Домашнє насильство та карантин на Хмельниччині: реагування поліції
20 — 05 — 2020
/Хмельницький
1458
Вікторія Ільчишена
Вікторія Ільчишена
Автор
всі статті автора

В умовах карантину серед мешканців, зокрема Хмельниччини, ширяться чутки про значне збільшення випадків домашнього насильства. Чи це так, з’ясовувала Вікторія Ільчишена.

За інформацією заступника начальника ГУНП в Хмельницькій області Валентина Білянського, з початку карантину в області не зафіксовано значного зростання   домашнього насильства. Поліцейські проводять превентивну роботу з кривдниками, які перебувають на профілактичному обліку. Це робиться для попередження повторних   правопорушень.

Загалом на 1 травня зареєстровано 897 заяв про домашнє насильство (торік за цей період 742 звернення). Крім цього, правоохоронці винесли кривдникам 238 термінових заборонних приписів.

Під час карантину поліція продовжує роз’яснювальну роботу про попередження насильства в сім’ях та нагадує, куди звертатися жертвам домашніх кривдників. Для цього на зупинках транспорту, в магазинах, інших громадських місцях поліцейські розповсюджують інформаційні плакати, розроблені Міністерством внутрішніх справ.

Про те, яка ситуація з домашнім насильством у малих громадах Кам’янець-Подільського району Хмельниччини розповів інспектор сектору превенції Кам’янець-Подільського РВ Кам’янець-Подільського ВП ГУНП, старший лейтенант поліції Олег Горбанюк.

- Скільки взагалі складено адмінматеріалів щодо домашнього насильства в Кам’янець-Подільському районі з початку року в порівнянні із минулим роком?

- На 28 квітня складено 39 адмінпротоколів, винесено 28 термінових заборонних приписів (торік за 6 місяців було винесено 30 приписів).

- А в яких селах Кам’янець-Подільського району найбільше звертаються   із питаннями домашнього насильства?

- Це проблемно, оскільки статистичні дані не дозволяють виокремити.

- Як працює система запобіганню домашньому насильству у селах району?

- Протягом доби статистична картка за фактом домашнього насильства   направляється до районної соцслужби і відповідно, якщо це ОТГ, направляється на ОТГ, якщо це сільська рада не є в складі ОТГ , картка зберігається в них. Профілактика в тому, що людина протягом року перебуває на обліку осіб, що вчинили домашнє насильство. На 28 квітня 2020 року на обліку перебуває 94 особи, з них – 8 жінок. Щодо жінок, це, як правило, насильство над дітьми та родичами.

- Чи є ОТГ, на території яких створені поліцейські станції?

- Так, на території Колибаївської ОТГ (входить 7 сіл) функціонує така станція, де є свій поліцейський офіцер громади, забезпечений службовим транспортом і який співпрацює із громадським формуванням з охорони порядку “Опора”. У складі формування 10 осіб, які допомагають поліцейському офіцеру.

- А як співпрацюєте з іншими громадами, де немає поліцейської станції?

- Як правило, співпрацюємо і з сільськими радами, ОТГ, соціальними службами. Якщо людина у нас перебуває рік на обліку, ніщо не забороняє дільничному поліцейському офіцеру громади, соцпрацівникові перевірити, як в людини зараз справи, чи немає нових фактів вчинення домашнього насильства. Самі ОТГ зацікавлені в тому, щоб у них було все спокійно.

- Як реагує поліція на виклики про домашньє насильство?

- Як правило, потерпілі повідомляють на 102. На місце виїжджає група реагування патрульної поліції. Поки група їде, по телефону з’єднуються із заявницею, щоб з’ясувати: що там відбувається, наявність дітей (малолітніх, повнолітніх), наявність зброї, наявність будь-яких інших обмежень. Чи людина психічно хвора, чи людина перебуває на якомусь іншому обліку. Це основне, що потрібно з’ясувати. Далі група спілкується із заявницею/заявником. З’ясовує, чи вона бажає писати заяву, чи не бажає, бо багато повідомлень про домашнє насильство закінчується складанням постанови за статтею 183 КУпАП (“Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб”). Якщо дійсно група з’ясувала на місці, що відбувається насильство в сім'ї, складається протокол приймають заяву, пояснення. Як правило, кривдника заспокоюють. Після того спілкуються з жінкою - ставлять 27 запитань і на основі відповідей так/ні або без відповіді, працівник оцінює ризики і виносить припис. Якщо припис не виконується, або людина не бажає виконувати пункт 1, тобто залишити місце проживання, щодо неї складаються адмінматеріали за статтею 185 КУпАП (“Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця”). Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” якоюсь мірою дозволяє нам порушувати Конституцію України, в плані того, що ми маємо право зайти в приватний будинок без мотивованого рішення суду.

