Діти – майбутнє нашої країни. Тому держава дбає про їхнє здоров’я. З 1 червня 2023 року запрацювала програма монетизації дитячого відпочинку. Держава оплачує путівки для дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки. На кінець червня кошти отримали батьки майже тисячі дітей.
Путівку для оздоровлення дають на 21 календарний день, а для відпочинку – на 14. На одну дитину виділяють 14 165 гривень. Гроші переказують на картку в ПриватБанку з особливим режимом використання. Їх не можна витратити на щось інше, окрім як на оздоровлення.
Сім’я сама має обрати й купити путівку в закладах, які приєдналися до проєкту. Нині у переліку 13 санаторіїв та оздоровчих центрів.
Поїхати на відпочинок мають право діти 7 – 18 років із малозабезпечених сімей, які належать до таких категорій:
– дитина з інвалідністю, здатна до самообслуговування;
– дитина з багатодітної родини.
Якщо в родині таких дітей кілька, батьки зможуть отримати путівки для всіх.
Батькам надійде повідомлення, що вони можуть отримати путівку. Чи є родина в цьому списку, можна перевірити за посиланням.
Пріоритет надали родинам із територій, які найбільше постраждали від російського вторгнення. Дитина має бути зареєстрована в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській або Чернігівській областях.
Слід зазначити, що статус внутрішньо переміщених осіб не обов’язковий. Це можуть бути й діти з родин, які виїхали з небезпечних регіонів, і ті, хто залишається там.
Далі треба виконати такі кроки:
– зайти на сайт “єОздоровлення” та поставити галочку в розділі «Пошук закладу»;
– вибрати «Шукати»;
– обрати заклад зі списку, ознайомитися з інформацією та натиснути «Подати заявку»;
– вказати дані та натиснути «Перевірити у списку»;
– внести інформацію про дитину та заповнити заявку.
Заклад має озватися. Якщо відповіді не буде, зв’яжіться з ним самі. Путівку батьки оплатять карткою ПриватБанку по приїзду в обумовлену дату.
Держава дає гроші на оздоровлення. Але дорогу мають оплатити батьки. В деяких випадках місцеві управління соцзахисту організовують транспорт до санаторію.
Програма діятиме до кінця 2023 року, картку можна відкрити до 25 листопада, а гроші витратити – до 25 грудня. Інакше вони повернуться до державного бюджету.
Інші категорії дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, можуть безплатно або з частковою оплатою отримати путівку до Міжнародного дитячого центру «Артек», який працює в Закарпатті. 22 липня там відкрилася перша цього року зміна.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:
За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.