Програма «Віднови дім»: як отримати до 7,2 мільйона гривень на відбудову житла
26 — 12 — 2023
/Херсон
454
Олена Старюк
Олена Старюк
Автор
всі статті автора

Фонд енергоефективності реалізує програму «ВідновиДІМ». Її мета – фінансування будівельних робіт із відновлення житла, пошкодженого внаслідок російської агресії.

Учасниками програми можуть стати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків по всій країні, крім тимчасово окупованих, територій активних бойових дій та населених пунктів на лінії розмежування. А також населених пунктів, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Програма дозволяє модернізувати внутрішні системи будинку, провести зовнішнє утеплення, зменшити споживання енергії та витрати на комунальні послуги.

Гроші надають виключно на потреби, пов’язані з енергоефективністю.

Відшкодовують такі види робіт:

● заміна або ремонт пошкоджених віконних блоків та блоків балконних дверей, зовнішніх дверей;

● ремонт фасадів;

● ремонт конструкцій даху, покриття будівлі;

● ремонт обладнання дахових котелень та інженерних мереж – опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання, електрики.

Кошти можна використати й на оплату будівельних робіт, і на купівлю матеріалів та обладнання.

Фонд надає учасникам програми грант до 7,2 мільйона гривень на один будинок. Або на частину будинку, якщо в ньому створено більше одного ОСББ.

Що треба зробити для отримання коштів:

  • ОСББ має провести обстеження пошкодженого внаслідок воєнних дій будинку та отримати звіт із технічного обстеження. Крім того, отримати копію витягу з Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
  • Провести загальні збори співвласників ОСББ, ухвалити рішення про відновлення пошкодженого багатоквартирного будинку та про участь у програмі. Повідомлення про проведення зборів можна надсилати на електронну пошту. Також, передбачена можливість участі співвласників у зборах дистанційно, у режимі відеоконференції. Чинне законодавство дозволяє накладати електронний підпис на документи.
  • Проєктувальник на замовлення ОСББ має скласти дефектний акт чи проєктні рішення з кошторисами, на основі яких буде розрахована договірна ціна та укладений договір із підрядником.

Якщо вартість будівництва перевищує 300 тисяч гривень, а під час воєнного стану – 1 мільйон гривень, потрібно провести експертизу та отримати позитивний Експертний звіт від експертної організації державної форми власності (відповідно до Постанови Кабміну від 11 травня 2011 року №560).

  • ОСББ має обрати підрядника(ів) для виконання робіт та / або постачальника(ів) матеріалів і обладнання, а також укласти з ним(и) договір (договори).

Підрядники / постачальники повинні відповідати вимогам до будівельних компаній та інших підрядників і постачальників, з якими ОСББ можуть укладати договори для одержання фінансування за Програмою «ВідновиДІМ».

  • ОСББ обирає банк та відкриває в ньому рахунок. Саме на цей рахунок можна буде отримати грант.
  • Після цього ОСББ оформлює і подає заявку на отримання гранту та супровідні документи до неї.

Завантажити всі документи, необхідні для подання заявки, можна на цій сторінці.

За докладною інформацією можна звертатись за телефоном: +38 044 344-28-36.

За рік роботи програми отримали понад 325 заявок на участь. Це 25 тисяч домогосподарств. Уже маємо 170 повністю або частково завершених проєктів. У межах програми Фонд компенсував понад 245 млн грн. І загальна вартість усіх поданих проєктів складає 650 млн грн, розповів Директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк

*Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Херсонської Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:

За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net  або чат-бот на сайті.

P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1033
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
964
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
937
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
939
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1281
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1212
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1379
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
997
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1211
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook