Українці, які отримали статус біженця або тимчасовий захист за кордоном, можуть надіслати поштою заяву та інші документи, необхідні для призначення чи поновлення пенсії. Роз’яснюємо покроково.
Документи для призначення пенсії:
– заява (її можна завантажити тут);
– копії документів про тимчасовий захист (у Польщі це номер PESEL) або статус біженця, реєстрацію місця тимчасового проживання чи перебування за кордоном (з перекладом);
– оригінал документа, що фізична особа є живою (з перекладом);
– копії документів про право на пенсію.
Документи для поновлення пенсійних виплат:
– заява (завантажити її можна на персональній сторінці на сайті ПФУ);
– копії документів про тимчасовий захист (у Польщі це номер PESEL) або статус біженця, реєстрацію місця тимчасового проживання чи перебування за кордоном (з перекладом);
– оригінал документа, що фізична особа є живою (з перекладом);
– копія паспорта громадянина України.
Заява та всі документи мають бути засвідчені дипломатичним представництвом чи консульською установою України або нотаріально.
Заяву про призначення (поновлення) пенсії можна надсилати звичайною поштою до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України незалежно від місця реєстрації людини. Днем звернення вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Така можливість діє в період воєнного стану в Україні та протягом трьох наступних місяців після його припинення чи скасування.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:
За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.