З початку року на Херсонщині розшукали 285 дітей
08 — 07 — 2019
/Херсон
200
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Під час літніх канікул у дітей більше вільного часу, а нагляду дорослих бракує. Фото з архіву vgoru.org.

У цьому році станом на 4 липня в області зникало 285 дітей. Хтось грався у пісочниці, посварився з іншими дітьми, образився й рушив у невідомому напрямку, хтось пішов по хліб і пропав, хтось не повернувся зі школи, а хтось просто «вирушив у велику подорож».

Майже всіх дітей, 97%, поліція знайшла протягом доби. Інших розшукали пізніше, але, на щастя, всі доставлені батькам живими та неушкодженими.

Про це у «живій бібліотеці» розповів керівник відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції Херсонської області Ярослав Шанько.

У будь-який час доби виклик на «102», де фігурує дитина, одразу терміново передається Ярославу Шаньку. І співробітники служби, якщо є необхідність, негайно виїжджають на місце події. Особливо, коли йде мова про зникнення, особливо коли пропадає маленька дитина, до 14 років. Тоді по тривозі піднімається вся служба і одразу підключається до розшуку. Адже кожна упущена секунда погіршує ситуацію.

- Ми постійно пояснюємо, намагаємося брати участь у всіх радіопередачах, ефірах і знову й знову наголошуємо: не шукайте дитину самотужки, не втрачайте час, одразу звертайтеся до нас, довірте пошуки професіоналам, - каже керівник ювенальної превенції. - Але багато батьків цього не розуміють. Спочатку самі намагаються знайти дитину, а коли вдалося, звертаються до поліції. А за цей час дитина може виїхати кудись, або, не дай Боже, стати жертвою злочину. І постійно звертаємося до всіх с проханням: якщо бачите, що дитині може загрожувати якась небезпека, не проходьте мимо - одразу телефонуйте до поліції.

Якщо ситуація не вимагає негайного втручання, то співробітник ювенальної превенції підключається за потреби, на наступний день вранці, або пізніше. Але обов'язково - підключається.

Зараз на Херсонщині офіційно стоять на обліку 2,7 тисячі сімей, які опинилися в складних обставинах (а простіше - неблагополучні), в цих родинах виховується близько 4,5 тисяч дітей. Щотижня, у середу та четвер, ювенальні інспектори разом з працівниками служби у справах дітей їздять по тих сім’ях. І кожного разу визначають потреби, чи є якась небезпека для дитини, і чи є необхідність вилучити його з родини. На жаль, в цьому році траплялося, що життю і здоров'ю малечі була загроза. Тоді дітей вилучали і поміщали в лікарню, в центр соціально-психологічної реабілітації.

Окремо на обліку в ювенальній превенції стоять 70 неповнолітніх, схильних до правопорушень. Але цей контингент весь час змінюються. Бо ставлять на облік не «довічно», а поки дитина не виправиться. І кожен місяць цей облік має різні цифри. В середньому цифра коливається від 65 до 70. У кожному районі є ювенальний інспектор, у великих районах - по два. Саме вони ведуть профілактичну роботу з тими дітьми, які стоять на обліку.

Також інспектори працюють с дітьми, які стали свідками або навіть гірше, жертвами злочину.

- Діти вимагають своєрідного підходу, - пояснює Ярослав Шанько. - Є певні методики спілкування з дітьми і отримання від них інформації, у тому числі за допомогою родичів, психологів та різноманітних способів. Уявіть, якщо спілкуватися з дитиною доведеться співробітнику, який працював 10-20 років в розшуку, і який постійно спілкувався зі злодіями, вбивцями, бандитами? Ви ж розумієте, що це абсолютно різні речі.

Але найскладніше працювати, за словами Ярослава Шанька, з батьками дітей. Адже коли дитина стала жертвою злочину, особливо сексуального характеру, - батьки іноді «не хочуть виносити це «напоказ». Дитина може й хотіла б розповісти, але батьки своїм авторитетом, тиском цьому перешкоджають.

А ще дуже не вистачає психологів, щоб допомогти дитині подолати наслідки пережитої трагедії. Тому що працювати з дитиною, особливо якщо вона є жертвою злочину, без психолога - неможливо. Як по законодавству, так і практично. І соціальних працівників в новостворених громадах теж не вистачає.

- У нас є штатні психологи Головного управляння Нацполіції, які працюють зі співробітниками. Однак в ювенальної превенції їх немає. Просимо, домовляємося на особистих контактах. Але їх немає не те що в нашій структурі, щоб застосовувати до роботи з дітьми, в деяких районах їх навіть немає взагалі. І це - велика проблема, - ділиться керівник відділу.

Публікація Підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоровя” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
 Що заважає поліцейським офіцерам громади
31 — 10 — 2019
/Дніпро
106
Що заважає поліцейським офіцерам громади
На фото Вадим Чепурко з онукою. Фото взято з Фейсбук. Місцеві жителі відгукуються схвально про поліцейських офіцерів…
докладніше
Екскурсії до пожежних, конопля та «п’яні протоколи»
31 — 10 — 2019
/Дніпро
115
Екскурсії до пожежних, конопля та «п’яні протоколи»
Поліцейські офіцери Піщанської об’єднаної територіальної громади відзвітували за 5 місяців роботи. Нагадаємо, проект…
докладніше
«Відкритий мікрофон» з офіцерами громад
29 — 10 — 2019
/Дніпро
126
«Відкритий мікрофон» з офіцерами громад
На тих територіях,  де почали працювати поліцейські  офіцери громад, люди відчувають себе вже більш захищеними - стверджує…
докладніше
Алла Земляна: це - НАШ офіцер
28 — 10 — 2019
/Дніпро
73
Алла Земляна: це - НАШ офіцер
Виконуюча обов’язки старости  Олексіївського старостинського округу Юр’ївської ОТГ Алла Іванівна Земляна каже, що відколи у…
докладніше
Палаюча стерня, сімейні чвари та дитяча фантазія
09 — 10 — 2019
/Дніпро
113
Палаюча стерня, сімейні чвари та дитяча фантазія
Васильківська об’єднана територіальна громада (Дніпропетровської області)  має аж три поліцейські офіцери громади. Це Євген…
докладніше
Черкащина і Харківщина чекають на своїх офіцерів громад
07 — 10 — 2019
/Дніпро
89
Черкащина і Харківщина чекають на своїх офіцерів громад
Проєкт «Поліцейський офіцер громади» набирає обертів. Майбутні офіцери громад для Черкаської та Харківської областей вже…
докладніше
Довіра до поліції зі шкільної парти
07 — 10 — 2019
/Дніпро
89
Довіра до поліції зі шкільної парти
Поліцейські офіцери громад у Дніпропетровській області не лише оберігають спокій мешканців, а й активно беруть участь у житті…
докладніше
Як працюють перші офіцери громад
18 — 09 — 2019
/Дніпро
100
Як працюють перші офіцери громад
На фото: офіцер Миколаївської ОТГ Віталій Віталійович Лозовий. Переважна кількість офіцерів поліції «нового формату», тобто…
докладніше
Офіцерів громад стає більше
11 — 09 — 2019
/Дніпро
123
Офіцерів громад стає більше
Перші поліцейські офіцери громад незабаром почнуть звітувати односельцям про свою роботу, а майбутні їх колеги вже почали освоювати…
докладніше
всі новини
youtube facebook