Геннадій Зубко: "У Центрах безпеки, які створюються в ОТГ, повинні працювати і "шерифи"
02 — 02 — 2018
/Херсон
590
В'ячеслав Гусаков
В'ячеслав Гусаков
Автор
всі статті автора

У Центрах безпеки, яких в українських об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) у минулому році створено дев’ять, а на цей рік планується створити ще вісімнадцять, мають працювати і громадські інспектори з охорони правопорядку ("шерифи").

Про це під час зустрічі з журналістами сказав Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Відповідаючи на запитання кореспондента онлайн-газети “Вгору” про те, чи передбачене залучення “шерифів” до роботи Центрів безпеки, які зараз активно створюються в ОТГ, Геннадій Зубко сказав, що, на його думку, “шерифи” там мають бути обов’язково:

“Ми маємо намір залучити для реалізації “шерифської” програми іноземну підтримку, подібну до підтримки, яку надав уряд Японії на першому етапі формування нашої нової поліції (Японія передала МВС України 1,5 тисячі автомобілів і 9,5 тисяч комплектів спорядження - “Вгору”). Наше головне завдання — забезпечувати безпеку середовища, мінімізувати кримінальні правопорушення, кількість надзвичайних ситуацій та рятувальних операцій. Такі Центри можуть надавати допомогу і розташованим поряд громадам. Тому думаємо, що центри безпеки в громадах можуть бути комунальними підприємствами, надавати послуги та підтримувати безпеку. І там повинні перебувати  не тільки працівники Міністерства внутрішніх справ (МВС) і Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), а й співробітники, які надають сервісні послуги, займаються профілактичною роботою, тобто  “шерифи”.

Говорячи про те, чому таких працівників немає у створених Центрах безпеки, Геннадій Зубко зазначив, що на це є дві головні причини: у керівництва МВС поки що в достатній мірі відсутнє розуміння важливості сервісної і профілактичної діяльності у правоохоронній сфері; а керівники ОТГ ще не дуже добре усвідомлюють, наскільки важливо для громадської безпеки мати на своїй території “шерифів”.

“Керівникам ОТГ, - сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, - мешканці їх територій повинні пояснити, що “шериф” - помічник і керівника, і кожного з мешканців, бо він — своя людина, а не працівник поліції, який може бути зі сторони. І довіра до “шерифів” повинна бути більшою, ніж довіра до поліцейських. Сподіваюся, у Центрах безпеки “шерифи” все ж із часом з’являться”.

Геннадій Зубко зазначив, що в Україні є позитивні приклади роботи “шерифів”, і один із них — у Херсонській області:

“Про дуже вдалий досвід села Стара Збур’ївка дізналася вся Україна завдяки прекрасному фільму “Українські шерифи”. Там дійсно показана реалізація концепції “шерифів”: що вони мають робити, що мають робити дільничні інспектори поліції, і як вони можуть взаємодіяти”.

Також Віце-прем’єр-міністр України сказав, що очолюване ним міністерство сприятиме запровадженню не тільки служби “шерифів”, а й пожежних волонтерських загонів:

“Зазвичай у Центрах безпеки працює шість штатних співробітників ДСНС — дві чергові ланки по троє людей. А мають бути ще 10-12 волонтерів, які проходитимуть відповідне тренування, знають усі найбільш потенційно небезпечні об’єкти на території і можуть ефективно допомогти в екстремальній ситуації”.

На зауваження кореспондента онлайн-газети “Вгору”, що Центр безпеки, може, не дуже доречне місце для розташування офісу “шерифа”, бо люди можуть не захотіти приходити туди зі своїми проблемами, бо поруч — поліцейські, Геннадій Зубко відповів, що такі питання мають вирішуватися на місцях. А також розповів, що під час однієї робочої поїздки до Німеччини помітив, що у невеликих містах і містечках громадські активісти, які опікуються охороною правопорядку і пожежною безпекою, намагаються розміщати свої офіси у тих будівлях, де знаходяться найбільш відвідувані кафе і бари:

“Там завжди багато людей, і часто, коли щось трапляється, когось із цих людей терміново повідомляють, дізнаються про це і волонтери. Також із розмов, які ведуться у закладі, вони знають, хто чим дихає, хто з ким у сварці, і мають інформацію, завдяки якій можуть попереджувати злочини”.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
20 — 12 — 2021
/Аналітичні статті
93
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
Заборонні приписи, профілактичні бесіди з домашніми кривдниками фахівців соціальних служб та правоохоронців, штрафи та навіть…
докладніше
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
20 — 12 — 2021
/Миколаїв
136
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
У Миколаївській області презентували відкриття другого в Україні центру по роботі з дітьми, які постраждали від злочинів чи стали їх…
докладніше
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії домашньому насиллю
17 — 12 — 2021
/Херсон
163
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії…
Освітяни, профільні соціальні служби Генічеської територіальної громади та правоохоронці домовилися захищати інтереси та права дітей…
докладніше
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
15 — 12 — 2021
/Харків
223
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
За останні чотири роки у Нововодолазькій селищній громаді Харківської області я бував неодноразово. Влаштовував показ документальної…
докладніше
“Булер” у генічеській гімназії
13 — 12 — 2021
/Херсон
117
“Булер” у генічеській гімназії
Дев’ятикласники гімназії міста Генічеська дивилися та обговорювали документальну стрічку “Булер” й вчилися протистояти…
докладніше
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
01 — 12 — 2021
/Херсон
293
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
У 2021 році фінансовий внесок органів місцевого самоврядування Херсонщини у забезпечення громадських робіт за проєктом «Шерифи»…
докладніше
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
26 — 11 — 2021
/Херсон
256
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
Звідки «береться» булінг/кібербулінг? Як він проявляється? Що з цим робити? Й при чому тут домашнє насилля? Про це й не тільки…
докладніше
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA отримали подяки від Херсонської ЗОШ №36
01 — 11 — 2021
/Херсон
191
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA…
Педагоги херсонської школи №36 звернулися до координаторки проєкту “Шерифи для нових громад”, голови благодійного фонду…
докладніше
На Херсонщині приступив до виконання обов'язків перший поліцейський офіцер громади
28 — 10 — 2021
/Херсон
398
На Херсонщині приступив до виконання обов'язків перший поліцейський офіцер…
У Хрестівській територіальній громаді Херсонщини почав працювати перший в області поліцейський офіцер громади, ним став Ігор…
докладніше
всі новини
youtube facebook