Благодійна допомога міжнародних організацій не включається до загального місячного чи річного доходу, з якого треба сплачувати податки. Таку норму передбачають п.п. 165.1.56 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України.
Кабінет Міністрів визначив перелік осіб, яким благодійники можуть надавати допомогу без оподаткування:
– фізичні особи, які мешкають чи мешкали в населених пунктах, де тривала антитерористична операція, або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням АТО і стали на облік як внутрішньо переміщені особи;
– фізичні особи, які мешкали на території Криму та вимушено покинули півострів через його окупацію і стали на облік як ВПО;
– фізичні особи, які мешкають чи мешкали в населених пунктах, де були чи тривають бойові дії під час воєнного стану, або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з форс-мажорними обставинами – у тому числі після введення воєнного, надзвичайного стану. Перелік таких територій – за посиланням.
Окрім того, до оподатковуваного доходу не включають благодійну допомогу платникові, який постраждав від збройної агресії РФ. Цю норму регулюють п.п. 170.7.2 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України.
Надавач допомоги має бути внесений до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги.
Тож грошова допомога від благодійних організацій для переселенців та інших осіб, зазначених вище, не підлягає оподаткуванню. Отже, подавати декларацію не потрібно.
*Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Херсонської Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:
За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.