Поліцейські офіцери громад Харківщини: знаннями озброєні та до роботи підготовлені
20 — 03 — 2020
/Харків
1534
Юрій Чумак
Юрій Чумак
Автор
всі статті автора

На сьогодні в Харківській області створено 23 об’єднані територіальні громади. І на території 13 з них вже працюють поліцейські офіцери громад.

За інформацією ГУНП в Харківській області, на Харківщині реалізується пілотний проєкт «Поліцейський офіцер громади». В його рамках у 14 ОТГ було відкрито конкурс на 37 посад ПОГ. Під час відбору кандидатів працівники поліції подали 69 анкет і відібрано 26 кандидатів – для роботи в 13 об’єднаних громадах.

З 15 вересня по 30 листопада 2019 року ці кандидати навчалися в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ з організації спеціалізації дільничних офіцерів поліції, закріплених за поліцейськими дільницями об’єднаних громад.

З 8 по 30 грудня 2019 року для кандидатів, які успішно пройшли навчання, організували стажування під керівництвом поліцейських офіцерів громад, які закріплені за поліцейськими дільницями в ОТГ Дніпропетровської області.

З 27 по 28 грудня 2019 року проведено семінари-тренінги з питань організації службової діяльності дільничних офіцерів поліції, закріплених в ОТГ у рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади» з керівництвом управління превентивної діяльності, особовим складом відділу дільничних офіцерів поліції, іншими досвідченими працівниками поліції.

З 8 по 15 січня цього року за участю речників Національної поліції, керівництва управління превентивної діяльності ГУНП у Харківській області, відділень та відділів поліції проведені зустрічі поліцейських офіцерів громади з керівництвом ОТГ Харківщини, депутатами та іншими представниками органів місцевої влади.

Загалом керівники об’єднаних громад демонстрували зацікавленість щодо продовження участі в проєкті та готовність і в подальшому всіляко допомагати його реалізації.

Зокрема, у Наталинській ОТГ розпочато будівництво Центру безпеки, де передбачена додаткова поліцейська станція та приміщення для працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та бригади швидкої меддопомоги.

Кожна громада виділила поліцейським приміщення для роботи та оргтехніку.

Національною поліцією та міжнародними партнерами поліцейських забезпечено службовими автомобілями «Рено Дастер», помповими рушницями, планшетними комп’ютерами, бодікамерами, чековими термопринтерами та іншим майном.

Офіційно до виконання обов’язків 26 поліцейських офіцерів громади на Харківщині приступили 20 лютого 2020 року.

Сьогодні проєкт запроваджено на території 13 територіальних громад Харківської області (Великобурлуцька селищна, Золочівська селищна, Коломацька селищна, Малинівська селищна, Малоданилівська селищна, Мерф’янська міська, Наталинська сільська, Пісочинська селищна, Роганська селищна, Старовірівська сільська, Старосалтівська селищна, Циркунівська сільська, Чакалівська селищна ОТГ).

Як зауважують у ГУНП в Харківській області, «показники в роботі поліцейських офіцерів громади відсутні, оскільки головне завдання ПОГ – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати правопорушенням».

Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади, то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом відділу поліції, але й перед громадою. Тому оцінку роботи поліцейських даватимуть територіальні громади, дільниці яких вони обслуговують.

А ми в рамках проєкту «Шерифи для нових громад» відстежуватимемо діяльність ПОГів на Харківщині, збиратимемо інформацію про їхні досягнення та відгуки громадян, готувати рекомендації. Щоб робота місцевих «шерифів» була якомога ефективнішою та сприяла безпеці в громадах.

Юрій Чумак, координатор проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА»

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1042
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
975
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
943
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
946
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1285
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1220
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1385
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
1003
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1216
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook