Про власний досвід вирішення безпекових питань у громаді нам розповів Дмитро Машура, староста Одринського старостинського округу Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади Харківської області. Раніше працював Одринським сільським головою.
Як зазначив Д. Машура, село Одринка – найвіддаленіше місце від Нової Водолаги – знаходиться від центра громади на відстані 27 кілометрів.
За дільничним офіцером поліції закріплена Одринка, Стара Водолага та ще декілька сіл. Дільничний час від часу приїжджає, зустрічається зі старостою, разом з ним проводить профілактичні бесіди з мешканцями. Однак, звісно, постійно забезпечувати громадський порядок саме в Одринці дільничний не в змозі.
Останнім часом на території старостинського округу почастішали крадіжки як особистого, так і комунального майна.
Але, з огляду на те, що село розташоване у природній низині («ямі») і в Одринці практично відсутній мобільний зв’язок, а також через значну віддаленість від центру громади, що унеможливлює швидке реагування поліції на виклики, укладати договір із Державною службою охорони визнали недоцільним.
У зв’язку з цим, староста, порадившись із головою ОТГ Олександром Єсіним, вирішив прийняти на роботу з 1 березня 2018 року 2-х охоронців, що отримують зарплату з бюджету громади. Були підібрані достойні кандидати, які не вживають алкоголь, мають автомобіль. Їм виділили приміщення, в якому стражі несуть службу в нічний час, видали ліхтарі. Староста, що сам має досвід роботи в міліції, регулярно проводить з охоронцями інструктаж. Місцеві «шерифи» здійснюють вечірні обходи, «курсують» селом.
Кожного ранку, коли здають зміну, охоронці записують у відповідному журналі нотатки про те, які події відбулися, (втім, як правило – що НЕ відбулися). І з поліцією вони підтримують взаємодію.
Відтепер в Одринці знають, що є люди, які стоять на сторожі громадського порядку, охороняють адміністративні будівлі та комунальні об’єкти. Жителі відчувають себе у безпеці. І крадіжки припинилися!
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.