На Хмельниччині офіційно стартував проєкт «Поліцейський офіцер громади»
13 — 03 — 2020
/Хмельницький
3177
Хмельницька обласна рада
Хмельницька обласна рада
Автор
всі статті автора

Проєкт «Поліцейський офіцер громади» реалізовується у рамках реформи поліції. Хмельниччина – п‘ята область, яка долучилася до  реформування сектору публічної безпеки Нацполіції разом з Волинською, Рівненською, Харківською та Черкаською областями.

В Україні у 118 громадах уже працюють поліцейські офіцери громади, а 251 громада – взяла участь у проєкті.

Мета проєкту «Поліцейський офіцер громади» – вийти на «новий рівень комунікації і поліцейського сервісу», оскільки кожна громада отримає свого офіцера поліції, який буде доступний для населення та постійно знаходитиметься поруч з мешканцями територіальної громади.

Сьогодні на майдані Незалежності обласного центру відбувся урочистий захід з нагоди презентації проєкту «Поліцейський офіцер громади» на Хмельниччині, у якому взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич, т.в.о. начальника ГУНП в області Андрій Чайковський, голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, заступник Хмельницького міського голови Володимир Гончарук, менеджер проєктів відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Олег Савчин, сільські, селищні, міські голови об‘єднаних територіальних громад.

У своєму вітальному слові голова обласної ради Михайло Загородний  зазначив, що завдяки успішній реформі децентралізації область має самодостатні громади, які вчасно зреагували та взяли участь у проєкті Нацполіції, тим самим створивши на своїх територіях підрозділи, що будуть зорієнтовані на допомогу об‘єднаній територіальній громаді та безпеку її мешканців.

Під час заходу керівники області та Нацполіції вручили керівникам та поліцейським офіцерам 43 об‘єднаних громад сертифікати та ключі від службового автомобіля. Отже, автомобілі отримали Ямпільська селищна об’єднана територіальна громада,  Волочиська міська ОТГ,  Війтовецька селищна,  Сатанівська селищна,  Вовковинецька селищна, Дунаєвецька міська, Дунаєвецька селищна,  Смотрицька селищна,  Плужненська сільська, Гуменецька сільська,  Колибаївська сільська,  Староушицька селищна,  Красилівська міська,  Антонінська селищна,  Летичівська селищна, Меджибізька селищна, Новоушицька селищна, Полонська міська,  Понінківська  селищна, Берездівська сільська,   Ганнопільська сільська, Крупецька сільська, Нетішинська міська, Старосинявська селищна, Новоставецька сільська,  Лісовогринівецька сільська,  Розсошанська сільська,  Шаровечківська сільська,  Чемеровецька селищна,  Грицівська селищна, Ленковецька сільська об‘єднані територіальні громади.

Всього на область надійшло 43 автомобіля, ще 14 автомобілів, планується, додадуть у липні ц.р. після усіх необхідних тендерних процедур.

На Хмельниччині до проєкту «Поліцейський офіцер громади» розпочали відбір громад і самих офіцерів ще влітку минулого року. Із 45 громад, які подали заявку, до проекту відібрали лише 35, а зі 117 поданих заявок від бажаючих бути офіцерами, відбір і тестування пройшли 57 правоохоронців.

Майже усі громади-учасники проекту отримали по одному автомобілю. У Гуменецькій громаді працюватиме три поліцейських офіцерів громади, вони отримали поки що два автомобілі. У Волочиській та Дунаєвецькій міських громадах і Старосинявській селищній працюватимуть по чотири поліцейських офіцерів громади, у Красилівській та Нетішинській міських громадах – по п’ять і вони отримають по три автомобілі. Згодом доотримають по одному на кожного поліцейського офіцера громади.

У 20 громадах з 32, де працюватимуть офіцери, вже відкриті поліцейські станції, ще 15 – планується відкрити. Частина громад навіть передбачили, або придбали житло для тих офіцерів, які працюватимуть не за місцем проживання.

У поліцейського офіцера громади будуть права працівника поліції: як дільничний – складати адміністративні протоколи; як патрульний – зупиняти автомобілі і складати протоколи; як поліцейський дозвільної системи – перевірка власників авто; як ювенальна превенція – проводити профілактику в школах тощо.

У випадку, до прикладу, кримінального правопорушення – вбивства, грабежі – він має право реагувати негайно, плюс викликати слідчо-оперативну групу. Більше того, через декілька місяців вступає в дію закон про проступки. Кожен поліцейський офіцер громади буде мати флешкарту із доступом до єдиної системи реєстрів досудових розслідувань і буде мати право вносити до ЄРДР легкі кримінальні правопорушення, які будуть віднесенні до функцій дізнання.

Поскаржитися на його роботу можна буде безпосередньо до відповідного відділення поліції, чи управління. Крім того, в апараті головного управління буде створено окремий підрозділ – сектор по роботі з громадами, який буде контролювати цих поліцейських офіцерів громади.

 

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1080
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
1016
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
980
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
979
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1325
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1266
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1419
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
1033
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1250
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook