Відповідальний за вісім тисяч людей
05 — 11 — 2020
/Херсон
854
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Жителям сіл Станіславської об'єднаної територіальної громади* в останні роки “не щастить” з дільничними офіцерами поліції. Тож уся відповідальність за профілактику злочинів та правопорядок “лежить на плечах” фактично однієї людини - цивільного інспектора Федора Волошина.

Профілактична бесіда інспектора з охорони правопорядку та благоустрою Станіславської ОТГ Федора Волошина з місцевим “сімейним тираном” про наслідки пияцтва та неповаги до матері.

Люди згадують, що гарного дільничного у них немає дуже давно, уже десь років зо двадцять. Останній був із місцевих, жив у Станіславі, працював довго, знав про кожного “хто й чим дихає”, тож швидко виявляв правопорушників і злочинців. Навіть ходили чутки, що він думки читає, тому вважали за краще гнати від себе погані задуми. І з посмішкою розповідають про його “маленькі хитрощі”. Наприклад, поставить свій мотоцикл поряд з магазином, почепить службового кашкета на руль та десь піде. Усі думають, що офіцер поруч, і поводяться, мов ягнятка. А тим часом дільничний сяде в автобус та й їде до іншого села, яке теж входило до території його обслуговування.

Після того, а особливо під час реформи правоохоронних органів, дільничні “чергувалися”, мабуть, швидше, ніж листки календаря. Через те навіть відносини з попереднім керівництвом Білозерського райвідділу поліції погіршилися. З новим очільником відділу (Олександром Гайдуком) співпраця стала більш конструктивною. Але…

У відділі підібрали для громади дільничного, молодого хлопця після вишу. Однак він теж пропрацював недовго - взагалі звільнився з органів за власним бажанням. Призначили іншого, виконуючого обов'язки дільничного, та станіславці того офіцера жодного разу на власні очі й не бачили, не бачив навіть його “добровільний помічник” - інспектор з охорони правопорядку та благоустрою Станіславської ОТГ Федір Волошин.

- Я розумію, у дільничного в обслуговуванні крім наших сіл ще майже пів району, - пояснює ситуацію Федір Волошин - Та й іншої роботи теж немало. Тому спілкуємося телефоном. Коли трапляються якісь події, відбираю заяви-пояснення від людей, якщо хтось помирає, теж виїжджаю, складаю необхідні документи, фотографую та надсилаю Вайбером до райвідділу поліції, дільничному. Ці матеріали там обробляються: деякі, мабуть, підшивають десь в архів, за іншими приймаються відповідні рішення. А якщо трапляється важкий злочин чи ДТП - викликаю групу швидкого реагування і до їх приїзду охороняю місце пригоди.

Влітку службовий скутер дуже виручає, бо сполучення між селами громади складне. Але взимку… добре, що зима тут недовга.

Федір Волошин ще з дитинства вирішив займатися спортом, взагалі не вживати алкогольних напоїв та тютюну, мріяв стати правоохоронцем.

Служити в міліції не довелося. Втім, до силових структур був причетним. Став військовим, служив за контрактом у Білоцерківському гарнізоні, з 2005 по 2010 рік працював начальником Білоцерківського пункту спецзв’язку (держпідприємство, яке надає послуги, у тому числі і з доставки секретної документації між 180 країнами світу).

Згодом переїхав на Херсонщину працювати на головному пункті спецзв’язку в Херсоні, придбали з сім'єю будинок у селі Широка Балка.

Став одним з перших добровольців батальйону Херсон, коли у 2014 році на сході країни почалася війна. Брав участь у звільненні міста Іловайськ, був “на виході”, тобто в так званому “зеленому коридорі,” де загинули сотні бійців, у тому числі його побратимів. Після того, вже у складі національної поліції, патрулював Курахово Донецької області. Повернувшись додому, пішов служити у водну поліцію, зокрема, тому, що тодішня рибоохорона була у змові з браконьєрами.

А коли у 2017 році утворилася Станіславська ОТГ, подавав свою кандидатуру на голову громади, бо хотів змінити життя односельців на краще. На виборах не пройшов, посів третє місце. Проте його запросили працювати саме в громаді, спочатку на посаді інспектора праці, а торік - інспектором з охорони правопорядку та благоустрою. Отже, можна вважати, мрія чоловіка - бути на сторожі спокою та безпеки людей - здійснилася.

Перший голова Станіславської ОТГ (25 жовтня 2020 року обрали іншого) Володимир Желуденко каже: дуже вдячний Федору Волошину, що той погодився займатися питаннями правопорядку.

- Я називаю цю роботу «собачою», тому що інспектору з охорони правопорядку та благоустрою телефонують з ранку до вечора, піднімають і вночі, і в вихідні. Крім того, зрозумійте, це село, тут кожен кожному “сват-брат-кум-друг”. Люди звикли розраховувати: він мій хороший знайомий, займе мою позицію. А Федір - займає позицію на боці справедливості. І буває, стосунки рвуться. Це дуже важко. А Волошин усе це витримує. Бо є, скажемо так: надпатріотичним. Щоб не трапилося, каже: «Я цим займаюся, бо мені не байдуже, в якій країні і як будуть жити мої діти».

Володимир Желуденко впевнений: результат значною мірою залежить не стільки від повноважень (бо у поліції їх у стократ більше, інспектор має право лише скласти протокол про порушення правил благоустрою, ст. 152 КУпАП), а від особистих якостей людини, яка працює над профілактикою злочинів та дотриманням правопорядку.

