Поліція та молодь – об’єднує спільна мета
17 — 04 — 2020
/Хмельницький
3281
Вікторія Ільчишена
Вікторія Ільчишена
Автор
всі статті автора

Більше чотирьох років тому був створений унікальний молодіжний патріотично-правовий рух «ХОМА», діяльність якого поширюється на територію Хмельницької області.

Про те, як виникла ідея створення такого руху, та про співпрацю поліції області і молоді дізнавалася координаторка проєкту «Шерифи для нових громад» у Хмельницькій області Вікторія Ільчишена.

На фото зліва Ренана Бас.

«Я з 14 років є членом Городоцького осередку «ХОМА». Мені приємно, що завдяки участі в русі «ХОМА» я більше дізналася про роботу поліції, беру участь у різних акціях, які дають можливість пропагувати одноліткам, що здоровий спосіб життя та правосвідомість це основні наші цінності. Після навчання хочу служити в поліції. Ще до введення карантину по всій території України учні Городоцького ліцею № 1 та «ХОМівці» Городоцького району долучилися до безстрокової акції «Бандеролька дружби». Збираємо бандерольки з дитячим одягом, іграшками, канцелярією та іншими приємними чи корисними дрібничками і передати її до поліції. «Бандерольки дружби» отримають вихованці сиротинців, спецзакладів для дітей з особливими потребами, багатодітних малозабезпечених сімей. Ми сподіваємося, що ці бандерольки стануть приводом несподіванки, радості, усмішок та доброти для тих діток, які дійсно цього потребують. Дякуємо усім, хто долучилися до акції! Просимо бажаючих долучитися також!», - розповідає Рената Бас, учениця 11-класу Городоцького ліцею № 1.

Молодіжний патріотично-правовий рух «ХОМА» створили у березні 2016 року. У нього - 9 партнерів, серед яких бібліотеки, навчальні заклади та інші організації. В русі понад 400 юних учасників практично в усіх районах області, які стали активними помічниками поліцейських, а чимало з них уже вступили до відомчих навчальних закладів або до правоохоронних органів.

Головна мета «ХОМА» - виховання на засадах національної гідності, високої самосвідомості, та активної громадянської позиції, здорового способу життя.

Членами руху стають ті школярі, які активні та цікавляться правом. У колективах вони стають лідерами думок, пропагують правопорядок, організовують тематичні заходи.

«Ідея створення такого руху виникла в працівників Головного управління Нацполіції Хмельницької області після Революції Гідності, коли реформувалися служби в справах дітей в ювенальну превенцію, коли поліція вже не зосереджувалася на каральних функціях, а на сервісних послугах. Потрібно було активізувати молодь та налагодити з ними співпрацю» - розповів Сергій Цимбалюк, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Хмельницькій області.

Сьогодні в Хмельницькій області понад 20 осередків «хомівців». У деяких районах їх по кілька: у Кам’янець-Подільському районі -3, у Хмельницькому – 2.

Члени Кам’янець-Подільського осередку завітали в День Святого Миколая з подарунками до Кам'янець-Подільського обласного дитячого спеціалізованого санаторію.

«Наш Кам’янець-Подільський осередок визнаний у 2018 році одним із найактивніших в області. Ми постійно проводимо спільно з дітьми-членами осередку багато цікавих заходів зокрема: акції та челенджі щодо протидії булінгу «Стоп булінг», щодо боротьби з написами, які рекламують чати та канали з продажу наркотиків «Мій вибір життя без наркотиків», щодо запобігання дитячому травматизму на дорозі «Світловідбивач потрібен усім» та «Права та обов’язки пасажирів та пішоходів», щодо боротьби з продажем алкоголю та тютюну неповнолітнім «Відповідальність починається з мене», щодо застереження мешканців міста від шахрайських схем «Обережно шахраї!», лекції в навчальних закладах на різну тематику: «Правила дорожнього руху», «Правила поведінки: коли ти сам удома, загубився, з безпритульними тваринами, з вибухонебезпечними предметами, з незнайомцями, на водоймі, на кризі», «Наркотики та наслідки їх вживання», «Булінг: поняття, причини, наслідки», «Відповідальність неповнолітніх», «Я маю право», залучаємо учасників руху до відзначення державних свят, влаштовуємо благодійні акції - збираємо продукти для самотніх людей похилого віку, подарунків для дитячих будинків, допомагаємо громадським організаціям, які опікуються долею безпритульних тварин. Крім того проводимо весело і вільний час, організовуючи яскраві флешмоби, які пропагують здоровий спосіб життя, влаштовуємо літературні читання, подорожуємо», - розповідає кураторка Кам’янець-Подільського осередку, інспекторка з ювенальної превенції сектору превенції Кам’янець-Подільського відділу поліції Роксолана Семірякова.

Рухівці Кам’янець-Подільського осередку проводять лекції в навчальних закладах міста до Всеукраїнської акції #16ДнівПротиНасильства.

Учасники Кам'янець-Подільського осередку молодіжного патріотично-правового руху «ХОМА» провели акцію, спрямовану на боротьбу з курінням та пропаганду здорового способу життя. Кожен цього дня міг обміняти сигарети на яблуко.

Учасниками руху можуть бути діти від 14 та молодь до 35 років. Вони подають заяву, яку розглядають, складається присяга. Після цього член руху отримує форму (футболка і бейсболка блакитного кольору з емблемою руху) і стає повноцінним членом «Хоми».

Спільно із координатором Кам’янець-Подільського осередку, інспектором ювенальної превенції сектору превенції Кам’янець-Подільського відділу поліції Роксоланою Семіряковою «хомівці» продовжують боротьбу з написами які рекламують продаж наркотиків.

Кожен осередок координує працівник ювенальної превенції разом із працівником сфери освіти чи культури та командиром або лідером місцевого осередку. У громадах осередки працюють автономно та самостійно визначають напрямок заходів, який є актуальним для їх громади.

«Окрім різних заходів, проводимо щорічний звітний концерт до річниці створення руху. Кожен осередок презентує свою діяльність. Це може бути пісня, стартап чи щось інше. Ми даємо дітям можливість самим приймати рішення. Також цікавим є проведення змагання з КВН серед учасників осередків на різну тематику: здоровий спосіб життя, молодь за правосвідомість та інше», - поділився Сергій Цимбалюк.

Сьогодні під час карантину поліція Хмельницької області публікує матеріали, що надходять від осередків активної молоді «ХОМА», зокрема, як проводити карантин і поширює їх на Хмельницьку область. Публікації розміщуються у соціальній мережі фейсбук - фейсбук (Поліція Хмельницької області, Ювенальна Превенція Поліції Хмельниччини, Ювенальна Превенція Кам'янця-Подільського).

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1445
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
1380
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
1183
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
1338
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1682
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1633
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1792
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
1393
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1612
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook