Завдяки «Шерифам для нових громад» працівники патрульної поліції дізналися про позитивні практики взаємодії з громадськістю
23 — 02 — 2021
/Дніпро
1905
Юрій Чумак
Юрій Чумак
Автор
всі статті автора

Нещодавно у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбулося засідання круглого столу на тему «Взаємодія працівників підрозділів реагування патрульної поліції з громадськими формуваннями».

У заході взяли участь практичні працівники підрозділів патрульної поліції Дніпропетровської та Хмельницької областей. У форматі Zoom-конференції до них долучилися керівниця проєкту «Шерифи для нових громад», директорка ГО «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір» Наталя Бімбірайте та координатор проєкту у Харківській та Дніпропетровській областях Юрій Чумак.

Наталя Бімбірайте презентує патрульним поліцейським проєкт «Шерифи для нових громад»

Наталя Бімбірайте представила проєкт та розповіла про успішний досвід малих і середніх громад Дніпропетровської, Миколаївської, Полтавської, Харківської, Херсонської та Хмельницької областей у самостійному вирішенні безпекових питань, різні форми участі громадян у вирішенні безпекових проблем.

А Юрій Чумак повідав про актуальні проблемні питання спеціальної та правової підготовки членів громадських формувань, а також про нормативно-правове регулювання такої діяльності.

Юрій Чумак розповідає про проблематику правової підготовки членів громадських формувань

Працівники патрульної поліції мали змогу поставити питання експертам та поділитися власним досвідом взаємодії з громадськістю.

Як зауважила старша викладачка кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності ДДУВС Світлана Рижкова, яка виступила модераторкою заходу, спілкування поліцейських із представниками проєкту «Шерифи для нових громад» було напрочуд корисним. Правоохоронцям не тільки ще раз нагадали про статус громадських формувань з охорони громадського порядку, права цивільних осіб, які входять до таких формувань, але й навели живі приклади ефективної співпраці поліції та громадськості. 

Захід модерує старша викладачка ДДУВС Світлана Рижкова

«Поліцейські, які раніше не були пов’язані з цією сферою діяльності, наприклад, ті ж патрульні, просили більш докладно розповісти про практичну роботу громадських формувань. І я у відповідь відкриваю статтю з сайту «Шерифів» про ГФ «Безпечне життя» з Дніпра, і вони бачать світлини реальних людей, своїх знайомих працівників поліції та членів громадського формування. Та інші приклади… І це не просто слова, це принцип «community policing» (з яким вони ознайомилися під час навчання) – у дії!» – згадує Світлана Рижкова.

І додає: «Ми вже неодноразово проводили заняття на базі матеріалів, зібраних проєктом «Шерифи для нових громад», бо вони наочні й прикладні. Плюс я демонструвала поліцейським прекрасні ролики проєкту про успішні практики громад Херсонщини, які показує «Суспільне»… Зібраний колосальний досвід. І це ламає всі негативні стереотипи щодо можливості співпраці поліції та громадськості. Та підвищує правосвідомість усіх учасників цього процесу. І це добре, адже створюється критична маса людей, які вірять у можливість змін на краще, та будуть поширювати позитивний досвід й застосовувати його на практиці».

На думку пані Світлани, проєкт «Шерифи для нових громад», який опікується дослідженням різних форм організації безпечного середовища в громадах, на сьогоднішній день є унікальним. Матеріали проєкту можна використовувати в якості певних «методичок» для нвчання поліцейських. Тобто, проєкт «Шерифи для нових громад» допомагає не тільки населенню та органам місцевого самоврядування, але й правоохоронцям – побачити і почути, а також зрозуміти, як працює дієва взаємодія поліції та громадськості.

Світлана Рижкова переконана, що подібні заходи повинні проводитися і з курсантами, і з практичними працівниками поліції, які підвищують кваліфікацію. Такі заходи мають бути і в громадах. Зібраний проєктом досвід може стати поштовхом для імплементації його в усій Україні. Адже, якщо в одних громадах це спрацювало, то чому б не спробувати запровадити таке і в інших!

Фото з сайту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ

Фото Наталі Бімбірайте

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
209
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
192
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
198
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
175
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
178
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
210
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
211
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
209
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
213
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook