У Горностаївському районі - жодного «шерифа»
18 — 05 — 2018
/Херсон
755
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Перший, до кого люди звертаються за допомогою або порадою, якщо щось трапляється, то це - «до свого голови», Олексія Кільдерова (на фото в центрі). Всі фото Ірини Ухваріної.

Минулого року Горностаївський район повністю поділився на дві об’єднані територіальні громади: Костянтинівську та Горностаївську*.  Проте повноцінно, як ОТГ, об’єднання працюють тільки п’ятий місяць. І в обох громадах, у складі органів самоврядування, поки що немає ні інспекторів з охорони правопорядку, ні інспекторів із благоустрою.

Голова Костянтинівської ОТГ Олексій Кільдеров говорить, що катастрофічно не вистачає кадрів. Штат майже сформували, уже є 16 фахівців, але цього не вистачає, потрібно хоча б ще 3 - 5 спеціалістів. У голови навіть заступника немає, хоча він дуже потрібен - навантаження велике. Доходить до того, що «переманюють» на роботу фахівців із сусідньої громади -  Горностаївської.

Адже, з одного боку, і кількість населення тут досить невелика (станом на 01 січня 2018 року проживає 3890 осіб, проте загальна площа території - 2598,19 квадратних кілометрів). Та ще, з іншого боку, - значна сезонна міграція.

Місцеві сільхозвиробники спеціалізуються на вирощуванні зернових, використовують сучасну техніку, яка майже повністю автоматизує процес. Тому люди їдуть працювати до інших районів, де вирощують овочеві. Тобто з весни по осінь села «порожніють». Отже, якщо щось трапляється кримінальне, то це переважно тоді, коли люди повертаються з заробітків по домівках.

Бувають і сварки, і дрібні крадіжки (металеві вироби крадуть із сараїв, електроінструменти), тоді телефонують до поліції, яка базується в Горностаївці. Але район все одное, за словами голови ОТГ, навіть узимку відносно спокійний.

Щоправда, був минулого року резонансний злочин: невідомі пограбували продовольчий магазин. Тоді аналогічні пограбування були й в інших районах Херсонщини. Та «спалились» злодії саме на крадіжці в Костянтинівській ОТГ.

- Напередодні продавчиня взяла з дому до магазину свій ноутбук. Ніколи не брала, а тут чомусь він їй знадобився, а після роботи забула його забрати. А вночі крадії «прихопили» не тільки товар, але й апаратуру. І саме завдяки цьому ноутбуку поліція знайшла грабіжників. Виявилося, ця банда була з Херсона, гастролювала по області та «спеціалізувалася» саме на крадіжках продуктів по селищних магазинах. А потім продавала награбоване у своєму продовольчому ларку в Херсоні, - згадує гучну подію Олексій Кільдеров.

Громада співпрацює з районним Центром зайнятості. Але поки що, за програмою громадських робіт, використовують безробітних переважно на благоустрої територій - викошують траву вздовж узбіч доріг і в парках.  Бо знайти безробітну людину на некваліфікований труд простіше, ніж на фахову роботу, пов’язану, до того ж, з великою відповідальністю.

Про те, що їх район майже спокійний в кримінальному плані, говорить і голова Горностаївської ОТГ Дмитро Ляхно.

Хоча у тій же ж Горностаївці дуже болюче питання - «тихі крадії», - тобто ті, хто неофіційно приєднується до водомережі. Причому явище це масове.

Питна вода у селищі зовсім не дешева і подається декілька годин на тиждень, бо качають її з глибини майже 100 метрів, до того ж насоси та й сама система - зношені. Депутати, як тільки громада об’єдналася, вирішили першим ділом налагодити регулярне водопостачання. Причому «з комфортом» для людей - поки роботи тривають, використовують існуючу систему, а нові труби прокладають поряд зі старими.

Проте коли тільки почали копати траншеї, люди стали техніці перекривати вулиці: «Не треба тут нічого рити, не треба нам нічого міняти». Така поведінка спочатку була дивною. Та коли все ж таки землю розкопали, побачили, чому: через ту саму незаконну «врізку»  до мережі. За таке порушення сім’я  має сплатити штраф у розмірі 5 тис. грн. Як каже Дмитро Ляхно, коли люди сплачують, то приєднання оформлюють офіційно. Якщо ні - то й водопостачання обрізають. Але залишається відкритим питання: як далі попередити такі порушення, як виявляти «бажаючих» отримати воду за рахунок інших користувачів?

Дмитро Ляхно: «На превеликий жаль, шестеро наших дуже гарних хлопців загинули в АТО»…

А ще в громаді є «серійні шкідники». 

