«Тільки при поєднанні зусиль поліції, місцевої влади та активних громадян може бути ефективно забезпечена безпека в громадах»
10 — 09 — 2021
/Харків
411
Георгій Кобзар
Георгій Кобзар
Автор
всі статті автора

Наголосив екс-помічник міністра МВС, координатор проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях Юрій Чумак. Який 9 вересня провів заняття для майбутніх поліцейських офіцерів громади, що зараз навчаються на базі Харківського національного університету внутрішніх справ.

Експерт презентував напрацювання проєкту «Шерифи для нових громад», який вивчає успішний досвід сільських громад у самостійному вирішенні безпекових проблем. І розповів про 7 форм організації безпеки в громадах, досліджені в межах проєкту. Такими є:

1. Громадські формування з охорони громадського порядку, діяльність яких впорядкована Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

2. Інспектори територіальних громад з охорони правопорядку та благоустрою. Раніше вони, зазвичай, ще мали статус громадських помічників дільничних. Наразі така посада нормативними документами не передбачена. (Тому, як зауважив Юрій Чумак, доцільним вбачається цим інспекторам вступати до громадських формувань, аби набути відповідних повноважень).

Юрій Чумак виступає перед майбутніми поліцейськими офіцерами громад

3. Особи, що перебувають на обліку в центрах зайнятості та здійснюють громадські роботи за напрямком «Профілактична робота з населенням», в рамках проєкту «Шерифи» від Державної служби зайнятості. Хоча зараз активність цього проєкту, на жаль, дедалі знижується.

4. Комунальні підприємства, установи, організації (на кшталт «муніципальної варти»), які займаються охороною громадських будівель та іншого комунального майна та утримуються за рахунок місцевих бюджетів.

5. Добровольці або «народні патрульні» (їх різновидом є «сусідські варти»). Чатують на волонтерських засадах, без фінансування, відсутні реальні повноваження та соціальні гарантії.

6. Центри безпеки громад – їх особливістю є комплексний підхід у забезпеченні безпеки, адже вони включають рятувальну службу, медичну допомогу та кабінет дільничного офіцера поліції, робота яких координується єдиною диспетчерською службою.

7. Поліцейські станції – службові приміщення, що надаються дільничним офіцерам поліції (поліцейським офіцерам громади) та підтримуються органами місцевого самоврядування територіальних громад.

Правник представив низку відеороликів від «Шерифів для нових громад», які наочно демонструють, як на місцевому рівні активні громадяни долучаються до забезпечення публічного правопорядку у власних громадах. Також Юрій Чумак відповів на запитання учасників заходу та презентував їм книги й брошури, видані в рамках проєкту.

Працівники поліції переглядають ролик від «Шерифів»

Нагадаємо, що в липні цього року ще 131 поліцейський, що представляють підрозділи Головних управлінь Національної поліції та Управлінь патрульної поліції 20 областей України, прибули до Харківського національного університету внутрішніх справ для проходження навчання на курсах спеціалізації дільничних офіцерів поліції, закріплених за поліцейськими дільницями територіальних громад.

По завершенні вишколу їм належить нести службу в рамках проєкту Національної поліції «Поліцейський офіцер громади». Мета проєкту полягає в тому, щоб офіцер поліції постійно знаходився на території громади, плідно співпрацював із органами місцевого самоврядування та орієнтувався на потреби жителів.

За словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, «Поліцейський офіцер громади» на сьогодні вже працює в 368 громадах України. Там ефективність і довіра до поліцейських сягає понад 70%. У найближчій перспективі МВС планує поширити цей проєкт майже на тисячу територіальних громад, підготувавши для цього до двох тисяч поліцейських.

Фото ХНУВС та Юрія Чумака

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
323
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
284
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
295
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
274
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
284
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
318
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
411
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
303
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
356
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook