Село Високе влітку не спить
29 — 07 — 2021
/Херсон
659
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Вже два роки поспіль у селі Високе Херсонської області місцеві чоловіки щоночі чергують по двоє, щоб земляки могли спокійно відпочивати.

Фото Ірини Ухваріної

Влітку вулиці села майже пусті, хіба що діти влаштують “пікнік на узбіччі”. А все працездатне населення - на сільгоспроботах.

Про це команді проєкту «Шерифи для нових громад» розповіла директорка місцевої школи Наталя Кур’ян*. Започаткували ініціативу після приголомшливої події, яка налякала всіх жителів села.

– У нас живе Герой СРСР, - ділиться подробицями пані Наталя. – Між собою, знаєте, як це в селі буває, люди казали, що у нього має бути дуже гарна пенсія. І мабуть, хтось повірив тим чуткам. Якось вночі до чоловіка вдерлися невідомі у масках й вимагали віддати заощадження. Все це було дуже страшно. Його з дружиною зв’язали, катували – різали, праскою пекли... Він та жінка дивом вижили. А з нападників нікого так і не знайшли. Після того доросле адекватне населення – чоловіки, кожну ніч по двох чергують на вулицях. Просто так між собою домовилися…

Село Високе можна назвати глибинкою Бериславського району Херсонської області, адже розташоване на відстані від магістральних шосейних доріг та за 5 км від найближчої приміської залізничної станції Матросівка. Загалом проживає тут трохи більш як 1200 людей. Основний вид заробітку – сільгоспроботи. Поліція сюди майже не навідувалася та не навідується, бо з точки зору правоохоронців село тихе.

І раптом – такий приголомшливий злочин!

Спільно вартувати спокій та безпеку односельців домовилися 60 чоловіків. Зазвичай ходять дозором з 23 години вечора до 5 ранку – бо місцеві переважно саме у цей час міцно сплять.

З самого початку ініціативи організовує чергування Олександр Піхоцький (наразі, після утворення Тягинської територіальної громади, він очолив Високівський старостат). Й жодного злочину з того часу в селі більше не було.

Фото з архіву Олександра Піхоцького

Олександр Михайлович Піхоцький

За словами пана Олександра, і чергування у них проходять теж тихо - нікого не сполохували, не переслідували “по гарячих слідах” та не ловили:

- Всі ж знають, що хлопці вартують, то ж й не “чудять”, – посміхається Олександр Михайлович. – Навіть діти по домівках своєчасно розходяться, вживання алкоголю, наркотиків поменшало. Крім того, минулого року ми зібралися і разом із сільрадою камери відеоспостереження встановили. Це також стримує потенційних порушників.

Щоправда, як пояснює староста, наразі чергування тимчасово припинили. У розпалі літні сільгоспроботи, люди страшенно зайняті, втомлюються, сил не вистачає. До того ж у цьому поки немає потреби - місцеві влітку й так майже не сплять, поспішають встигнути зібрати та реалізувати врожай, тому на вулицях “цілодобовий движняк”. А восени, коли закінчаться жнива, чергування знову відновлять.

Крім того, одразу після об'єднання, голова Тягинської ТГ Раїса Пономаренко, яка давно вже тісно спілкується з командою проєкту “Шерифи для нових громад”, запропонувала депутатам погодити у всіх старостатах нові штатні одиниці – інспекторів з охорони правопорядку, громадських помічників дільничних офіцерів поліції. Депутати її підтримали.

У Високому цю посаду обіймає колишня голова Високівської сільради Євгенія Іванівна Перевенко. На питання, чи впорається жінка з такою специфічною та не завжди безпечною роботою, Олександр Михайлович розсміявся:

- А як же ж! Адже тут же не сила потрібна, а розум, досвід, вміння спілкуватися та переконувати!

У Євгенії Іванівни є свій кабінет у приміщенні старостату, власний велосипед, а за потреби Олександр Піхоцький виділяє їй автівку.

Довідково. Тягинська територіальна громада утворилася у 2020 році. До складу увійшло 6 сільських рад, загалом 11 населених пунктів: Тягинка, Бургунка, Висока, Львівські Отруби, Таврійське, Матросівка, Львове, Одрадокам'янка, Миколаївка, Ольгівка, Верівка. Чисельність жителів громади: 9959 осіб.

* Інформація стала відома під час спільного заходу у Високівській загальноосвітній школі команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA при БО “Фонд милосердя та здоров'я” в межах адвокаційного проєкту “Безпека у громаді” кіноклубу Docudays UA.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
20 — 12 — 2021
/Аналітичні статті
93
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
Заборонні приписи, профілактичні бесіди з домашніми кривдниками фахівців соціальних служб та правоохоронців, штрафи та навіть…
докладніше
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
20 — 12 — 2021
/Миколаїв
136
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
У Миколаївській області презентували відкриття другого в Україні центру по роботі з дітьми, які постраждали від злочинів чи стали їх…
докладніше
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії домашньому насиллю
17 — 12 — 2021
/Херсон
163
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії…
Освітяни, профільні соціальні служби Генічеської територіальної громади та правоохоронці домовилися захищати інтереси та права дітей…
докладніше
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
15 — 12 — 2021
/Харків
223
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
За останні чотири роки у Нововодолазькій селищній громаді Харківської області я бував неодноразово. Влаштовував показ документальної…
докладніше
“Булер” у генічеській гімназії
13 — 12 — 2021
/Херсон
118
“Булер” у генічеській гімназії
Дев’ятикласники гімназії міста Генічеська дивилися та обговорювали документальну стрічку “Булер” й вчилися протистояти…
докладніше
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
01 — 12 — 2021
/Херсон
294
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
У 2021 році фінансовий внесок органів місцевого самоврядування Херсонщини у забезпечення громадських робіт за проєктом «Шерифи»…
докладніше
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
26 — 11 — 2021
/Херсон
257
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
Звідки «береться» булінг/кібербулінг? Як він проявляється? Що з цим робити? Й при чому тут домашнє насилля? Про це й не тільки…
докладніше
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA отримали подяки від Херсонської ЗОШ №36
01 — 11 — 2021
/Херсон
191
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA…
Педагоги херсонської школи №36 звернулися до координаторки проєкту “Шерифи для нових громад”, голови благодійного фонду…
докладніше
На Херсонщині приступив до виконання обов'язків перший поліцейський офіцер громади
28 — 10 — 2021
/Херсон
398
На Херсонщині приступив до виконання обов'язків перший поліцейський офіцер…
У Хрестівській територіальній громаді Херсонщини почав працювати перший в області поліцейський офіцер громади, ним став Ігор…
докладніше
всі новини
youtube facebook