Після російського вторгнення у лютому 2022 року за кордон, тікаючи від жахів війни, згідно з даними ООН, виїхали всім мільйонів наших співгромадян. Серед них – жінки при надії, які згодом народили дітей в інших країнах. Отже, як отримати закордонний паспорт для таких малюків.
Оформлення закордонного паспорта дитині, народженій за кордоном, є дуже важливим для забезпечення її права на громадянство та міжнародні поїздки. Отримати його батьки можуть без повернення на Батьківщину, пояснили в Державній міграційній службі. Для цього вони мають звернутися до центрів "Паспортний сервіс" або до закордонних дипломатичних установ.
Дитині не обов'язково бути присутньою під час оформлення паспорта. Але батькам треба мати її фотографію 10х15 см для внесення зацифрованого зображення обличчя.
Якщо у батьків є іноземне свідоцтво про народження, його потрібно перекласти й нотаріально посвідчити. Додатково для легалізації свідоцтва може знадобитися проставлення апостиля – спеціального штампа, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток тощо.
У випадку, коли паспорт матері протермінований або в ньому немає фотокартки, можна одночасно оформити ID-картку матері та закордонний паспорт дитині в центрах "Паспортний сервіс".
Якщо батько дитини іноземець, у закордонній дипломатичній установі треба взяти довідку про реєстрацію малюка громадянином України. Її видають протягом 3 місяців. Потім із цим документом дитині оформлять паспорт і в дипломатичній установі за кордоном, і в центрах "Паспортний сервіс".
Оформлення дитячого закордонного паспорта коштує в Міграційній службі – 856 гривень. Або 1496 гривень, якщо виготовлення термінове. Центри "Паспортний сервіс" стягують додатковий збір за сервісні послуги, його сума залежить від країни.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:
За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.