Повномасштабна війна, яку розв'язала росія, змусила багатьох українців залишати домівки в пошуках безпеки, захисту та допомоги.
За перші тижні вторгнення мільйони біженців з України перетнули кордони до сусідніх країн. Багатьох із них пропускали навіть без закордонних паспортів, із внутрішніми документами.
Минув рік. У багатьох співгромадян назріла потреба врегулювати питання з документами. У цьому допоміг український парламент.
Верховна Рада України 18 січня 2023 року розширила список документів, які українці можуть надіслати за кордон поштою. До переліку додали внутрішній та закордонний паспорти.
Отже, які документи можна пересилати за кордон:
• внутрішній паспорт;
• паспорт для виїзду за кордон;
• посвідчення особи щодо повернення в Україну.
Звертаємо увагу, дозвіл на пересилання цих документів діятиме лише під час воєнного стану. Після його скасування діятимуть попередні правила.
Які документи не можна пересилати за кордон:
• дозволи на право носіння зброї;
• трудові книжки;
• військові квитки;
• посвідчення особи (крім тих, що дозволені).
Відповідно до законодавства Всесвітньої поштової спілки, в міжнародних посилках, бандеролях, мішках "M" заборонено пересилати письмові повідомлення, що мають характер ділового та особистого листування, а також будь-яку кореспонденцію, яка не належить відправникам або адресатам, за винятком рахунків та описів додатків.
Якщо у посилці виявили предмети або документи, які заборонено відправляти за кордон поштою, оператор поштового зв'язку повертає їх відправнику або вилучає.
Поштові відправлення тимчасово зберігають у поштовому відділенні, де їх виявили, з дотриманням вимог обліку, збереження та обмеження доступу сторонніх.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна:
Онлайн: за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.