«Тільки при поєднанні зусиль поліції, місцевої влади та активних громадян може бути ефективно забезпечена безпека в громадах»
10 — 09 — 2021
/Харків
183
Георгій Кобзар
Георгій Кобзар
Автор
всі статті автора

Наголосив екс-помічник міністра МВС, координатор проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях Юрій Чумак. Який 9 вересня провів заняття для майбутніх поліцейських офіцерів громади, що зараз навчаються на базі Харківського національного університету внутрішніх справ.

Експерт презентував напрацювання проєкту «Шерифи для нових громад», який вивчає успішний досвід сільських громад у самостійному вирішенні безпекових проблем. І розповів про 7 форм організації безпеки в громадах, досліджені в межах проєкту. Такими є:

1. Громадські формування з охорони громадського порядку, діяльність яких впорядкована Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

2. Інспектори територіальних громад з охорони правопорядку та благоустрою. Раніше вони, зазвичай, ще мали статус громадських помічників дільничних. Наразі така посада нормативними документами не передбачена. (Тому, як зауважив Юрій Чумак, доцільним вбачається цим інспекторам вступати до громадських формувань, аби набути відповідних повноважень).

Юрій Чумак виступає перед майбутніми поліцейськими офіцерами громад

3. Особи, що перебувають на обліку в центрах зайнятості та здійснюють громадські роботи за напрямком «Профілактична робота з населенням», в рамках проєкту «Шерифи» від Державної служби зайнятості. Хоча зараз активність цього проєкту, на жаль, дедалі знижується.

4. Комунальні підприємства, установи, організації (на кшталт «муніципальної варти»), які займаються охороною громадських будівель та іншого комунального майна та утримуються за рахунок місцевих бюджетів.

5. Добровольці або «народні патрульні» (їх різновидом є «сусідські варти»). Чатують на волонтерських засадах, без фінансування, відсутні реальні повноваження та соціальні гарантії.

6. Центри безпеки громад – їх особливістю є комплексний підхід у забезпеченні безпеки, адже вони включають рятувальну службу, медичну допомогу та кабінет дільничного офіцера поліції, робота яких координується єдиною диспетчерською службою.

7. Поліцейські станції – службові приміщення, що надаються дільничним офіцерам поліції (поліцейським офіцерам громади) та підтримуються органами місцевого самоврядування територіальних громад.

Правник представив низку відеороликів від «Шерифів для нових громад», які наочно демонструють, як на місцевому рівні активні громадяни долучаються до забезпечення публічного правопорядку у власних громадах. Також Юрій Чумак відповів на запитання учасників заходу та презентував їм книги й брошури, видані в рамках проєкту.

Працівники поліції переглядають ролик від «Шерифів»

Нагадаємо, що в липні цього року ще 131 поліцейський, що представляють підрозділи Головних управлінь Національної поліції та Управлінь патрульної поліції 20 областей України, прибули до Харківського національного університету внутрішніх справ для проходження навчання на курсах спеціалізації дільничних офіцерів поліції, закріплених за поліцейськими дільницями територіальних громад.

По завершенні вишколу їм належить нести службу в рамках проєкту Національної поліції «Поліцейський офіцер громади». Мета проєкту полягає в тому, щоб офіцер поліції постійно знаходився на території громади, плідно співпрацював із органами місцевого самоврядування та орієнтувався на потреби жителів.

За словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, «Поліцейський офіцер громади» на сьогодні вже працює в 368 громадах України. Там ефективність і довіра до поліцейських сягає понад 70%. У найближчій перспективі МВС планує поширити цей проєкт майже на тисячу територіальних громад, підготувавши для цього до двох тисяч поліцейських.

Фото ХНУВС та Юрія Чумака

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
На захисті найвразливіших. Як працювало відділення дитячої гематології в окупованому Херсоні
31 — 01 — 2023
/Херсон
36
На захисті найвразливіших. Як працювало відділення дитячої гематології в…
Жахів окупаційного режиму довелося зазнати багатьом херсонцям і мешканцям області. З перших днів захоплення міста стала відчутною…
докладніше
Які грошові допомоги отримують українці в Польщі. Інфографіка
30 — 01 — 2023
/Херсон
13
Які грошові допомоги отримують українці в Польщі. Інфографіка
Українські біженці, які знайшли притулок у Польщі, можуть розраховувати на фінансову допомогу батькам та дітям. Виплати передбачає…
докладніше
росія несе руйнування, каліцтво та смерть – правовий підсумок 304 днів війни на Херсонщині
28 — 01 — 2023
/Аналітичні статті
155
росія несе руйнування, каліцтво та смерть – правовий підсумок 304 днів війни…
"Пережити день – це лотерея". Так написало британське видання The Times про Херсон – місто, яке перебуває під постійними обстрілами…
докладніше
Як оформити українську пенсію за кордоном
27 — 01 — 2023
/Херсон
42
Як оформити українську пенсію за кордоном
Українці, які виїхали за кордон та досягли там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно. Для цього потрібно зайти…
докладніше
Порядок дій при знищенні або пошкодженні транспортного засобу. Інфографіка
25 — 01 — 2023
/Херсон
33
Порядок дій при знищенні або пошкодженні транспортного засобу. Інфографіка
Якщо під час війни ваш автомобіль знищили або він став непридатним для використання, його треба зняти з реєстрації – вибракувати.…
докладніше
Мистецтво як спротив, або Шляхами виставки «Херсон inside/outside»
16 — 01 — 2023
/Херсон
86
Мистецтво як спротив, або Шляхами виставки «Херсон inside/outside»
Від Львова до Києва з «зупинками» у Вінниці та Одесі — так у вересні-грудні проліг маршрут виставки «Херсон inside/outside»,…
докладніше
Наталя Шатілова-Погасій про деокупований Херсон
13 — 01 — 2023
/Херсон
106
Наталя Шатілова-Погасій про деокупований Херсон
Відома херсонська громадська діячка та волонтерка Наталя Шатілова-Погасій сьогодні виконує обов’язки голови Дніпровської…
докладніше
Штрафи за цькування на роботі. Інфографіка
05 — 01 — 2023
/Херсон
67
Штрафи за цькування на роботі. Інфографіка
За системні цькування чи приниження працівника на роботі тепер передбачена адміністративну відповідальність. Парламент 1 грудня…
докладніше
Історія волонтерки з Одеси
04 — 01 — 2023
/Херсон
169
Історія волонтерки з Одеси
Про те, як передавала ліки з Одеси – до Херсона, розповідає волонтерка Галина Єгорова.  Війна. Окупація. Допомога близьким Галина…
докладніше
всі новини
youtube facebook