В Харкові обговорили проблему безпеки в громадах
28 — 02 — 2018
/Харків
1318
Юрій Чумак
Юрій Чумак
Автор
всі статті автора

В медіа-центрі «Накипіло» розповіли про проект «Шерифи для нових громад».

Під час круглого столу учасники обговорили питання безпеки в об’єднаних територіальних громадах. Вирішення цієї проблеми відбувається в рамках проекту «Шерифи для нових громад», що реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя і здоров’я» та громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Проект діє в Херсонській, Полтавській та Харківській областях. За словами Наталії Бімбірайте, директорки ГО «ІРЦ «Правовий простір», охорона порядку в малих громадах може забезпечуватися чотирма способами. За своїми функціями, вони подібні до функцій так званих шерифів.

- Ми обрали чотири організаційні форми забезпечення безпеки в громадах – це ті ж шерифи, але їх називають по-різному. Це інспектори сільських рад, громадські формування, добровільні помічники дільничних офіцерів та люди, які виконують громадські роботи по запобіганню порушення громадського порядку – так звані шерифи, — зазначила Наталі Бімбірайте.

Спікерка в якості прикладу запровадження посади шерифа в малих громадах розповіла про досвід Херсонщини. Зараз в ОТГ Херсонської області загалом є шерифи, які працюють як інспектори сільських рад. Вони потрібні в малих громадах, оскільки там не вистачає дільничних офіцерів поліції.

- На Херсонщині в результаті реформи децентралізації та правоохоронних органів є така ситуація, що кількість дільничних офіцерів поліції, які мають забезпечити порядок в селах, зменшилася втричі. Зараз їх на всю Херсонську область – 120, і один дільничний обслуговує 5-15 сіл. Відповідно на практиці виходить так, що люди їх практично не бачать, тому що відстані між населеними пунктами великі, і дільничні не можуть вчасно прибувати на виклики, — додала Н.Бімбірайте.

Такою ситуація є не лише в Херсонській області. Саме тому сьогодні існує проблема створення в ОТГ посад шерифів, які й будуть забезпечувати порядок на місцях. Тим баче, що в Україні з 2015 року працює програма «Українські шерифи». На її реалізацію з держбюджету були виділені кошти у розмірі 140 мільйонів гривень.

Учасники круглого столу розповіли, що в Харківські області також існують проекти з охорони та захисту порядку в громадах. Як зазначила Олена Копіна, представниця громадської ініціативи «Лабораторія мирних рішень», в Нововодолажській ОТГ до обговорення проблем безпеки були залучені місцеві жителі та депутати.

-У нас сформувалася ініціативна група, яка й позначала проблеми, що існують в громаді. Власне ці люди й пропонували варіанти рішення цих проблем та брали на себе відповідальність за ті заходи, які вони хотіли проводити, — каже Олена Копіна.

Під час дискусії, учасники окреслили ряд факторів, які ускладнюють створення посад шерифів на території громад. Основні фактори – це відсутність законодавчого забезпечення діяльності шерифа, а також ймовірна недовіра до них населення.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1769
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
1729
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
1471
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
всі новини
youtube facebook

You are using an unknown browser!
The site may not work properly.

Wezom Agency for System Internet Solutions
×
Close menu