Шевченківська ТГ хоче ще двох поліцейських офіцерів громади
28 — 09 — 2021
/Миколаїв
3042
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Шевченківська територіальна громада Миколаївської області стала однією з громад-переможниць конкурсу на отримання допомоги експертів команди проєкту “Шерифи для нових громад” в розробці місцевих Програм безпеки.

Фото зі сторінки голови Шевченківської ТГ у Фейсбук

Голова громади Олег Пилипенко разом із народним депутатом Ігорем Копитіним привезли до дитсадка оргтехніку, й заодно - пограли з малечею.

Під час онлайн-знайомства команди проєкту “Шерифи для нових громад” з представниками громад-переможниць голова Шевченківської ТГ Олег Пилипенко розповів, що з лютого цього року у них вже працює свій поліцейський офіцер громади:

-   Ми були п'ятою громадою, яка уклала Меморандум з Нацполіцією ще до того, як Миколаївська область увійшла до цієї програми. Ми йшли поза проєктом - виділили кошти на придбання автомобіля й паливно-мастильних матеріалів, це було більш, ніж півмільйона гривень. І в лютому цього року Олександр Присяжнюк вже прийшов до нас працювати ПОГом (раніше, з 2013 року, працював дільничним, потім прийшов відбір та навчання). Як раніше працювали дільничні і як наразі працює поліцейський офіцер громади, - дуже велика різниця. Дільничного офіцера залучали до різних завдань, через що на своєму окрузі він бував не так часто, як того б хотілося людям. А ПОГ живе безпосередньо у громаді, його не задіюють в інших завданнях, він реально має час займатися профілактикою. Має змогу їздити до проблемних сімей і сам, і разом із фахівцями соцслужб. І в серпні, коли було оголошено, що Миколаївська область також увійшла до Проєкту, ми зустрілися з керівництвом Нацполіції області й оголосили: нам потрібні ще два ПОГи. Зараз вирішується питання відбору, кого направити на навчання, а також їм закуплять два автомобілі за підтримки міжнародних організацій. Сподіваємось на допомогу команди проєкту “Шерифи для нових громад” у цьому питанні.

До минулого року Шевченківська ТГ була майже вдвічі меншою, до її складу входило 12 населених пунктів. А минулої осені до них приєднали ще декілька сіл. Наразі до громади входить - 21 населений пункт, 7 старостинських округів, 15 тисяч населення.

Зліва направо: Поліцейський офіцер громади Олександр Присяжнюк, голова Шевченківської ТГ Олег Пилипенко, заступник голови Дмитро Абрамов.

Ні громадського формування, ні інспекторів з охорони правопорядку у громади немає. Проте ПОГ плідно співпрацює зі старостами, депутатами, фахівцями із соціальної роботи, служби у справах дітей. Тобто по сім'ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, виїжджають у населені пункти разом. Й разом працюють з родинами. Або голова їде до якогось села, наприклад, з питання водопостачання, то ПОГ також виїжджає. Тому що, по-перше, люди збираються й він з ними спілкується, а по друге – проводить з окремими людьми, з ким це потрібно, профілактичні бесіди.

Скріншот з онлайн співбесіди Шевченківської ТГ з командою проєкту “Шерифи для нових громад”

У планах - прийняти на найближчий сесії програму “Безпечна громада” - в першу чергу встановити камери відеонагляду у населених пунктах.

- Програма нас буде на три роки, бо одразу зробити все у всіх селах складно, - пояснює Олег Пилипенко. - Спочатку будемо робити акцент на об'єкти соціальної сфери - садочки, школи, клуби, ФАПи, адмінбудівлі старостинських округів, музична школа. Ми підрахували кошти, які витрачаються в рік на утримання охоронців у цих будівлях - це близько 5 млн гривень. Але за останні 12 місяців було 4 крадіжки в закладах, тобто система сторожів себе не виправдовує. Тому будемо ставити відеокамери, датчики руху. Разом із тим всі ці відео з камер будуть підключені до пульту у Центрі безпеки. Відповідно і ПОГ буде мати можливість переглядати ті відео, і старости у своїх старостинських округах. Ми таку ідею депутатам озвучили, попередньо вони надали згоду, зараз працюємо над тим, щоб поетапно впровадити її в дію.

А от побутових крадіжок з початку пандемії, особливо під час карантину, стало набагато менше. Бо люди сиділи по домівках і крадії не наважувалися на злочини. І ще, як зауважив поліцейський офіцер громади Олександр Присяжнюк, зменшилася кількість випадків домашнього насилля:

-   Боротьба із домашнім насиллям, це одне з пріоритетних завдань для мене. І коли розширили круг повноважень, ввели заборонні приписи - це стало дуже дієвим важелем впливу на кривдників. Тепер прояви агресії частіше “лікуються” профілактичною бесідою. Тих, хто одразу не виправляється, оформлюємо й доставляємо до суду. Донині не було випадку, щоб родина на кривдника повторно скаржилася.

Проте досі актуальне інше негативне явище: влітку недобросовісні агровиробники часто випалюють солому на полях, від чого буває займаються й лісосмуги: 85% виїздів пожежних машин - поля, стерня, лісосмуги. Також бувають поодинокі випадки, коли фермери не узгоджують обробку полів з бджолярами, бджоли гинули. Хоча особливо шкідливих для довкілля підприємств на території немає, єдине - «Дослідне господарство «Еліта», яке виробляє напівфабрикати. Є неприємний запах від відходів, страждають два населених пункти. Але на підприємстві наразі вже доопрацьовують систему кондиціонерів. І в громаді є три дуже активні громадські організації, які працюють саме за екологічними напрямками.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1459
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
1398
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
1196
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
1352
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1703
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1653
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1809
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
1404
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1627
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook