Статус «дитина війни» у 2023 році може отримати неповнолітня особа, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Порядок надання цього статусу регулює постанова Кабміну № 268 від 5 квітня 2017 року.
Статус надають, якщо дитина:
Наслідками для дитини можуть бути одна, кілька або всі обставини. Водночас під час надання статусу заявник визначає обставину, яка мала найбільший негативний вплив на здоров’я та розвиток особи.
Статус надає орган опіки та піклування за місцем фактичного проживання або перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, за місцем звернення, за місцем виявлення дитини місцевою владою.
Документи можуть подати:
До служби у справах дітей подають заяву про надання статусу, згоду на обробку персональних даних і копії документів:
До заяви також додають документи, які підтверджують обставини, необхідні для отримання статусу. Зокрема, медичні документи, заяви про вчинення щодо дитини правопорушення, матеріали кримінальних проваджень, висновки експертиз.
Рішення про статус дитини війни мають надати протягом 30 календарних днів. Негативну відповідь – тобто відмову у наданні статусу – можна оскаржити в суді.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Херсонської Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:
За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.