«Тільки при поєднанні зусиль поліції, місцевої влади та активних громадян може бути ефективно забезпечена безпека в громадах»
10 — 09 — 2021
/Харків
230
Георгій Кобзар
Георгій Кобзар
Автор
всі статті автора

Наголосив екс-помічник міністра МВС, координатор проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях Юрій Чумак. Який 9 вересня провів заняття для майбутніх поліцейських офіцерів громади, що зараз навчаються на базі Харківського національного університету внутрішніх справ.

Експерт презентував напрацювання проєкту «Шерифи для нових громад», який вивчає успішний досвід сільських громад у самостійному вирішенні безпекових проблем. І розповів про 7 форм організації безпеки в громадах, досліджені в межах проєкту. Такими є:

1. Громадські формування з охорони громадського порядку, діяльність яких впорядкована Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

2. Інспектори територіальних громад з охорони правопорядку та благоустрою. Раніше вони, зазвичай, ще мали статус громадських помічників дільничних. Наразі така посада нормативними документами не передбачена. (Тому, як зауважив Юрій Чумак, доцільним вбачається цим інспекторам вступати до громадських формувань, аби набути відповідних повноважень).

Юрій Чумак виступає перед майбутніми поліцейськими офіцерами громад

3. Особи, що перебувають на обліку в центрах зайнятості та здійснюють громадські роботи за напрямком «Профілактична робота з населенням», в рамках проєкту «Шерифи» від Державної служби зайнятості. Хоча зараз активність цього проєкту, на жаль, дедалі знижується.

4. Комунальні підприємства, установи, організації (на кшталт «муніципальної варти»), які займаються охороною громадських будівель та іншого комунального майна та утримуються за рахунок місцевих бюджетів.

5. Добровольці або «народні патрульні» (їх різновидом є «сусідські варти»). Чатують на волонтерських засадах, без фінансування, відсутні реальні повноваження та соціальні гарантії.

6. Центри безпеки громад – їх особливістю є комплексний підхід у забезпеченні безпеки, адже вони включають рятувальну службу, медичну допомогу та кабінет дільничного офіцера поліції, робота яких координується єдиною диспетчерською службою.

7. Поліцейські станції – службові приміщення, що надаються дільничним офіцерам поліції (поліцейським офіцерам громади) та підтримуються органами місцевого самоврядування територіальних громад.

Правник представив низку відеороликів від «Шерифів для нових громад», які наочно демонструють, як на місцевому рівні активні громадяни долучаються до забезпечення публічного правопорядку у власних громадах. Також Юрій Чумак відповів на запитання учасників заходу та презентував їм книги й брошури, видані в рамках проєкту.

Працівники поліції переглядають ролик від «Шерифів»

Нагадаємо, що в липні цього року ще 131 поліцейський, що представляють підрозділи Головних управлінь Національної поліції та Управлінь патрульної поліції 20 областей України, прибули до Харківського національного університету внутрішніх справ для проходження навчання на курсах спеціалізації дільничних офіцерів поліції, закріплених за поліцейськими дільницями територіальних громад.

По завершенні вишколу їм належить нести службу в рамках проєкту Національної поліції «Поліцейський офіцер громади». Мета проєкту полягає в тому, щоб офіцер поліції постійно знаходився на території громади, плідно співпрацював із органами місцевого самоврядування та орієнтувався на потреби жителів.

За словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, «Поліцейський офіцер громади» на сьогодні вже працює в 368 громадах України. Там ефективність і довіра до поліцейських сягає понад 70%. У найближчій перспективі МВС планує поширити цей проєкт майже на тисячу територіальних громад, підготувавши для цього до двох тисяч поліцейських.

Фото ХНУВС та Юрія Чумака

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Наслідки підриву Каховської ГЕС
08 — 06 — 2023
/Аналітичні статті
133
Наслідки підриву Каховської ГЕС
Підрив росіянами Каховської ГЕС відбувся в ніч на 6 червня. Вода швидко виходить із водосховища, уже йде термінова евакуація, люди…
докладніше
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка допомагає військовим
31 — 05 — 2023
/Івано-Франківськ
139
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка…
Звичайна дівчинка Злата Семко з передмістя Івано-Франківська полюбляє читати, гратися з котиками та прогулянки з подружками… А у…
докладніше
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час війни
26 — 05 — 2023
/США
177
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час…
Минув рік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а ми й досі дивуємося тому факту, що люди з різних куточків світу…
докладніше
Дніпровські плавні,  окупація та наша Венеція
25 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
230
Дніпровські плавні, окупація та наша Венеція
Херсонські плавні –  найбільша природна ділянка Дніпра, яку не поглинули  рукотворні водосховища. Тут є багато видів…
докладніше
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
24 — 05 — 2023
/Херсон
145
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
Увірвавшись до Старої Збур'ївки,  окупанти почали грабувати все, що мало хоч якусь цінність і його можна було зрушити з місця.…
докладніше
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
23 — 05 — 2023
/Херсон
170
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
Херсонщина щодня зазнає артилерійських обстрілів, руйнується інфраструктура, підприємства, житло, гинуть мирні люди.  Зупинка в…
докладніше
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію священника на війні, соціальні проєкти і волонтерство
22 — 05 — 2023
/Херсон
99
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію…
Сергій Дмитрієв прослужив священником у херсонському Храмі Святої Варвари 12 років - до захоплення Криму російськими окупантами. Після…
докладніше
Як нас змінила окупація
19 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
170
Як нас змінила окупація
Вторгнення Росії, життя в окупації, боротьба з загарбниками разюче змінили ментальність наших співгромадян, спричинили у свідомості…
докладніше
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
15 — 05 — 2023
/Херсон
89
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
Ми вже звикли тримати в домашній аптечці необхідні ліки про запас та класти у тривожну валізку засоби для надання першої допомоги. Але…
докладніше
всі новини
youtube facebook