Нових «шерифів» ще рахують
21 — 01 — 2018
/Херсон
2118
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

У грудні проходив круглий стіл «Безпека громади – справа кожного», де обговорювали як зараз реалізується програма «Шериф» і які перспективи проекту в наступні роки. Захід відбувся з ініціативи Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я». Фото Ілони Полесової/

Відбір нових кандидатів на роботу інспекторами з охорони правопорядку в громадах за програмою обласного Центру зайнятості «Шерифи» почнеться в лютому.

Нагадаємо, Херсонський обласний Центр зайнятості започаткував програму «Шерифи» ще у 2011 році - це такий вид громадських робіт, на які запрошують безробітних місцевих жителів і залучають їх до охорони правопорядку. Згідно офіційної інформації, впродовж 2011-2016 років на Херсонщині до виконання громадських робіт щодо недопущення порушень громадського порядку залучено 1145 безробітних осіб - «шерифів».

Минулого року в програмі взяли участь ще майже 200 безробітних, переважно - демобілізовані з зони АТО бійці. Скільки буде залучено в цьому році - ще невідомо.

Як пояснила начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного Центру зайнятості Наталія Португальська, зі всього переліку громадських робіт запрацювала поки ще тільки програма в м. Херсоні з навчання сліпих дітей орієнтуванню у просторі. Інші громади області зараз ще вирішують, які саме види громадських робіт їм потрібні, та в якій пропорції. Паралельно потреби громад в «шерифах» визначає й Головне управляння Національної поліції області. Тільки після того Центр зайнятості, управління поліції та органи місцевого самоврядування укладуть договори й почнеться відбір кандидатів на громадські роботи за програмою «Шерифи».

Скільки саме «шерифів» захочуть прийняти села області в цьому році стане відомо 25 січня. Про це повідомив заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції Головного управління нацполіціі в області Андрій Хурса. Саме до цієї дати дільничні  офіцери мають надати до головного управляння інформацію про потреби громад в інспекторах з охорони правопорядку від Центру зайнятості.

Як ми вже писали, дільничних офіцерів завжди не вистачало, а внаслідок реформи правоохоронних органів їх кількість ще скоротилася по всій країні. Кожен з них обслуговує по 5-15 сіл, відстані між якими до сотні кілометрів. Безумовно, офіцери не тільки не встигають займатися профілактикою злочинів, тобто, своєю безпосередньою роботою, а й реагувати на всі виклики про правопорушення і кримінальні події. В результаті криміногенна ситуація в селах загострюється. До того ж, у нас в області, у порівнянні з іншими регіонами, - найменша кількість дільничних.

Деякі сільські громади Херсонщини намагаються вирішити проблеми безпеки власними силами. Наприклад, у селі Стара Збур’ївка та ОТГ Музиківка вже кілька років працюють по два шерифи, яких обрала громада і які отримують заробітну плату з бюджету села. Кількість правопорушень тут у 8 разів менше, ніж у сусідніх селах, де немає шерифів. 

Так, в селах Голопристанського району Херсонської області - Чулаківка, Гладківка, Нова Збур’ївка – тяжкі злочини періодично відбуваються. А в Старій Збур’ївці – такі випадки трапляються раз на кілька років. Та й треба сказати, що спроби вчинити правопорушення роблять переважно іногородні люди. Бо місцеві жителі звикли, що є шерифи, які одразу ж викриють злочин. І настрій у людей зовсім інший. Часто до шерифів звертаються самі поліцейські з проханням поїхати на місце й розібратися, що відбулося. 

За інформацією заступника голови Центрального апарату Державної служби зайнятості  Сергія Кравченка програма «Шерифи – новий проект» у 2017 році запрацювала також, зокрема, в Харківській та Полтавській областях.

Але як реалізується програма в інших регіонах, чи є успіхи, чи навпаки – такої інформації майже немає, ні офіційної, ні в ЗМІ. Тому активісти херсонських громадських організацій: Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» та Інформаційного ресурсного Центру «Правовий простір» вирішили дослідити, як захищають свою безпеку середні й малі громади в Харківській та Полтавській областях. Успішний досвід територіальних громад Херсонської області активісти будуть поширювати по всій Україні.  

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Наслідки підриву Каховської ГЕС
08 — 06 — 2023
/Аналітичні статті
133
Наслідки підриву Каховської ГЕС
Підрив росіянами Каховської ГЕС відбувся в ніч на 6 червня. Вода швидко виходить із водосховища, уже йде термінова евакуація, люди…
докладніше
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка допомагає військовим
31 — 05 — 2023
/Івано-Франківськ
139
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка…
Звичайна дівчинка Злата Семко з передмістя Івано-Франківська полюбляє читати, гратися з котиками та прогулянки з подружками… А у…
докладніше
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час війни
26 — 05 — 2023
/США
176
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час…
Минув рік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а ми й досі дивуємося тому факту, що люди з різних куточків світу…
докладніше
Дніпровські плавні,  окупація та наша Венеція
25 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
230
Дніпровські плавні, окупація та наша Венеція
Херсонські плавні –  найбільша природна ділянка Дніпра, яку не поглинули  рукотворні водосховища. Тут є багато видів…
докладніше
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
24 — 05 — 2023
/Херсон
143
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
Увірвавшись до Старої Збур'ївки,  окупанти почали грабувати все, що мало хоч якусь цінність і його можна було зрушити з місця.…
докладніше
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
23 — 05 — 2023
/Херсон
170
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
Херсонщина щодня зазнає артилерійських обстрілів, руйнується інфраструктура, підприємства, житло, гинуть мирні люди.  Зупинка в…
докладніше
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію священника на війні, соціальні проєкти і волонтерство
22 — 05 — 2023
/Херсон
99
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію…
Сергій Дмитрієв прослужив священником у херсонському Храмі Святої Варвари 12 років - до захоплення Криму російськими окупантами. Після…
докладніше
Як нас змінила окупація
19 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
169
Як нас змінила окупація
Вторгнення Росії, життя в окупації, боротьба з загарбниками разюче змінили ментальність наших співгромадян, спричинили у свідомості…
докладніше
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
15 — 05 — 2023
/Херсон
89
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
Ми вже звикли тримати в домашній аптечці необхідні ліки про запас та класти у тривожну валізку засоби для надання першої допомоги. Але…
докладніше
всі новини
youtube facebook