Під час війни діти менше не хворіють: як франківські волонтери проєкту "На Шапку" допомагають найменшим бороти рак (ФОТО)
15 — 11 — 2023
/Івано-Франківськ
117
Жанна Головенко
Жанна Головенко
Автор
всі статті автора

В Івано-Франківську завершився вже шостий сезон благодійного фестивалю “На Шапку”. Майже пів року, щочетверга, на сцені в центрі міста лунала жива музика, а волонтери тим часом збирали гроші для онкохворих діток. Так вдалося отримати 300 тисяч гривень, так вдалося купити для лікарні життєво необхідне обладнання.

“На Шапку” проєкт, що зосереджений на допомозі онкохворим діткам з обласної дитячої клінічної лікарні в Івано-Франківську. Його ініціаторки волонтерки Людмила Ліник та Леся Качурова. Вони організовують концерти, де безплатно виступають співаки та інші артисти. А глядачі донатять лікування та дозвілля хворих діток.

Зараз в Онкогематологічному відділенні лікуються 33 дитини. Від початку повномасштабної війни обласна лікарня також опікувалася хворою малечею з Донецька, Харкова, Сум, Києва, Дніпра, Одеси... Бо, на жаль, війна аж ніяк не зменшує кількість хворих діток. 

Сезон “На Шапку 2023”

Під час цьогорічного концертного сезону благодійники провели 24 заходи. Щотижня, з травня по жовтень, місцеві артисти співали при сквері Руської трійці, привертаючи увагу франківців і гостей міста до благодійної акції. Загалом виступили 72 колективи. 

Людмила Лінник розповіла, що виступають тут вже третій рік, і це дуже вдале місце для благодійної акції:

"Раніше ми проводили концерти в закритих локаціях Палаці Потоцьких і "Grand America". І туди, і туди, щоб пожертвувати гроші, потрібно було прийти. А зараз люди  йдуть повз, бачать, що щось відбувається, і долучаються. Хтось вже знає про мету концертів, а хтось зупиняється послухати й дізнається згодом. Тож чим більш людне місце, тим більше донатів", пояснює Людмила Лінник. 

Людмила Лінник

Під час завершального концерту 26 жовтня “На шапку 2023” ініціатори  зібрали майже 30 тисяч гривень і закрили загальний збір 300 тисяч гривень для Онкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні.  

Навіть попри дощ, сюди завітали більше сотні небайдужих. Люди танцювали під парасольками, наспівували знайомі пісні й, звичайно ж, вкидали пожертви до капелюхів. 

Гості концерту На шапку

Я щомісяця стараюся хоч трохи давати на благодійність. Переважно кидаю на “Повернись живим”. Вчора якраз отримала зарплату. Напевно, це знак, що пішла з роботи саме цим шляхом. І атмосфера тут гарна… І люди тут хороші люди”, каже франківка Олександра Бажан. 

Збір грошей до капелюха

Співачка Карина Меєр виконувала кавери на українські хіти. Карина каже, що обирала життєрадісні треки, аби підняти настрій гостям і перехожим, хоча співала й про війну. Батько та мама дівчини служать у ЗСУ, тому вона регулярно волонтерить для армії, однак впевнена, що про соціальну допомогу забувати теж не можна: 

“На жаль, з початком  вторгнення, дітки не стали менше хворіти. Їм, як і раніше, потрібна наша допомога. Коли я ще вчилася у музичній школі, то завжди їздила виступати в дитбудинки. Сучасним дітям доведеться будувати нашу країну, тому їх потрібно мотивувати та оздоровлювати”, пояснює співачка Карина Меєр.

Карина Меєр

А хедлайнером концерту став переможець 11 сезону шоу “Голос країни” Сергій Лазановський. Сергій розповів, що дотичний до проєкту “На шапку” вже не перший рік. Спочатку він був ведучим, а тепер став  вокалістом: 

Хочу допомагати хворим дітям, чим можу. На концертах можна зібрати хай і невелику суму, бо хочеться завжди більше, але за сезон можна придбати для когось життєво необхідний апарат. Зараз люди з недовірою реагують на онлайн-збори, бо завелося  багато шахраїв. А тут все чітко: при них рахують гроші й потім показують звіти”, каже Сергій Лазановський.  


Сергій Лазановський

Вже купили та передали обладнання

Людмила Лінник розповідає, що цього сезону мали за мету придбати багатофункціональний пересувний операційний механічний рентгенопрозорий стіл PAX-ST-B. За її словами, це доволі дорогий, але дуже корисний прилад: 

“Просто на столі, під рентгенівським контролем, лікарі зможуть проводити всі необхідні маніпуляції”, каже Людмила. 

Першого листопада вони доставили прилад у лікарню: 

“Нам вдалося знайти стіл такої ж комплектації за меншу вартість, а саме 219 640 грн. Доставлення коштувало 3000 грн, але його оплатив продавець, дізнавшись для кого цей стіл”, повідомили організатори проєкту “На шапку”. 

Решта коштів залишаться на рахунку благодійного фонду “Фундація доброчинців”, доки керівництво відділення не повідомить про інші потреби, які необхідно закрити. 