- Які на ваш погляд є проблемні питання щодо домашнього насильства?

- Наприклад, присудили 30 годин громадських робіт, людина не стає на облік у кримінально-виконавчу інспекцію в центр пробації, не приходить в сільську раду, тобто не хоче відпрацьовувати. Законом № 2475-VIII від 03.07.2018 КУпАП доповнено статтею 183-2 “Ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт”. Ухилення особи від цього стягнення тягне за собою адміністративний арешт строком до 10-ти діб. Частина 2 статті 389 передбачає відповідальність за невиконання кримінальних громадських робіт, тоді людину можна притягнути до відповідальності, вона відбуватиме арешт.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як зміняться пенсії для учасників бойових дій і «чорнобильців». Інфографіка
20 — 03 — 2023
/Херсон
34
Як зміняться пенсії для учасників бойових дій і «чорнобильців». Інфографіка
Згідно із законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб» від 1 березня 2023 року…
докладніше
Як дівчата з різних міст України обʼєднують людей на “Теплих Маркетах” у Франківську й допомагають ЗСУ
14 — 03 — 2023
/Івано-Франківськ
85
Як дівчата з різних міст України обʼєднують людей на “Теплих Маркетах” у…
Lastivka spilnota – це дівчата з Харкова, Івано-Франківська, Херсона та Дніпра. Більшість із них переїхали до Франківська під час війни та…
докладніше
Індексація пенсій у березні: що зміниться. Інфографіка
10 — 03 — 2023
/Херсон
48
Індексація пенсій у березні: що зміниться. Інфографіка
Українцям з найменшими пенсіями в березні підвищать виплати майже на 20% - для цієї категорії пенсіонерів індексація проводитиметься…
докладніше
Осередок вільної України – про діяльність Центру соціальних служб в окупованому Херсоні
09 — 03 — 2023
/Херсон
270
Осередок вільної України – про діяльність Центру соціальних служб в…
Про роботу в окупації та гуманітарну допомогу херсонцям розповідає заступник голови Херсонської міської військової адміністрації з…
докладніше
Як виплачуватимуть грошову винагороду військовим з 1 березня
08 — 03 — 2023
/Херсон
88
Як виплачуватимуть грошову винагороду військовим з 1 березня
В Україні з 1 березня змінився механізм виплат грошової винагороди військовим. Про це йдеться в постанові уряду…
докладніше
Херсон: життя під вогнем
06 — 03 — 2023
/Херсон
157
Херсон: життя під вогнем
Як херсонці живуть та гуртуються під обстрілами, відновлюють свої зруйновані будинки та допомагають одне одному, розповідає голова…
докладніше
Наближає перемогу, допомагає ВПО та підтримує ініціативи: як Тепле Місто змінює Франківськ та Україну
04 — 03 — 2023
/Івано-Франківськ
134
Наближає перемогу, допомагає ВПО та підтримує ініціативи: як Тепле Місто…
Чи не кожен франківець знайомий з "Теплим Містом" –  інноваційною платформою для створення можливостей і суспільних…
докладніше
Українці можуть поштою переслати паспорти за кордон
03 — 03 — 2023
/Херсон
120
Українці можуть поштою переслати паспорти за кордон
Повномасштабна війна, яку розв'язала росія, змусила багатьох українців залишати  домівки в пошуках безпеки, захисту та…
докладніше
Історія волонтерів у фронтовому Херсоні
02 — 03 — 2023
/Херсон
65
Історія волонтерів у фронтовому Херсоні
Сергій та Настя Рибальченко – волонтери у фронтовому Херсоні. Сьогодні вони розвозять гуманітарну допомогу, не зважаючи на постійні…
докладніше
всі новини
youtube facebook