Уряд 19 червня постановив, що кожен постраждалий із підтоплених регіонів Херсонської та Миколаївської областей отримає 5 тис. грн sз коштів резервного фонду держбюджету.
Постраждалими визнають тих осіб, які на момент надзвичайної ситуації:
Грошову допомогу призначають органи соціального захисту.
Щоб отримати її, постраждалому треба подати заяву.
З документів пред'явити:
Заяву про надання допомоги недієздатній особі може подати її законний представник або уповноважена особа органу опіки та піклування.
Якщо документи були втрачені, людина може пред'явити їхні скани чи фотокопії. Або скористатися даними з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.
Звернутись із заявою до органів соцзахисту необхідно до 31 серпня 2023 року включно.
Отримати кошти можна буде через відділення Укрпошти або уповноважені банки з можливістю зняти їх у терміналі.
Разову виплату не надають громадянам, які жили в районах підтоплення, але переїхали до інших громад, зареєструвалися там як внутрішньо переміщені особи й отримують від держави щомісячні виплати на проживання.
Громадяни, майно яких було пошкоджене від підриву греблі на Каховській ГЕС, мають право на компенсацію від держави в рамках програми єВідновлення. Таку постанову уряд ухвалив 16 червня.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:
За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.