Сім відтінків безпеки
14 — 07 — 2021
/Херсон
1368
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Один з напрямків роботи команди проєкту «Шерифи для нових громад» - допомога органам самоврядування у розробці програм з безпеки та правопорядку. Не загальних, а які відповідають потребам та очікуванням саме місцевих жителів. Пілотною у цьому напрямку стала Хрестівська територіальна громада Херсонської області.

З необхідністю мати такий документ хрестівці стикнулися, коли вирішили взяти участь у державному проєкті «Поліцейський офіцер громади». Без Програми неможливо фінансувати заходи, спрямовані на покращення правопорядку та співпрацю з поліцією. 

Тому, як поділилася заступниця голови громади Ірина Наумова, вони прийняли її на сесії, але:

- Коли ми її розробляли, шукали якійсь зразки, та нічого практичного, придатного для нас, не знайшли. Тож вона вийшла така… теоретична. А хочеться, щоб програма стосувалася потреб саме нашої громади. Щоб було зрозуміло, над чим працювати, та як реалізовувати.

Команда проєкту «Шерифи для нових громад» разом із партнерами - кіноклубом Docudays UA при благодійній організації “Фонд милосердя та здоров'я” вирішили  допомогти хрестівцям розробити практичний документ, який стосується не лише питань правопорядку, а всіх семи складових поняття безпеки, які включають: 

-    громадське здоров’я;

-    безпеку дорожнього руху;

-    екологічну безпека;

-    інформаційну та кібербезпеку;

-    зменшення рівня злочинності;

-    захист прав людини та доступ до правосуддя;

-    інфраструктуру безпеки.

Напередодні візиту експертки - керівниця кіноклубу Ілона Коротіцина та юристка проєкту «Шерифи для нових громад» Олена Старюк - довго думали, як мотивувати місцевих жителів, щоб ті відверто говорили про свої турботи. Бо у селах досі побутує стереотип - не «виносити на широкий загал хатні справи». Проте якщо проблему не озвучити, вона просто лишиться поза увагою і не увійде до безпекової програми. Тож запланували провести тренінг й попрацювати разом. І це влітку, коли у селян «хвилина рік годує». Але робота кипіла. 

У пошуках відповідей: де в селах відбуваються правопорушення, де людям загрожує небезпека й чому так сталося/стається; як подолати проблему; які і де знайти на подолання ресурси й кого залучити; коли можна буде реалізувати заплановане – у цьому році, наступному, або у 2023-му.

А коли тренінг закінчився, розходитися нікому не хотілося. Бо за чотири години розробили унікальну програму: конструктивну, реальну й дієву. І стосується вона суто потреб місцевих жителів та містить конкретні заходи.

У планах, зокрема, – створити Центр первинної медико-санітарної допомоги; налагодити цілодобове водопостачання у кожному селі; встановити, нарешті, контейнери для роздільного сортування сміття, укласти договори про їх обслуговування та провести інформаційну кампанію для залучення жителів громади до сортування; домогтися остаточного оформлення місцевого полігону для твердих побутових відходів, щоб стихійне звалище перетворити на цивілізоване; встановити на вулицях дорожні знаки, а на перехрестях облаштувати пішохідні переходи; встановити відеокамери поряд із дитячими майданчиками, щоб їх бешкетники не трощили; розробити та затвердити ще дві програми – комунікаційну та з благоустрою; затвердити у штаті сільради посаду інспектора з охорони правопорядку та надати йому повноваження виписувати адміністративні протоколи за порушення; призначити майбутнього землевпорядника ще й відповідальним за благоустрій; створити молодіжну громадську раду тощо.

А ще запланували в Хрестівці облаштувати місцевий ринок, адже поки що товар виставляють щочетверга просто неба на центральній вулиці села.  

На питання тренерок, яка ймовірність затвердити такий документ на сесії, присутні на тренінгу депутати майже одночасно вигукнули – вони голосуватимуть «обома руками».

P.S. Захід проведено в межах адвокаційного проєкту “Безпека у громаді”, що реалізує кіноклуб Docudays UA при БО “Фонд милосердя та здоров'я” спільно з проєктом “Шерифи для нових громад”.

Фото Ірини Ухваріної

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Наслідки підриву Каховської ГЕС
08 — 06 — 2023
/Аналітичні статті
133
Наслідки підриву Каховської ГЕС
Підрив росіянами Каховської ГЕС відбувся в ніч на 6 червня. Вода швидко виходить із водосховища, уже йде термінова евакуація, люди…
докладніше
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка допомагає військовим
31 — 05 — 2023
/Івано-Франківськ
139
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка…
Звичайна дівчинка Злата Семко з передмістя Івано-Франківська полюбляє читати, гратися з котиками та прогулянки з подружками… А у…
докладніше
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час війни
26 — 05 — 2023
/США
176
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час…
Минув рік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а ми й досі дивуємося тому факту, що люди з різних куточків світу…
докладніше
Дніпровські плавні,  окупація та наша Венеція
25 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
230
Дніпровські плавні, окупація та наша Венеція
Херсонські плавні –  найбільша природна ділянка Дніпра, яку не поглинули  рукотворні водосховища. Тут є багато видів…
докладніше
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
24 — 05 — 2023
/Херсон
143
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
Увірвавшись до Старої Збур'ївки,  окупанти почали грабувати все, що мало хоч якусь цінність і його можна було зрушити з місця.…
докладніше
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
23 — 05 — 2023
/Херсон
170
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
Херсонщина щодня зазнає артилерійських обстрілів, руйнується інфраструктура, підприємства, житло, гинуть мирні люди.  Зупинка в…
докладніше
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію священника на війні, соціальні проєкти і волонтерство
22 — 05 — 2023
/Херсон
99
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію…
Сергій Дмитрієв прослужив священником у херсонському Храмі Святої Варвари 12 років - до захоплення Криму російськими окупантами. Після…
докладніше
Як нас змінила окупація
19 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
169
Як нас змінила окупація
Вторгнення Росії, життя в окупації, боротьба з загарбниками разюче змінили ментальність наших співгромадян, спричинили у свідомості…
докладніше
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
15 — 05 — 2023
/Херсон
89
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
Ми вже звикли тримати в домашній аптечці необхідні ліки про запас та класти у тривожну валізку засоби для надання першої допомоги. Але…
докладніше
всі новини
youtube facebook