Обладнання в лікарні фото

Коли волонтери швидші, ніж тендери

Завдяки благодійному фестивалю Онкогематологічне відділення Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні вже шість років отримує техніку та медикаменти. Заступниця медичного директора з хірургічної та неонатальної роботи Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Митник зазначає, що будь-який сезон “На Шапку” розпочинається з узгодження лікарі визначають найнагальніші потреби відділення і повідомляють про них волонтерам: 

Ми їм чітко озвучуємо запити. На обладнання, звичайно, вони не можуть зібрати мільйони, але щороку постачають щось, чого не вистачає. В окремих випадках це навіть оперативніше і якісніше, ніж зробили б ми. Їм не треба тендерів, бо для громадської організації чи благодійного фонду є інша процедура. Бувають ситуації, коли виграє той, хто дає дешевшу ціну, але це може бути аналог, не дуже вдалий і нам він не зовсім підходить”, каже Наталія Митник. 

Заступниця медичного директора Наталія Митник додає, що цінна не тільки фінансова, але й інформаційна підтримка: 

“У 2021 році вони збирали на наркозно-дихальний апарат. То велика сума була півмільйона. Їм не вдалося назбирати стільки через карантин, але завдяки концертам й приверненню уваги, знайшлася організація, яка подарувала цей апарат. А волонтери за зібрані гроші купили інше, теж необхідне обладнання”, пригадує медикиня. 

Волонтери на концерті

Навіть в лікарні діти повинні мати дитинство  

Цьогоріч небайдужі прикарпатці жертвували не тільки гроші, бо сезон минув під гаслом “Кошик хоробрості”. На локації встановили прозорий контейнер, куди люди вкидали дитячі іграшки. Людмила зазначає, що хворі на рак діти мають знижений імунітет. Тому, щоб уникнути інфекцій, вони закликають приносити винятково нові іграшки. 

Одну таку коробку волонтери передали до лікарні ще влітку, а іншу дозбирали якраз на фінальному концерті. Наталія Митник пояснила, що іграшки потрібні, аби відвернути увагу дітей під час лікування. Адже їм страшно, навіть якщо процедура не болісна: 

Дитині обіцяють винагороду. І замість того, щоб зосереджуватися на лікареві, вона вже розглядає, що там у тому ящику. То маленькі дрібнички, але ці дрібнички важливі, бо навіть в лікарні діти повинні мати дитинство. Лікарі так тішилися, коли я від волонтерів цей другий ящик принесла. Вже поіменно знали, кому з дітей що сподобається. Кажуть: “оце точно Веронічці, вона любить коралі”. Тут така, знаєте, домашня атмосфера. Ці дітки тут місяцями, а іноді й роками, то вже стають як рідні”. 

Фото: Олег Нетецький

P.S. Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як окупанти катували волонтерку Олену Тарасенко
01 — 12 — 2023
/Херсон
54
Як окупанти катували волонтерку Олену Тарасенко
Олена Тарасенко працювала в Херсоні водійкою тролейбуса. Коли російські війська окупували місто, сідала у вільний від роботи час за…
докладніше
Кого можуть залучати до суспільно корисних робіт
30 — 11 — 2023
/Херсон
48
Кого можуть залучати до суспільно корисних робіт
Під час воєнного стану органи місцевої влади можуть залучати працездатних людей до суспільно корисних робіт. Ця норма передбачена…
докладніше
Як під обстрілами працює Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня
30 — 11 — 2023
/Херсон
59
Як під обстрілами працює Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня
Російські військові обстріляли Херсонську дитячу обласну клінічну лікарню вже вчетверте. Попри те, що чудово знають – тут рятували…
докладніше
“Долоні”, що  відкриті завжди.  Історія кіноклубу Docudays UA із Запоріжжя
29 — 11 — 2023
/Запоріжжя
61
“Долоні”, що відкриті завжди. Історія кіноклубу Docudays UA із Запоріжжя
Розповідаємо, як Мережа кіноклубів документального кіно DOCU/CLUB гуртує людей в українських містах для розв'язання місцевих проблем і…
докладніше
Історія Віктора Кривобородька та його дружини, які потрапили під обстріл окупантів
29 — 11 — 2023
/Херсон
70
Історія Віктора Кривобородька та його дружини, які потрапили під обстріл…
Майже одразу після втечі з Херсона російська артилерія обстріляла житловий квартал Таврійського мікрорайону міста. Уламки снаряда…
докладніше
Як цивільним отримати статус інвалідності внаслідок війни. Інфографіка
28 — 11 — 2023
/Херсон
48
Як цивільним отримати статус інвалідності внаслідок війни. Інфографіка
Потерпілі цивільні намагаються отримати статус інвалідності внаслідок війни. Він дасть додаткові пільги та грошове забезпечення від…
докладніше
Кінозал на колишньому смітнику та свічки від переселенців. Як Новоукраїнка змінюється під впливом документального кіно
28 — 11 — 2023
/Кропивницький
190
Кінозал на колишньому смітнику та свічки від переселенців. Як Новоукраїнка…
Розповідаємо, як Мережа кіноклубів документального кіно DOCU/CLUB заохочує людей в українських містах і селах самостійно розв’язувати…
докладніше
Історія полону Олексія Паталаха
28 — 11 — 2023
/Херсон
64
Історія полону Олексія Паталаха
Під час окупації Херсона росіяни більше ніж місяць тримали в нелюдських умовах, у підвалі на вул. Лютеранській, 4 (будівля Нацполіції…
докладніше
Зниклий художник, справа якого живе
28 — 11 — 2023
/Херсон
77
Зниклий художник, справа якого живе
Херсонський художник В’ячеслав Машницький зник трохи менше ніж за місяць до деокупації Херсона. Відтоді минуло вже більше ніж рік,…
докладніше
всі новини
youtube facebook