- У нас кожного року, «завдяки» наший молоді, доводиться ремонтувати лавочки. Доходить до смішного: закріпили спинки і сидіння товстими болтами, руками не відкрутити, а зранку дивимось - уже повідкручували. Поставили все на місце, та ще ті болти загнули. А через добу - знов каркас окремо, дошки - окремо, розібрали. Як?! Таке враження, що деякі хлопці навіть на побачення з гайковим ключем ходять, - усміхається пан Дмитро.

Отже, щоб не руйнували місця відпочинку, там почали встановлювати вуличне відеоспостереження. Проте  і про свого інспектора з охорони правопорядку в громаді теж уже думали. 

В ОТГ уже сформована і працює своя адмінкомісія, що розглядає правопорушення і накладає штрафи. Як каже голова громади, працівники сільради спочатку порушників попереджають, потім надсилають лист із попередженням, та коли вже і це «не працює», викликають поліцію.  Адже протоколи, наприклад, за порушення правил благоустрою чи утримання тварин (що може робити інспектор) - виписувати окрім поліції поки що нікому.

Проте і в Горностаївській, і в Костянтинівській ОТГ вважають, що свій «шериф», тобто інспектор сільради з охорони правопорядку - це питання майбутнього. Адже громадам у спадщину, «від району», залишилось безліч інших, не менш першочергових «дірок».

*Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України організувало минулої середи, 17 травня, для журналістів прес-тур: «Дві громади колишнього Горностаївського району: як ділять преференції та проблеми».

Половина території району, ближча до Каховського водосховища, відноситься тепер до Горностаївської ОТГ (населенні пункти: Горностаївка, Зелений Под,  Велика Благовіщенка, Василівка, Заводівка, Козачі Лагері, Нові Олешки, Маринське,  Червоноармійське, Ольгине, Кочубеївка, Славне, Нова Благовіщенка, Червоноблагодатне, Красне, Лопатки та Ясна Поляна). Керує громадою Дмитро Ляхно. 

Інша половина населених пунктів, степова, об’єдналась навколо Костянтинівки(до складу увійшли Костянтинівка, Антонівка, Братолюбівка, Дубівка, Запорізьке, Зірка, Миколаївка, Старолук'янівка, Червона Поляна). Головою ОТГ обрано Олексія Кільдерова.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
20 — 12 — 2021
/Аналітичні статті
93
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
Заборонні приписи, профілактичні бесіди з домашніми кривдниками фахівців соціальних служб та правоохоронців, штрафи та навіть…
докладніше
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
20 — 12 — 2021
/Миколаїв
136
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
У Миколаївській області презентували відкриття другого в Україні центру по роботі з дітьми, які постраждали від злочинів чи стали їх…
докладніше
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії домашньому насиллю
17 — 12 — 2021
/Херсон
163
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії…
Освітяни, профільні соціальні служби Генічеської територіальної громади та правоохоронці домовилися захищати інтереси та права дітей…
докладніше
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
15 — 12 — 2021
/Харків
223
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
За останні чотири роки у Нововодолазькій селищній громаді Харківської області я бував неодноразово. Влаштовував показ документальної…
докладніше
“Булер” у генічеській гімназії
13 — 12 — 2021
/Херсон
117
“Булер” у генічеській гімназії
Дев’ятикласники гімназії міста Генічеська дивилися та обговорювали документальну стрічку “Булер” й вчилися протистояти…
докладніше
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
01 — 12 — 2021
/Херсон
293
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
У 2021 році фінансовий внесок органів місцевого самоврядування Херсонщини у забезпечення громадських робіт за проєктом «Шерифи»…
докладніше
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
26 — 11 — 2021
/Херсон
256
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
Звідки «береться» булінг/кібербулінг? Як він проявляється? Що з цим робити? Й при чому тут домашнє насилля? Про це й не тільки…
докладніше
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA отримали подяки від Херсонської ЗОШ №36
01 — 11 — 2021
/Херсон
191
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA…
Педагоги херсонської школи №36 звернулися до координаторки проєкту “Шерифи для нових громад”, голови благодійного фонду…
докладніше
На Херсонщині приступив до виконання обов'язків перший поліцейський офіцер громади
28 — 10 — 2021
/Херсон
398
На Херсонщині приступив до виконання обов'язків перший поліцейський офіцер…
У Хрестівській територіальній громаді Херсонщини почав працювати перший в області поліцейський офіцер громади, ним став Ігор…
докладніше
всі новини
youtube facebook