Поліцейські офіцери громад Харківщини: знаннями озброєні та до роботи підготовлені
20 — 03 — 2020
/Харків
102
Юрій Чумак
Юрій Чумак
Автор
всі статті автора

На сьогодні в Харківській області створено 23 об’єднані територіальні громади. І на території 13 з них вже працюють поліцейські офіцери громад.

За інформацією ГУНП в Харківській області, на Харківщині реалізується пілотний проєкт «Поліцейський офіцер громади». В його рамках у 14 ОТГ було відкрито конкурс на 37 посад ПОГ. Під час відбору кандидатів працівники поліції подали 69 анкет і відібрано 26 кандидатів – для роботи в 13 об’єднаних громадах.

З 15 вересня по 30 листопада 2019 року ці кандидати навчалися в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ з організації спеціалізації дільничних офіцерів поліції, закріплених за поліцейськими дільницями об’єднаних громад.

З 8 по 30 грудня 2019 року для кандидатів, які успішно пройшли навчання, організували стажування під керівництвом поліцейських офіцерів громад, які закріплені за поліцейськими дільницями в ОТГ Дніпропетровської області.

З 27 по 28 грудня 2019 року проведено семінари-тренінги з питань організації службової діяльності дільничних офіцерів поліції, закріплених в ОТГ у рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади» з керівництвом управління превентивної діяльності, особовим складом відділу дільничних офіцерів поліції, іншими досвідченими працівниками поліції.

З 8 по 15 січня цього року за участю речників Національної поліції, керівництва управління превентивної діяльності ГУНП у Харківській області, відділень та відділів поліції проведені зустрічі поліцейських офіцерів громади з керівництвом ОТГ Харківщини, депутатами та іншими представниками органів місцевої влади.

Загалом керівники об’єднаних громад демонстрували зацікавленість щодо продовження участі в проєкті та готовність і в подальшому всіляко допомагати його реалізації.

Зокрема, у Наталинській ОТГ розпочато будівництво Центру безпеки, де передбачена додаткова поліцейська станція та приміщення для працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та бригади швидкої меддопомоги.

Кожна громада виділила поліцейським приміщення для роботи та оргтехніку.

Національною поліцією та міжнародними партнерами поліцейських забезпечено службовими автомобілями «Рено Дастер», помповими рушницями, планшетними комп’ютерами, бодікамерами, чековими термопринтерами та іншим майном.

Офіційно до виконання обов’язків 26 поліцейських офіцерів громади на Харківщині приступили 20 лютого 2020 року.

Сьогодні проєкт запроваджено на території 13 територіальних громад Харківської області (Великобурлуцька селищна, Золочівська селищна, Коломацька селищна, Малинівська селищна, Малоданилівська селищна, Мерф’янська міська, Наталинська сільська, Пісочинська селищна, Роганська селищна, Старовірівська сільська, Старосалтівська селищна, Циркунівська сільська, Чакалівська селищна ОТГ).

Як зауважують у ГУНП в Харківській області, «показники в роботі поліцейських офіцерів громади відсутні, оскільки головне завдання ПОГ – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати правопорушенням».

Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади, то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом відділу поліції, але й перед громадою. Тому оцінку роботи поліцейських даватимуть територіальні громади, дільниці яких вони обслуговують.

А ми в рамках проєкту «Шерифи для нових громад» відстежуватимемо діяльність ПОГів на Харківщині, збиратимемо інформацію про їхні досягнення та відгуки громадян, готувати рекомендації. Щоб робота місцевих «шерифів» була якомога ефективнішою та сприяла безпеці в громадах.

Юрій Чумак, координатор проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА»

Публікація Підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоровя” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Питанню діяльності «шерифів» приділено значну увагу в експертному дослідженні
27 — 03 — 2020
/Харків
64
Питанню діяльності «шерифів» приділено значну увагу в експертному…
Метою дослідження «Участь громад у забезпеченні правопорядку в Україні», здійсненого Центром політико­-правових реформ, було…
докладніше
Поліцейські офіцери громад Харківщини: знаннями озброєні та до роботи підготовлені
20 — 03 — 2020
/Харків
102
Поліцейські офіцери громад Харківщини: знаннями озброєні та до роботи…
На сьогодні в Харківській області створено 23 об’єднані територіальні громади. І на території 13 з них вже працюють поліцейські…
докладніше
Рівень довіри до поліцейських офіцерів громади на Дніпропетровщині є вищим, ніж до поліції в цілому
10 — 03 — 2020
/Дніпро
105
Рівень довіри до поліцейських офіцерів громади на Дніпропетровщині є…
В рамках проєкту «Шерифи для нових громад» ми збираємо відомості про успішний досвід містечок та міст України у вирішенні…
докладніше
Що «не так» з громадськими формуваннями
06 — 03 — 2020
/Херсон
263
Що «не так» з громадськими формуваннями
Чисельність громадських формувань на Херсонщині зменшилася майже вполовину. Вони або самі добровільно ліквідовуються, або їх…
докладніше
На Харківщині поліцейські офіцери громади приступили до виконання обов’язків
21 — 02 — 2020
/Харків
196
На Харківщині поліцейські офіцери громади приступили до виконання…
Сьогодні на території Харківської області створено 23 об’єднані територіальні громади. 13 з них беруть участь у проєкті…
докладніше
Поліцейські офіцери громади є, а відомчої нормативної бази – немає
17 — 02 — 2020
/Харків
138
Поліцейські офіцери громади є, а відомчої нормативної бази – немає
У нашій державі в 2019 році започатковано проєкт «Поліцейський офіцер громади». Як зазначено на офіційному сайті Національної…
докладніше
«Українські шерифи» разом із «Шерифами для нових громад» завітали до вишу МВС
17 — 02 — 2020
/Харків
202
«Українські шерифи» разом із «Шерифами для нових громад» завітали до вишу…
Студенти Харківського національного університету внутрішніх справ зацікавились проєктом «Шерифи для нових громад». У…
докладніше
В очікуванні відповідей
19 — 12 — 2019
/Дніпро
295
В очікуванні відповідей
  На фото другий справа наліво начальник управління Департаменту превентивної діяльності Сергій Віталійович Альошкін Наразі…
докладніше
Анатолій Чуприна: «Єдиний мінус – він один»
19 — 12 — 2019
/Дніпро
222
Анатолій Чуприна: «Єдиний мінус – він один»
  На фото поліцейський офіцер Личківської сільської об’єднаної територіальної громади Магдалинівського району…
докладніше
всі новини
youtube facebook