Володимир Желуденко

У кожній сільраді, які увійшли в ОТГ (Широкобалківській та Станіславі) до об’єднання булі свої інспектори з охорони правопорядку. На жаль, фінансові ресурси громади не дозволили утримувати на посаді обох. Але виявилося, що Федір Волошин   один справляється з обов'язками краще, ніж обидва його попередники. І такі висновки зробив не лише перший голова громади. За даними соціологічного дослідження, яке проводилося під час розробки Стратегії сталого розвитку Станіславської ОТГ, майже 60% опитаних жителів відповіли - у громаді переважає саме відчуття безпеки (що позитивно впливає на загальну оцінку якості життя, хоча громада належить до бідних).

Щоправда, високо оцінюючи роботу інспектора з точки зору правоохоронної діяльності, Володимир Желуденко зауважив - хотілося б, аби він приділяв також більше уваги питанням благоустрою, зокрема, боротьбі зі стихійними сміттєзвалищами.

Станіславська ОТГ намагається активно розвивати туризм, проте місцеві ще за дідів-прадідів звикли кидати сміття з власних господарств зі скель над морем. Це впливає на привабливість регіону, а “переламати” свідомість - дуже важко.

Люди кажуть, що Федір Волошин “перейшов дорогу” багатьом місцевим впливовим особам, що займаються нелегальним бізнесом. Тобто зібрав та передав докази до відповідних органів. Наприклад, щодо тієї ж “рибної мафії”; підприємців, які використовують землі та комунальну власність неофіційно, без сплати податків; власників господарств, що порушують екологічне законодавство тощо. Спочатку його намагалися підкупити, а коли не вийшло - почали погрожувати спалити хату. Однак чоловік виявився не з боязкого десятка, і нападники не зважилися. А якось ледве до стрілянини не дійшло. Це сталося, коли одна жінка найняла злочинців убити жителя Широкої Балки - свого колишнього. А Федір їх зупинив, погрожуючи пістолетом, та змусив дочекатися наряду поліції.

- Так, у мене є зброя, - підтверджує Федір Волошин, - Є дозвіл на носіння та застосування. Я ж у минулому військовий, без зброї вже взагалі не уявляю свого життя. Але у мене не вогнепальна, а травматична - пристрій для відстрілу гумових куль. Це, в першу чергу, моя власна безпека. Використовувати зброю не доводилося і вважаю, що це й добре. Бо її застосування не є гарною справою. У нашій роботі важливіша розмова з людьми, якісь діалоги і спроби переконати, ніж заходи примусу - чи фізичного, чи психологічного.

Минулого року в громаді зареєстрували громадське формування «Громадська безпека на території Станіславської сільської ради», яке очолив саме Федір Волошин. На початку люди активно проводили спільні рейди з поліцією, патрулювали вулиці, розробили програму безпеки для громади. Але місцеві депутати їх не підтримали. Одна з причин - серед них було багато тих самих підприємців, кого “вивели на чисту воду”. Тож Федір сподівається, що новий склад ради буде більше турбуватися про правопорядок та безпеку в громаді.

* Станіславська сільська об'єднана територіальна громада Білозерського району Херсонської області утворена 14 липня 2017 року шляхом об'єднання двох сільських рад. До складу громади увійшло три села: Софіївка, Станіслав та Широка Балка. Адміністративний центр — село Станіслав. Площа громади — 226,58 км², населення за даними 2017 року — 7740 мешканців.

Фото Тетяни Назаренко та Павла Мамонтова

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
20 — 12 — 2021
/Аналітичні статті
94
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
Заборонні приписи, профілактичні бесіди з домашніми кривдниками фахівців соціальних служб та правоохоронців, штрафи та навіть…
докладніше
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
20 — 12 — 2021
/Миколаїв
136
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
У Миколаївській області презентували відкриття другого в Україні центру по роботі з дітьми, які постраждали від злочинів чи стали їх…
докладніше
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії домашньому насиллю
17 — 12 — 2021
/Херсон
164
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії…
Освітяни, профільні соціальні служби Генічеської територіальної громади та правоохоронці домовилися захищати інтереси та права дітей…
докладніше
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
15 — 12 — 2021
/Харків
224
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
За останні чотири роки у Нововодолазькій селищній громаді Харківської області я бував неодноразово. Влаштовував показ документальної…
докладніше
“Булер” у генічеській гімназії
13 — 12 — 2021
/Херсон
118
“Булер” у генічеській гімназії
Дев’ятикласники гімназії міста Генічеська дивилися та обговорювали документальну стрічку “Булер” й вчилися протистояти…
докладніше
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
01 — 12 — 2021
/Херсон
294
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
У 2021 році фінансовий внесок органів місцевого самоврядування Херсонщини у забезпечення громадських робіт за проєктом «Шерифи»…
докладніше
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
26 — 11 — 2021
/Херсон
257
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
Звідки «береться» булінг/кібербулінг? Як він проявляється? Що з цим робити? Й при чому тут домашнє насилля? Про це й не тільки…
докладніше
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA отримали подяки від Херсонської ЗОШ №36
01 — 11 — 2021
/Херсон
191
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA…
Педагоги херсонської школи №36 звернулися до координаторки проєкту “Шерифи для нових громад”, голови благодійного фонду…
докладніше
На Херсонщині приступив до виконання обов'язків перший поліцейський офіцер громади
28 — 10 — 2021
/Херсон
398
На Херсонщині приступив до виконання обов'язків перший поліцейський офіцер…
У Хрестівській територіальній громаді Херсонщини почав працювати перший в області поліцейський офіцер громади, ним став Ігор…
докладніше
всі новини
youtube facebook