Внутрішньо переміщена особа, яка не могла продовжувати працювати, але й не мала можливості звільнитися з роботи на попередньому місці проживання, має право припинити трудовий договір в односторонньому порядку.
Для цього необхідно подати заяву на ім’я роботодавця до Центру зайнятості за місцем проживання чи перебування.
Датою припинення трудового договору є наступний день після подання заяви.
Центр зайнятості в той же день повідомляє роботодавцю про припинення трудового договору. Це можна зробити будь-якими засобами комунікації, зокрема електронними.
Якщо роботодавець залишається на непідконтрольній території або місце його перебування невідоме, заяву зберігають на підконтрольній території до моменту деокупації території.
Після чого протягом 7 календарних днів територіальний центр зайнятості повідомляє:
▪️роботодавця;
▪️територіальний орган Пенсійного фонду України;
▪️територіальний орган Державної податкової служби.
Внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для отримання статусу безробітного, отримує його без додаткових вимог.
До того моменту, поки людина не надасть документів про трудову діяльність, зарплату (дохід), страховий стаж, їй призначають мінімальну допомогу з безробіття. Зараз така виплата становить 1 тисячу гривень.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:
За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.