Контрольно-пропускний пункт на Кам’янеччині очима спостерігачів.
Фото надані Вікторією Ільчишеною.
4 квітня 2020 р. на кордоні Хмельниччини з Чернівецькою та Тернопільською областями у селі Жванець Кам’янець-Подільського району встановлено контрольно-пропускний пункт. Причина - поширення вірусу у Чернівецькій області та введення обмежень в’їзду/виїзду на територію області.
Як працює контрольно-пропускний пункт, з’ясовували координатор Західного регіону Мережі правового розвитку, координатор проекту «Шерифи для нових громад» у Хмельницькій області Вікторія Ільчишена та член громадської ради при МВС України Олег Коваль.
За інформацією заступника начальника Кам’янець-Подільського РВ Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області Василя Лупійчука контрольно-пропускний пункт працює цілодобово - у складі 2 офіцерів поліції, лікаря, представника ДСНС у Хмельницькій області у співпраці зі Жванецькою сільською радою. Представники поліції та медики працюють позмінно по 12 год. з 8 год. до 20 год., представник ДСНС у Хмельницькій області - добу. Основними функціями поліції на посту є:
Для того, аби проїхати пункт, водію необхідно пред’явити документ, який підтверджує, що він проживає чи працює на території області.
Присутність поліції позитивно впливає на людей.
На думку офіцерів поліції, що чергують на посту, такі заходи є досить ефективними, оскільки самі ж водії передають один одному інформацію про те, що розміщений такий пункт і встановлені певні обмеження щодо руху. I, відповідно, люди масово не виїжджають за межі області.
“Протягом години ми споглядали, як працює пункт, та спілкувалися із мешканцями с. Жванець”, - розповіла Вікторія Ільчишена. Водії з розумінням ставляться до зупинки транспортних засобів та не відмовляються міряти температуру тіла, оскільки вважають, що такі заходи запобігають поширенню пандемії. А мешканці ближніх населених пунктів говорять, що такий пункт та присутність поліції позитивно впливають на настрої людей та на стан безпеки громад.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.