Як громадське формування на Дунаєвеччині допомагає правоохоронцям
20 — 10 — 2020
/Хмельницький
1876
Вікторія Ільчишена
Вікторія Ільчишена
Автор
всі статті автора

За словами начальника Дунаєвецького міського відділу поліції Ігоря Ільницького, співпраця із громадським формуванням є одним з найефективніших способів організації публічної безпеки, протидії злочинності, зменшення її рівня, поширення та поліпшення криміногенної обстановки в місті Дунаївці та Дунаєвецькому районі. У чому секрет успіху такої співпраці - дізнавалася координаторка проекту “Шерифи для нових громад” у Хмельницькій області Вікторія Ільчишена.

Ігор Ільницький – начальник Дунаєвецького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області, Вікторія Ільчишена - координатор проекту “Шерифи для нових громад” у Хмельницькій області, Вадим Печенога – заступник начальника Дунаєвецького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області, Микола Севастьянов – голова громадського формування з охорони правопорядку на території Дунаєвецької міської ради

З 2012 року у Дунаївці та районі діє громадське формування з охорони порядку. Його створили як громадське об'єднання на добровільних засадах.

За інформацією його керівника Миколи Севастьянова - працівника міліції із понад 25 річним стажем - до складу формування входить 102 члени, серед них 4 жінки.

Основне завдання його членів - надання допомоги офіцерам поліції̈ в забезпеченні публічного порядку та безпеки, розкритті злочинів та виявленні правопорушень. Члени громадських формувань проводять рейди на території̈ району, патрулюючи населені пункти. Вони беруть участь у забезпеченні публічного порядку під час проведення культурно - масових заходів, надають допомогу офіцерам поліції̈ в профілактичній роботі з особами, які зловживають спиртними напоями та допускають насильство в сім’ях.

Член громадського формування Микола Піка демонструє форму та шеврон громадського формування

- Члени формування носять форму із шевронами формування, придбаними за кошти приватної установи, яка допомагає нам. Маємо приміщення в суборенді та автомобіль, наданий також в користування приватною охоронною фірмою, - розповів Микола Севастьянов.

За час діяльності громадського формування його керівника Миколу Севастьянова, зокрема, нагороджено медаллю “За сприяння правоохоронним органам”, відзнакою МВС України “За сприяння в охороні громадського порядку”.

Вікторія Ільчишена - координатор проекту “Шерифи для нових громад” у Хмельницькій області та Микола Севастьянов – голова громадського формування з охорони правопорядку на території Дунаєвецької міської ради

“Співпраця нашої поліції та громадського формування триває цілодобово. Ми телефонуємо їм у будь-який час, якщо нам потрібна допомога. Там, де без поліцейського можна обійтися, працює член формування. А поліцейський залучається в разі загострення якогось конфлікту. Члени громадського формування заступають щоденно на несення служби. Доволі часто ми просимо членів формування виступити понятими чи свідками. Наприклад, коли складається адміністративний протокол працівниками поліції на водія, який керує транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Члени формування, буває, і самі виявляють таких водіїв. Тоді телефонують нам і зупиняють такого водія до прибуття поліцейськими. Ми документуємо і залучаємо їх як свідків адмінправопорушення.

Члени громадського формування Микола Піка та Юрій Заболотний приступають до патрулювання

Коли трапляються порушення громадського порядку, члени формування роблять зауваження мешканцям. Якщо людина не реагує, тоді вони телефонують до нас. Ми приїжджаємо, складаємо адміністративний протокол. У відсотковому вимірі в нас щороку зменшується рівень злочинності в громадських місцях. Планується, що понад 30 членів формування активно залучатимуться до забезпечення правопорядку під час виборів на виборчих дільницях, щоб на кожній були присутні члени формування. У нашому місті - це дієвий інструмент співпраці. Досить часто наряду патрульної поліції потрібна допомога, необхідно знайти свідка, який міг би бачити те, що сталося. Ми даємо орієнтування, і, патрулюючи місто, члени формування телефонують нам й кажуть: де, коли бачили схожу особу за відповідними орієнтуваннями, чи особу, яка може бути причетна до якогось злочину, - поділився досвідом співпраці з громадським формуванням заступник Дунаєвецького відділу поліції Вадим Печенога.

Вікторія Ільчишена - координатор проекту “Шерифи для нових громад” у Хмельницькій області та Вадим Печенога – заступник начальника Дунаєвецького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області

Автор фото Віталій Настин

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1033
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
964
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
937
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
939
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1281
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1212
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1379
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
997
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1211
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook