На Миколаївщині теж хочуть «шерифів»
25 — 05 — 2019
/Херсон
2883
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Керівниця проекту «Шерифи для нових громад» Наталя Бімбірайте. Фото Ірини Ухваріної.

На Миколаївщині зацікавилися, як села та невеличкі міста Херсонської Харківської та Полтавської областей дбають про свою безпеку. І запросили команду проекту «Шерифи для нових громад» розповісти більш детально про успішні практики малих населених пунктів на семінарі «Безпека громади: пошук спільних рішень»*. Тобто, як працюють інспектори сільрад, «шерифи» від центрів зайнятості, народні патрулі, комунальні установи. А також -  про інші місцеві цивільні ініціативи організації правопорядку.

Як виявилося, в селах на Миколаївщині майже немає аналогічного досвіду. На зустрічі було понад два десятки представників сільрад та ОТГ, але лише у двох громадах є свої «шерифи»: громадське формування та комунальна організація з однаковими назвами «Правопорядок» в Баштанській ОТГ; та інспектор муніципальної варти в Бузькій громаді Вознесенського району.

Щоправда, на Миколаївщині ще є громадське формування з охорони громадського порядку  «Сокіл». Але учасники семінару доволі скептично висловлювалися щодо його ефективності. Казали, воно не працює, бо фермери туди записалися просто заради дозволу на зброю.

Ще є сільські інспектори з питань благоустрою, але й тут не все так добре, як, наприклад, у Музиківці Херсонської області.

Голова Веснянської сільської об’єднаної територіальної громади Леонід Мухарський розповів, що у них за півроку змінилося п’ять інспекторів:

- Тут питання навіть не в їх функціях чи повноваженнях, вони передбачені законодавством, нашими правилами благоустрою. Питання більше у виконанні делегованих повноважень. Навчити людину складати протоколи - це не проблема. Але законодавча база дуже недосконала. Виписана так, що порушника майже неможливо покарати. Особливо це стосується норми про те, що особу необхідно повідомити про притягнення до відповідальності «належним чином». Як це «спрацьовує» у реальному житті. На людину складають протокол, але вона відмовляється його підписувати. Інспектор робить про це відмітку в документі, а потім надсилає його до порушника рекомендованим листом. Адресат бачить, що листа надіслано з сільради і просто його не бере, пошта повертає його назад. Викликають людину на засідання адміністративної комісії - вона не приходить. А коли протокол все ж таки розглядається, то судом його легко скасовують саме через те, що порушника «не повідомили належним чином».  Та навіть тоді, коли людина визнає свою вину, протокол підписує, приходить на адмінкомісію, - примусити її заплатити штраф - дуже важко. Посилаємо на виконавчу службу, проте вона повертає документи, адже не вказано ідентифікаційного коду. А податкова коду не надає - бо це персональні дані, конфіденційна інформація…

Керівниця проекту «Шерифи для нових громад» Наталія Бімбірайте цілком погодилася з тим, що законодавча база недосконала, але зауважила:

- Ніхто ж нам правопорядку в наше місто або село   на блюдечку не принесе.  І гарні закони теж не з’являться «просто так».  Щоб Верховна Рада змінила закони на кращі, нам з вами теж треба долучитися до цього процесу, об’єднуватися, щоб наш голос був дуже помітним. А результати вже є. Ви ж бачите, ситуація змінюється, але багато залежить саме від громад, від кожного з нас.

Потім Наталія Бімбірайте розповіла про ефективні адвокаційні кампанії , в яких брала участь ще будучі директоркою Благодійної організації «Фонд Милосердя та здоров’я» та журналісткою газети «Вгору». Після чого хтось із присутніх вигукнув: «Тепер я вірю у наші реформи!». 

* Практичний семінар з питань забезпечення правопорядку і цивільного захисту в ОТГ для представників об’єднаних територіальних громад Миколаївській області «Безпека громади: пошук спільних рішень» організували Головне управління Національної поліції у Миколаївській області та Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій за підтримки Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування. Відбувся 22 травня на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування. Крім того на заході дискутували щодо створення та діяльності поліцейських станцій; про реалізацію проекту «Поліцейський офіцер громади»; про місцеву пожежну охорону тощо. 

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
949
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
881
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
846
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
864
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1191
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1115
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1292
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
916
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1133
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook