Як у Канаді і Євросоюзі регулюють взаємодію поліції та громади
14 — 10 — 2020
/Канада
2863
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Фото зі сторінки групи в Фейсбук

В Україні започаткована нова ініціатива “Взаємодія поліції та громади в Україні: будуємо діалог і синергію стейкхолдерів” - група у Фейсбук *, де всі зацікавлені сторони можуть обговорити з експертами плюси й недоліки реформи правоохоронних органів та дізнатися, зокрема, про досвід інших держав.

Команда проєкту «Шерифи для нових громад» також приєдналася до групи. І на першій онлайн-зустрічі (7 жовтня) говорили про ефективну профілактику правопорушень, а також про принципи взаємодії поліції та громади (community policing).

На питання координаторки проекту «Шерифи для нових громад» у Херсонській та Миколаївській областях Ірини Ухваріної, як в інших країнах регулюється на законодавчому рівні співпраця поліції та цивільного населення, досвідом поділилися Йохан Хід (Консультативна місія ЄС в Україні) та Клод Міттон (Канадська поліцейська місія в Україні).

Адже, нагадаємо, в Україні участь громадян в охороні громадського порядку, тобто співпраця з поліцією у даному напрямку, передбачена лише за умови членства в громадському формуванні.

Як пояснили спікери, у країнах ЄС та Канаді поліція має можливість співпрацювати з будь-якими об’єднаннями, зареєстрованими юридично.

Йохан Хід підкреслив, що до складу Європейського союзу наразі входять 28 країн-членів (хоча скоро стане 27), і у кожній з них - свої правила. Однак взаємодія правоохоронних органів з цивільним населенням у будь-якій країні ЄС регулюється на законодавчому рівні виключно у відносинах з юридично зареєстрованими організаціями. Також представник Консультативної місії ЄС в Україні наголосив, що основною роботою поліції залишається саме робота поліції. А взаємодія з юридично оформленими організаціями громадян, які хочуть спілкуватися, допомагати, або щось вимагати від поліції, - це додаток до основної роботи поліцейських.

Клод Міттон розповів, що в Канаді ситуація також дуже схожа з тим, як це організовано в Європейському союзі.

- У нас є право, можливість, і наше керівництво підштовхує нас більше спілкуватися з різними організаціями у суспільстві, - підкреслив представник Канадської поліцейської місії в Україні. - Але інформація поліції не є доступною для всіх, і цей момент дуже добре регулюється. Ми маємо щоразу пам’ятати, скільки інформації можемо видати тій чи іншій організації, з якою співпрацюємо як поліцейські.

Клод Міттон працює в Україні вже рік і, порівнюючи ситуацію в Канаді та в нашій країні, зауважив - у нас набагато більше бюрократії та різних регуляторних актів. Тобто канадські поліцейські більш вільні у спілкуванні та взаємодії з громадою.

Докладніше, про що ще розповідали спікери, дивиться тут: https://www.facebook.com/oleg.kemin/videos/3636893309683825

Наступний вебінар заплановано на четвер, 15 жовтня.

*Довідкове

Цю групу створено для ініціативи “Взаємодія поліції та громади в Україні: будуємо діалог і синергію стейкхолдерів”. Вона має стати платформою для спілкування і пошуку рішень.

Наразі ініціатива впроваджується спільними зусиллями міжнародних партнерів, які від самого початку підтримують процес реформування поліції в Україні: Канадсько-український проєкт розвитку поліції (CUPDP), Канадська поліцейська місія в Україні (CPMU), Консультативна місія Європейського Союзу (EUAM), Міжнародна програма підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування (ICITAP).

Програма передбачає проведення панельних онлайн-дискусій (вебінарів), присвячених актуальним темам і питанням взаємодії поліції та громади (community policing). Серед них: протидія ґендерно зумовленому насильству, запобігання злочинності шляхом дизайну середовища (CPTED), а також інформування про роль та функції громадських консультативних груп (ГКГ) для вирішення локальних безпекових проблем громад.

Мета ініціативи — діалог між залученими сторонами (стейкхолдерами). Серед аудиторії панельних дискусій - громадські організації, працівники різних підрозділів поліції, представники місцевої влади, а також представники громадськості, які цікавляться впровадженням підходів community policing і прагнуть розпочати безпекові проєкти у співпраці з поліцією.

Кожна онлайн-зустріч — можливість для обміну міжнародним та українським досвідом і практиками у сфері взаємодії поліції та громади, обговорення актуальних викликів і пошуку шляхів їх подолання, обмін історіями успіху співпраці. Приклади найкращих практик і спільна практична робота можуть дати цінні знахідки для розробки концепції національної стратегії впровадження ефективної взаємодії поліції та громади в Україні.

Протягом жовтня — листопада 2020 року відбудеться 7 панельних онлайн-дискусій, що транслюватимуться в цій групі.

Група – загальнодоступна. Для участі в панельних дискусіях організатори просять заповнити коротку реєстраційну форму: https://bit.ly/3cvj8kd

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1456
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
1396
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
1195
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
1351
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1697
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1650
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1806
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
1403
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1625
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook