Правовий кінозал завітав до лісного коледжу
28 — 05 — 2021
/Харків
1271
Георгій Кобзар
Георгій Кобзар
Автор
всі статті автора

Для студентів І курсу Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу координатор проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях, модератор клубу медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» Юрій Чумак організував 27 травня правовий кінозал, представивши увазі юнаків та дівчат зворушливий документальний фільм з репертуару кіноклубів Docudays UA «Лізо, ходи додому!» режисерки Оксани Бурої. Фільм присвячений проблематиці психологічного насильства щодо дітей. Ця робота стала однією із найпрекрасніших творів про дитинство. Найбільш приголомшливим у фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані. 

Тематика була обрана не випадково, оскільки вона присвячена Міжнародному дню захисту дітей.

В ході обговорення після перегляду фільму, правник разом зі студентами згадали види домашнього насильства та їх прояви, які загрози вони несуть для безпеки людини. Також учасники назвали державні та муніципальні структури й правоохоронні органи, покликані протидіяти домашньому насильству в Україні.


Перегляд фільму «Лізо, ходи додому!»

Відповідаючи на запитання студентів щодо правильного та правового спілкування з поліцейськими, Юрій Чумак запропонував для перегляду цікаву анімаційну стрічку «Ти і поліція» (серію 4 «Тебе затримано за адміністративне правопорушення»), підготовлену Асоціацією УМДПЛ та студією Real Stories Production.

Завдяки героям пізнавального мультфільму підлітки дізналися про те, що таке адміністративне правопорушення, які правопорушення найчастіше скоюють їх ровесники та що робити, якщо така халепа сталася. А ще – як діяти під час адміністративного затримання та які права мають затримані особи, в тому числі – неповнолітні.

Наприкінці правозахисник поділився контактами державних і недержавних інституцій, що надають допомогу постраждалим від домашнього насильства, консультації з правових питань, досліджують питання взаємодії правоохоронних органів та громадськості. До їх числа відноситься й громадський проєкт «Шерифи для нових громад», який вивчає успішний досвід співпраці активних громадян, поліції та органів місцевого самоврядування в забезпеченні безпеки у власних громадах.

Георгій Кобзар

 

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як окупанти катували волонтерку Олену Тарасенко
01 — 12 — 2023
/Херсон
54
Як окупанти катували волонтерку Олену Тарасенко
Олена Тарасенко працювала в Херсоні водійкою тролейбуса. Коли російські війська окупували місто, сідала у вільний від роботи час за…
докладніше
Кого можуть залучати до суспільно корисних робіт
30 — 11 — 2023
/Херсон
49
Кого можуть залучати до суспільно корисних робіт
Під час воєнного стану органи місцевої влади можуть залучати працездатних людей до суспільно корисних робіт. Ця норма передбачена…
докладніше
Як під обстрілами працює Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня
30 — 11 — 2023
/Херсон
59
Як під обстрілами працює Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня
Російські військові обстріляли Херсонську дитячу обласну клінічну лікарню вже вчетверте. Попри те, що чудово знають – тут рятували…
докладніше
“Долоні”, що  відкриті завжди.  Історія кіноклубу Docudays UA із Запоріжжя
29 — 11 — 2023
/Запоріжжя
62
“Долоні”, що відкриті завжди. Історія кіноклубу Docudays UA із Запоріжжя
Розповідаємо, як Мережа кіноклубів документального кіно DOCU/CLUB гуртує людей в українських містах для розв'язання місцевих проблем і…
докладніше
Історія Віктора Кривобородька та його дружини, які потрапили під обстріл окупантів
29 — 11 — 2023
/Херсон
70
Історія Віктора Кривобородька та його дружини, які потрапили під обстріл…
Майже одразу після втечі з Херсона російська артилерія обстріляла житловий квартал Таврійського мікрорайону міста. Уламки снаряда…
докладніше
Як цивільним отримати статус інвалідності внаслідок війни. Інфографіка
28 — 11 — 2023
/Херсон
48
Як цивільним отримати статус інвалідності внаслідок війни. Інфографіка
Потерпілі цивільні намагаються отримати статус інвалідності внаслідок війни. Він дасть додаткові пільги та грошове забезпечення від…
докладніше
Кінозал на колишньому смітнику та свічки від переселенців. Як Новоукраїнка змінюється під впливом документального кіно
28 — 11 — 2023
/Кропивницький
190
Кінозал на колишньому смітнику та свічки від переселенців. Як Новоукраїнка…
Розповідаємо, як Мережа кіноклубів документального кіно DOCU/CLUB заохочує людей в українських містах і селах самостійно розв’язувати…
докладніше
Історія полону Олексія Паталаха
28 — 11 — 2023
/Херсон
64
Історія полону Олексія Паталаха
Під час окупації Херсона росіяни більше ніж місяць тримали в нелюдських умовах, у підвалі на вул. Лютеранській, 4 (будівля Нацполіції…
докладніше
Зниклий художник, справа якого живе
28 — 11 — 2023
/Херсон
77
Зниклий художник, справа якого живе
Херсонський художник В’ячеслав Машницький зник трохи менше ніж за місяць до деокупації Херсона. Відтоді минуло вже більше ніж рік,…
докладніше
всі новини
youtube facebook