Постраждалі внаслідок російської агресії українці можуть отримати від Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) багатоцільову грошову допомогу – 6 600 грн. Ця сума "розбивається" на три місяці на члена родини, проте виплату проводять одним платежем.
Згідно з інформацією на сайті організації, гроші – допомога нашим громадянам для задоволення нагальних потреб: тимчасовим житлом, харчуванням та предметами особистої гігієни.
Розмір допомоги:
Отже, загалом 6 600 грн на особу.
Програма є доповненням до національної системи соціального захисту та соціальної допомоги.
Зареєструватись у програмі можуть:
Водночас претендувати на грошову допомогу від ООН мають право українці, які:
Критерії вразливості:
Заявки на одноразову грошову виплату приймаються у пунктах реєстрації благодійного фонду "Право на захист", який є партнером УВКБ ООН в Україні.
При цьому необхідно пройти співбесіду для визначення, чи відповідаєте ви критеріям вразливості.
"Про невідповідність критеріям вразливості особи будуть проінформовані співробітником партнерської організації вже після співбесіди у центрі збирання даних", – наголосили в УВКБ ООН.
Осіб, які відповідають усім необхідним вимогам, перенаправлять на збір особистих даних про кожного члена родини, які приїхали разом.
Це можуть бути:
Для збирання даних повинні бути присутні всі члени домогосподарства (сім'ї).
Якщо член сім'ї не може прийти до центру збирання даних через обмежену мобільність, ця людина/родина буде перенаправлена на дистанційну реєстрацію.
Перелік необхідних документів
Під час реєстрації кожен член родини повинен мати при собі:
Крім того, потрібна гривнева банківська картка головного заявника.
Чекати на розгляд заявки доведеться щонайменше місяць. Відповідь надійде через SMS-повідомлення. Водночас якщо минуло вже понад два місяці, а виплати немає, потрібно повторно звернутися до пункту реєстрації.
Всі гроші разом (на кожного члена сім'ї за три місяці) можна отримати:
З усіма подробицями щодо програми та способів отримання коштів можна детальніше ознайомитись на сайті УВКБ ООН.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:
За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.
P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.