Про це під час зустрічі з журналістами сказав Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.
Відповідаючи на запитання кореспондента онлайн-газети “Вгору” про те, чи передбачене залучення “шерифів” до роботи Центрів безпеки, які зараз активно створюються в ОТГ, Геннадій Зубко сказав, що, на його думку, “шерифи” там мають бути обов’язково:
“Ми маємо намір залучити для реалізації “шерифської” програми іноземну підтримку, подібну до підтримки, яку надав уряд Японії на першому етапі формування нашої нової поліції (Японія передала МВС України 1,5 тисячі автомобілів і 9,5 тисяч комплектів спорядження - “Вгору”). Наше головне завдання — забезпечувати безпеку середовища, мінімізувати кримінальні правопорушення, кількість надзвичайних ситуацій та рятувальних операцій. Такі Центри можуть надавати допомогу і розташованим поряд громадам. Тому думаємо, що центри безпеки в громадах можуть бути комунальними підприємствами, надавати послуги та підтримувати безпеку. І там повинні перебувати не тільки працівники Міністерства внутрішніх справ (МВС) і Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), а й співробітники, які надають сервісні послуги, займаються профілактичною роботою, тобто “шерифи”.
Говорячи про те, чому таких працівників немає у створених Центрах безпеки, Геннадій Зубко зазначив, що на це є дві головні причини: у керівництва МВС поки що в достатній мірі відсутнє розуміння важливості сервісної і профілактичної діяльності у правоохоронній сфері; а керівники ОТГ ще не дуже добре усвідомлюють, наскільки важливо для громадської безпеки мати на своїй території “шерифів”.
“Керівникам ОТГ, - сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, - мешканці їх територій повинні пояснити, що “шериф” - помічник і керівника, і кожного з мешканців, бо він — своя людина, а не працівник поліції, який може бути зі сторони. І довіра до “шерифів” повинна бути більшою, ніж довіра до поліцейських. Сподіваюся, у Центрах безпеки “шерифи” все ж із часом з’являться”.
Геннадій Зубко зазначив, що в Україні є позитивні приклади роботи “шерифів”, і один із них — у Херсонській області:
“Про дуже вдалий досвід села Стара Збур’ївка дізналася вся Україна завдяки прекрасному фільму “Українські шерифи”. Там дійсно показана реалізація концепції “шерифів”: що вони мають робити, що мають робити дільничні інспектори поліції, і як вони можуть взаємодіяти”.
Також Віце-прем’єр-міністр України сказав, що очолюване ним міністерство сприятиме запровадженню не тільки служби “шерифів”, а й пожежних волонтерських загонів:
“Зазвичай у Центрах безпеки працює шість штатних співробітників ДСНС — дві чергові ланки по троє людей. А мають бути ще 10-12 волонтерів, які проходитимуть відповідне тренування, знають усі найбільш потенційно небезпечні об’єкти на території і можуть ефективно допомогти в екстремальній ситуації”.
На зауваження кореспондента онлайн-газети “Вгору”, що Центр безпеки, може, не дуже доречне місце для розташування офісу “шерифа”, бо люди можуть не захотіти приходити туди зі своїми проблемами, бо поруч — поліцейські, Геннадій Зубко відповів, що такі питання мають вирішуватися на місцях. А також розповів, що під час однієї робочої поїздки до Німеччини помітив, що у невеликих містах і містечках громадські активісти, які опікуються охороною правопорядку і пожежною безпекою, намагаються розміщати свої офіси у тих будівлях, де знаходяться найбільш відвідувані кафе і бари:
“Там завжди багато людей, і часто, коли щось трапляється, когось із цих людей терміново повідомляють, дізнаються про це і волонтери. Також із розмов, які ведуться у закладі, вони знають, хто чим дихає, хто з ким у сварці, і мають інформацію, завдяки якій можуть попереджувати злочини”.