За системні цькування чи приниження працівника на роботі тепер передбачена адміністративну відповідальність. Парламент 1 грудня ухвалив законопроєкт №5749.
Цькування на роботі називається мобінгом. Закон визначає його як діяння роботодавця або окремих працівників колективу, спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його ділової репутації.
Мобінг буває у формі:
Мобінгом може вважатися ігнорування працівника, його ізоляція, поширення про людину неправдивих чуток, надмірна прискіпливість, різкі слова, небажана поведінка з сексуальними підтекстом, донесення керівництву.
У Законі йдеться, що роботодавець повинен дбати про захист фізичного та психічного здоров’я працівників, не допускати напруги на роботі, проводити заходи для запобігання та протидії цькуванню.
За мобінг передбачений штраф 1700–2550 гривень або громадські роботи від 20 до 30 годин.
Якщо цькування продовжується, зафіксовані такі випадки повторно протягом року або їх вчиняє група осіб, накладають штраф 3400–5100 гривень або громадські роботи від 40 до 60 годин.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.