Громада: як працювати і залишатися в безпеці. Досвід Полтавщини
14 — 04 — 2020
/Полтава
1488
Сергій Жук
Сергій Жук
Автор
всі статті автора

Роль дільничних офіцерів поліції в підтримці життєдіяльності й безпеки громади під час карантину, на чому зосереджені зусилля місцевих керівників та поліцейських для зупинення коронавірусу – стали предметом обговорення під час онлайн-інтерв'ю з головою Опішнянської ОТГ Полтавської області Миколою Різником та поліцейським офіцером громади Євгеном Куріптою.

Умови карантину в усіх ОТГ однакові - школи та громадські місця не працюють, усіх перевели на дистанційну роботу і просять залишатися по домаівках. Відвідини продуктових магазинів та аптек - у масках, рукавичках та з дотриманням дистанції.

Опішнянська громада налагодила комунікацію з місцевими підприємцями, які закупили медобладнання та медикаменти для лікарні. Також виділено кошти на доплати лікарям, організоване спільне з поліцейськими офіцерами патрулювання за дотриманням вимог карантину.

ДОВІДКА

До складу Опішнянської селищної ради входять селище Опішня та села: Васьки, Вільхове, Діброва, Карабазівка, Міські Млини та Яблучне. Це мальовничі місця з чудовими краєвидами, де проживає понад 6000 мешканців. Громаду обслуговують 2 офіцери поліції, вони чергують і надають послуги громадянам на базі поліцейської станції.

 

На 10 квітня в Опішнянській ОТГ не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус. Лікарня на території селища має місця для обсервації та лікування хворих, якщо вони з’являться. Працівники амбулаторії сімейної медицини забезпечені масками, рукавичками та дезінфікуючими засобами.

Миколі Різник - голова Опішнянської ОТГ :

"Ми намагаємось зробити все для убезпечення мешканців від інфікування та організувати умови для лікування хворих, якщо вони з'являться. За рахунок спонсорської допомоги від підприємців ми спрямували більше 1 млн. гривень на закупівлю апарату ШВЛ, 1000 пар рукавичок, 1500 масок, 150 тестів та додаткову оплату роботи медиків.

Важливим ресурсом для нас є працівники, які надають послуги у територіальному центрі з обслуговування непрацездатних та одиноких людей. Ми теж забезпечили їх, як і працівників поліції та медиків, засобами індивідуального захисту .

При виконкомі селищної ради створена комісія. Її члени разом з офіцером поліції двічі на день виїжджають на патрулювання. Згідно з графіком, до виїздів залучаються також депутати селищної ради та учасники АТО."

Окрім контролю за виконанням умов карантину поліцейські офіцери громади займаються і своєю повсякденною роботою - профілактикою правопорушень, та реагуванням на повідомлення громадян.

Євген Куріпта поліцейський офіцер громади Опішнянської ОТГ:

"Двічі на день з комісією селищної ради виїжджаємо на перевірки. Вдень відвідуємо магазини, контролюємо виконання заходів карантину персоналом і покупцями, а з 20 до 21 години перевіряємо місця масового відпочинку, де може збиратись молодь. Поки що обмежуємось усними зауваженнями і нікого не штрафували. Люди ставляться до таких заходів з розумінням - конфліктів не виникало.

Однак ніхто не відміняв нашу основну роботу. Тож реагуємо на злочини: виїжджаємо на виклики, складаємо протоколи, а якщо необхідно, викликаємо слідчу групу з районного відділення.

Впродовж квітня нами зареєстровано 2 кримінальні справи про крадіжки, і в найближчий час особі буде вручено повідомлення про підозру. Працюємо і з домашніми кривдниками. З початку року вже зареєстрували 18 звернень від громадян, склали 15 адміністративних протоколів за ст.173-2 "Вчинення домашнього насильства" та винесли 5 термінових заборонних приписів домашнім кривдникам.

В умовах карантину доводиться працювати в масках та рукавичках. Засоби захисту: 5 масок, 2 пари рукавичок та дезінфікуючий засіб отримали у районному відділенні поліції. Це гуманітарна допомога. Її поліція отримала від БФ "Олександра Ващенка" - місцевого підприємця - аграрія. Цього, звісно, замало, тож селищний голова пообіцяв нам видати ще по 10 комплектів."

Аби не допустити нових випадків насильства офіцери поліцейської станції майже щодня проводять профілактичні заходи: перевіряють, чи дотримуються вимог ті люди, яким були винесені приписи, проводять профілактичні бесіди під час реагування на сімейні конфлікти, тощо.

Сьогодні поліцейські офіцери працюють у посиленому режимі. Кожен з нас усвідомлює, що саме його відповідальна поведінка може запобігти розповсюдженню пандемії і тим самим вберегти не тільки власне життя, а й життя та здоров’я мешканців громади.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
У Херсоні створили анімаційні ролики на виклики часу для дітей
27 — 12 — 2021
/Херсон
509
У Херсоні створили анімаційні ролики на виклики часу для дітей
Команда проєкту “Шерифи для нових громад” презентує три мультфільми для дітей про булінг, кібербулінг та домашнє насилля. Кадр з…
докладніше
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
20 — 12 — 2021
/Аналітичні статті
335
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
Заборонні приписи, профілактичні бесіди з домашніми кривдниками фахівців соціальних служб та правоохоронців, штрафи та навіть…
докладніше
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
20 — 12 — 2021
/Миколаїв
413
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
У Миколаївській області презентували відкриття другого в Україні центру по роботі з дітьми, які постраждали від злочинів чи стали їх…
докладніше
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії домашньому насиллю
17 — 12 — 2021
/Херсон
384
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії…
Освітяни, профільні соціальні служби Генічеської територіальної громади та правоохоронці домовилися захищати інтереси та права дітей…
докладніше
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
15 — 12 — 2021
/Харків
547
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
За останні чотири роки у Нововодолазькій селищній громаді Харківської області я бував неодноразово. Влаштовував показ документальної…
докладніше
“Булер” у генічеській гімназії
13 — 12 — 2021
/Херсон
384
“Булер” у генічеській гімназії
Дев’ятикласники гімназії міста Генічеська дивилися та обговорювали документальну стрічку “Булер” й вчилися протистояти…
докладніше
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
01 — 12 — 2021
/Херсон
501
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
У 2021 році фінансовий внесок органів місцевого самоврядування Херсонщини у забезпечення громадських робіт за проєктом «Шерифи»…
докладніше
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
26 — 11 — 2021
/Херсон
579
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
Звідки «береться» булінг/кібербулінг? Як він проявляється? Що з цим робити? Й при чому тут домашнє насилля? Про це й не тільки…
докладніше
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA отримали подяки від Херсонської ЗОШ №36
01 — 11 — 2021
/Херсон
401
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA…
Педагоги херсонської школи №36 звернулися до координаторки проєкту “Шерифи для нових громад”, голови благодійного фонду…
докладніше
всі новини
youtube facebook