Кабінет Міністрів прийняв Постанову № 858, яка змінює порядок надання компенсацій за пошкоджене через російську агресію житло.
Основні зміни такі:
1. Можна отримати компенсацію за зроблений ремонт пошкодженого житла:
– це нововведення набере чинності після внесення змін до Закону України №2923-ІХ;
– компенсацію нададуть, якщо в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна є інформація про понівечене помешкання з фотографіями;
– якщо в системі немає даних зі знімками, акта обстеження житла, або звіту, де зафіксовані обсяги пошкоджень, комісія відмовить у компенсації за ремонт.
2. Коли власник нерухомості – недієздатна, обмежено дієздатна особа або якій не виповнилося 18 років, компенсацію отримує один із законних представників.
3. Визначено дві категорії ремонту:
Категорія А:
– сума компенсації не перевищує 200 тисяч гривень;
– компенсацію виплачують одним платежем після рішення комісії;
– спеціальний банківський рахунок закривається через 12 місяців.
Категорія Б:
– сума компенсації становить 200–350 тисяч гривень для квартир у багатоквартирному будинку, 200–500 тисяч для одноквартирних будинків;
– компенсацію виплачують двома платежами: 70 відсотків – після рішення комісії, 30 відсотків – коли заявник подасть повідомлення, що завершився проміжний етап ремонту;
– спеціальний банківський рахунок закривається через 18 місяців.
Ця постанова набрала чинності 15 вересня 2023 року. Крім змін щодо компенсації за виконані роботи.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:
За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.