади не може працювати «так просто» – треба задокументувати факти.

Втім, що стосується  співпраці з органами місцевого самоврядування, ніяких питань не виникає. І хоча офіцери громади підпорядковані не ОТГ, а відділенню поліції, вони раз на тиждень збираються разом із керівництвом громади на оперативну нараду, де доповідають про ситуацію, яка є на територіях.

Спеціаліст відділу у справах дітей виконавчого комітету Васильківської селищної ради Ірина Воронова:

– З офіцерами громади наша робота стала… Легшою вона не може бути, ми з такою категорією населення працюємо, там легко не може бути. А стало – результативно працювати. Нас стали серйозно сприймати всі.

Заступниця директора районного Будинку культури Надія Котій:

Якщо, наприклад, дискотека, і відбувається якась штовханина або пляшки б’ють, чи петарди, – і одразу  звідкілясь лише наші офіцери беруться – вони вирішують ситуацію.

Раніше було важче: звертаємося в міліцію, вони просять письмове звернення, а тоді кажуть: «Немає в нас працівників, щоб відправити на ваші дискотеки!». Зараз, як тільки ми звертаємося до голови ОТГ, повідомляючи про заходи, зразу з нами зв’язуються офіцер Віталій Поморцев і «Васильківська самооборона».

А під час анкетування місцеві жителі висловили наступні побажання своїм поліцейським офіцерам:

- більше часу приділяти патрулюванню території, яку обслуговують, особливо у вечірній час, а також на центральних вулицях, де пожвавлений рух автотранспортних засобів;

- бути ближче до людей і прислухатися до їхніх побажань та прохань;

- здійснювати постійний контроль за торговельними закладами в центрі с. Великоолександрівка, особливо у вечірній час (коли збирається молодь), для  заборони продажу алкогольних напоїв неповнолітнім, а також частіше з ними спілкуватися з виховною метою.

А експерти проекту відзначили, що навантаження на наявних офіцерів у декілька разів перевищує встановлені норми, на таку велику громаду рекомендується впровадити додатково ще 2-3 аналогічних посади.

Загалом ГО «ЛАРП»  запланувала відвідати до кінця року десять громад і вже в семи з них побувала. 

Наталія Скрипаль каже, що там, де вони побували, зміни вже відчуваються:

- Поліцейські офіцери громад пройшли колосальний відбір, навчання, і прийшли працювати натхненними. Це не просто слова, це видно по їх роботі, по очах - вони «палають». І анкетування показує, що багато з місцевих нічого не розуміють у реформі, але, тим не менш, уже почуваються більш захищеними і все частіше звертаються до офіцерів не лише за допомогою, але й за простою порадою. А деякі вже готові допомагати разом наводити в селах лад.

Всі фото газети «Лица».

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Безпека в громадах» за фінансової підтримки Freedom House. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».  

Публікація Підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоровя” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
 Що заважає поліцейським офіцерам громади
31 — 10 — 2019
/Дніпро
106
Що заважає поліцейським офіцерам громади
На фото Вадим Чепурко з онукою. Фото взято з Фейсбук. Місцеві жителі відгукуються схвально про поліцейських офіцерів…
докладніше
Екскурсії до пожежних, конопля та «п’яні протоколи»
31 — 10 — 2019
/Дніпро
115
Екскурсії до пожежних, конопля та «п’яні протоколи»
Поліцейські офіцери Піщанської об’єднаної територіальної громади відзвітували за 5 місяців роботи. Нагадаємо, проект…
докладніше
«Відкритий мікрофон» з офіцерами громад
29 — 10 — 2019
/Дніпро
126
«Відкритий мікрофон» з офіцерами громад
На тих територіях,  де почали працювати поліцейські  офіцери громад, люди відчувають себе вже більш захищеними - стверджує…
докладніше
Алла Земляна: це - НАШ офіцер
28 — 10 — 2019
/Дніпро
73
Алла Земляна: це - НАШ офіцер
Виконуюча обов’язки старости  Олексіївського старостинського округу Юр’ївської ОТГ Алла Іванівна Земляна каже, що відколи у…
докладніше
Палаюча стерня, сімейні чвари та дитяча фантазія
09 — 10 — 2019
/Дніпро
113
Палаюча стерня, сімейні чвари та дитяча фантазія
Васильківська об’єднана територіальна громада (Дніпропетровської області)  має аж три поліцейські офіцери громади. Це Євген…
докладніше
Черкащина і Харківщина чекають на своїх офіцерів громад
07 — 10 — 2019
/Дніпро
89
Черкащина і Харківщина чекають на своїх офіцерів громад
Проєкт «Поліцейський офіцер громади» набирає обертів. Майбутні офіцери громад для Черкаської та Харківської областей вже…
докладніше
Довіра до поліції зі шкільної парти
07 — 10 — 2019
/Дніпро
89
Довіра до поліції зі шкільної парти
Поліцейські офіцери громад у Дніпропетровській області не лише оберігають спокій мешканців, а й активно беруть участь у житті…
докладніше
Як працюють перші офіцери громад
18 — 09 — 2019
/Дніпро
100
Як працюють перші офіцери громад
На фото: офіцер Миколаївської ОТГ Віталій Віталійович Лозовий. Переважна кількість офіцерів поліції «нового формату», тобто…
докладніше
Офіцерів громад стає більше
11 — 09 — 2019
/Дніпро
123
Офіцерів громад стає більше
Перші поліцейські офіцери громад незабаром почнуть звітувати односельцям про свою роботу, а майбутні їх колеги вже почали освоювати…
докладніше
всі новини
youtube facebook