Опора Колибаївської ОТГ
15 — 07 — 2020
/Хмельницький
1622
Вікторія Ільчишена
Вікторія Ільчишена
Автор
всі статті автора

Колибаївська громада одна з перших на Хмельниччині, яка добровільно об’єдналася в об’єднану територіальну громади. До ОТГ входить сім сіл, населення — 5521  мешканець. За цей період в громаді відкрито амбулаторію загальної практики сімейної медицини, створено місцеву пожежну охорону. Також на території громади функціонують: 2 заклади загальної середньої освіти; 4 заклади дошкільної освіти; 5 закладів культури; 4 бібліотеки; 4 фельдшерсько-акушерських пункти.

Мешканці зацікавлені в тому аби громади розвивалася, щоб людям тут було комфортно й безпечно жити. Тому два роки тому зареєстрували громадське формування з охорони громадського порядку “Опора”, до якого входять мешканці усіх сіл ОТГ.

Як саме починалися й розвивалися безпекові ініціативи в Колибаївській ОТГ у статті нашої координаторки в Хмельницькій області Вікторії Ільчишеної.

Зліва направо: поліцейський офіцер Колибаївської громади Дмитро Ільїн, координаторка проєкту «Шерифи для нових громад» у Хмельницькій області Вікторія Ільчишена, голова Колибаївської ОТГ Михайло Железнік

«Три роки тому ми розпочали роботу над поліпшенням безпеки в селах нашої громади. Поштовхом в цій справі став візит до Колибаївки представниці Консультативної Місії Європейського союзу в Україні Хайке Шульц, яка внесла пропозиції, що у разі створення поліцейської станції на території громади та громадського формування з охорони правопорядку, нам буде надане обладнання для станції, в тому числі автомобіль. Громада мала виділити приміщення для поліцейської станції і зробити там ремонт. Ми свої умови виконали. Тоді приїхала експертна група, в складі якої був керівник обласної поліції Микола Семенишен, в результаті нашу громаду відібрали до участі в проекті. Ми дійсно отримали меблі, комп’ютерну техніку, сейф та інше обладнання на суму 1,5 млн грн. і поліцейський автомобіль. Далі ми взяли участь у проекті “Поліцейський офіцер громади”. Це була друга сходинка нашого розвитку. Маючи таку базу і громадське формування, нас також відібрали в конкурсі. Були проведені співбесіди з кандидатами на посаду поліцейського офіцера громади. Я також брав участь в конкурсній комісії. В нашій громаді був обраний Дмитро Ільїн. Потім він пройшов курс навчання і після успішної здачі іспитів повернувся в громаду. Для поліцейського громаді був наданий спеціальний автомобіль “Рено” із символікою нашої ОТГ. Основний меседж цієї діяльності є: “Я тут живу та працюю”. Ідея в тому, що поліцейський офіцер громади має бути постійно на тій території, яку обслуговує. За кілька місяців діяльності поліцейського мешканці відчули результат. У нас громада приміська. Відповідно є проблемні питання з правопорядком, оскільки проводяться дискотеки для молоді, трапляються бійки і різні неприємні речі. Маючи на місці свого офіцера поліції ці всі проблеми поступово вирішуються. До того ж створення громадського формування з охорони правопорядку, діяльність якого поширюється на всі села, дає можливість приділяти більше уваги проведенню превентивних заходів. Навіть якщо офіцер навідується кілька разів на тиждень до соціально неблагополучних сімей, люди часто бачать поліцейського у формі, розуміють, що він поруч – це дисциплінує людей. Мешканці громади задоволені можливості звернутися до офіцера поліції громади напряму, маючи його мобільний номер», - згадує голова Колибаївскої ОТГ Михайло Желізник.

Про створення громадського формування «Опора» розповів його голова Анатолій Христофович:

Ліворуч – голова громадського формування «Опора» Анатолій Христофорович

«Формування офіційно зареєстроване 08 травня 2018 року. Ініціаторами його створення були самі мешканці, в тому числі і я, і голова ОТГ Михайло Желізник. У нас досить прогресивний голова громади, який нас підтримав. Основною мотивацією для створення формування було посилення безпеки мешканців ОТГ. Нині до формування входить 10 осіб, які є мешканцями всіх сіл ОТГ, володіють інформацією про те, що відбувається в їх селах. Це молоді активні люди віком від 34 до 55 років. Серед них є депутати сільської ради, директор школи і соціальний працівник. На майбутнє плануємо збільшувати кількість членів. Мешканці їх добре знають і довіряють.  

Ми створилися на той час аби допомагати відповідальній за безпеку державній структурі - поліції, а на сьогодні офіцеру поліції громади. Як на мене, це дуже правильний підхід, адже представники формування знать безпекові проблеми в селі і співпрацюють з поліцейським офіцером для їх вирішення. Разом відвідують осіб, що перебувають на обліку в поліції, проблемні сім’ї, залучаються у разі надходжень заяв, звернень до офіцера поліції нашої громади. Під час святкувань та інших масових заходів залучаються до охорони правопорядку. Бувало таке що і в нічний час здійснювали спільний виїзд з офіцером поліції громади».

До складу формування входить єдина жінка - Галина Зюбрицька, фахівчиня із соціальної роботи Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Кам’янець-Подільської райдержадміністрації.

Членкиня громадського формування «Опора» Галина Зюбрицька

“Завдяки громадському формуванню мешканці громади відчули додаткову підтримку у забезпеченні порядку в нашій Колибаївській ОТГ. Моя основна робота тісно перетинається з діяльністю громадського формування. Оскільки я працюю із неблагополучними сім’ями та молоддю, тому знаю особисто кожну “проблемну” сім’ю. Згідно графіку спільно із офіцером поліції громади ми здійснюємо виїзди та допомагаємо забезпечити правопорядок на нашій території, зокрема це парки й сквери. Молодь вже знає, що ми періодично приїжджаємо і поводиться більш відповідально, немає ніяких сутичок, бійок чи хуліганства”, - поділилися Галина Зюбрицька.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
341
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
295
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
315
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
392
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
300
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
341
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
426
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
319
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
375
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook