Як «Козацька варта» дбає про безпеку Великобагачанської громади
29 — 07 — 2020
/Полтава
1619
Сергій Жук
Сергій Жук
Автор
всі статті автора

Кожен громадянин нашої держави має право на безпечні умови проживання, захист від злочинців та посягань на себе і членів своєї сім’ї. Ми, звісно ж, вправі вимагати такої безпеки від поліції, на працівників якої законом покладені завдання по боротьбі зі злочинністю та охороні громадського порядку.

Але досягнути безпеки у громаді без участі самих членів громади — навряд чи можливо.

Допомогти поліції навести лад у Великій Багачці взялись члени громадського формування «Козацька варта», створеного за ініціативи місцевого підприємця Олега Григоровича Діденка.

Довідка: Громадське формування з охорони громадського порядку "Козацька варта", зареєстроване 28.11.2018 року, діє у смт. Велика багачка та на території Великобагачанського району. До складу формування входять 38 осіб з числа підприємців, фермерів, найманих сільськогосподарських робітників, працівників освіти, та пенсіонерів МВС.

Про те як поліція взаємодіє з громадським формуванням розповів начальник сектору превентивної діяльності Великобагачанського відділення поліції Олександр Падусенко:

Сьогодні у нас на території району діють два громадських формування: це «Козацька варта» яка базується у Великій Багачці та новостворена організація яка зараз знаходиться в стадії реєстрації, але вже ефективно працює у Білоцерківській ОТГ. Стосовно «Козацької варти» можу сказати, що з керівником цього формування ми постійно на зв'язку і у будь-який час, за нашим запитом вони направляють людей нам на допомогу. Якщо, наприклад, це патрулювання, то приїзжають завжди на своєму транспорті, автомобілі заправлені, тож не маємо з цим проблем.

Хлопці з «Козацької варти» не чекають, коли ми звернемось до них про допомогу і, якщо бачать негаразди, або стикаються з небезпекою – діють самостійно. Так, у квітні, вони відстежили і затримали групу злочинців, яка в ночі обкрадала машини у Багачці і, як з’ясувалось в ході слідства не тільки у Багачці, а й у Миргороді та сусідніх районах. До приїзду групи швидкого реагування члени формування провели з ними ефективну "роз’яснювальну" роботу так, що злочинці були дуже раді приїзду поліції.

Для мене, як керівника служби, що відповідає за громадську безпеку, найголовнішим є те, що я знаю: у будь-який час, в разі необхідності, на допомогу прийдуть члени "Козацької варти".

А щодо Білоцерківського формування, то про це краще розповість мій колега Євген Фененко, який працює у цьому селищі

Розповідає Старший дільничний офіцер Білоцерківської ОТГ Євген Фененко.

Я від самого початку прийшов у поліцію на посаду дільничного і працюю у Білоцерківці з 2003 року, тому добре знаю людей, проблеми з якими вони регулярно стикаються і на моїх очах активні мешканці згуртувались і, за моєї підтримки, створили громадське формування. Коли об’явили про набір, то відразу подали заяви п’ятдесят бажаючих. Юридично вже все оформлено, формування налічує 53 особи,. І хоч люди ще не отримали посвідчення, організація вже активно діє на користь громади. У кожному з сіл, які входять до складу ОТГ, створена група, є старший. Групи підпорядковуються керівнику формування – це Шаран Євген Васильович, який працює єгерем у ТОВ «Білагро». Якщо проводимо якісь заходи, наприклад у с. Поділ, він телефонує керівнику групи у цьому селі і нам на допомогу приходять члени формування, що живуть тут. Окрім цього, враховуючи велику територію яку я обслуговую – дуже не наїздишся, часто звертаюсь до місцевих членів формування з проханням зібрати ту чи іншу інформацію, яка потрібна в роботі. Подзвонив, поставив задачу – протягом дня старший групи звітує.

А недавно був випадок: у Білоцерківці пограбували будинок, поки хазяїв не було вдома. Люди почали переслідувати злочинців і хлопці з формування дзвонять мені:

– Петрович ми женемо крадіїв в сторону Решетилівки (це на трасі Харків-Київ), організуйте перехоплення.

Терміново підключили групу швидкого реагування з Решетилівського відділу і затримали злочинців, вилучили крадене. Під час затримання під’їхали на мікроавтобусі члени формування і виступили понятими. Ось таки в нас, майже голлівудські погоні бувають.

Стосовно формувань можу сказати одне: якщо люди справді хочуть навести лад у своєму селі, то активно включаться і дозвіл на зброю тут ні до чого. На моїй дільниці, наприклад, багато мисливців і всі вони вже мають зброю.

Позиція поліцейських цілком зрозуміла – хто ж відмовиться від добровільних помічників, тим більше що дільничний офіцер один на декілька сіл, а чому місцеві мешканці вступають у формування, який їх головний мотив?

Коломієць Олександр Михайлович – член «Козацької варти» (ліворуч)

Я приватний підприємець, маю землю і власне кафе. До «Козацької варти» вступив тому, що хочу, щоб там де живуть мої діти було завжди комфортно і безпечно, бо якщо не ми, то хто ж ? Поліція сама, без нашої допомоги, не впорається.

Разом з поліцейськими патрулюємо регулярно, в основному по вихідних днях, звісно коли випадає твоя зміна, це раз, інколи два рази на місяць. У будні ж виїжджаємо на своїх машинах самі. Хоч у нас і немає якихось значків - у кожного є посвідчення, та й люди за два роки вже звикли і впізнають нас в обличчя. Команда підібралась у нас різновікова: є і молоді і середнього віку ну і активні пенсіонери, куди ж без них.

Раніше у нас було багато крадіжок і приходилось патрулювати ночами, фіксувати незнайомі машини, зупиняли, питали куди прямують і для чого приїхали. Як правило, якщо підозріла машина - викликаємо поліцію, хоча часто їздимо і разом з поліцейськими.

Моя родина і всі близькі з розумінням ставляться до моїх «нічних» мандрівок, бо ми ж охороняємо їхній спокій. Зараз у нашому селищі стало набагато безпечніше, бо всі потенційні злодії знають – ми на варті і треба тричі подумати перед тим, як скоїш щось недобре.

Пархоменко Віктор Анатолійович – член «Козацької варти»

Я, мабуть, самий старший за віком у нашому формуванні, працюю керівником апарату Великобагачанської РДА. Вступив до організації тому, що звик бути відповідальним за все, що відбувається навкруги, бо саме так має поводитись справжній чоловік. Окрім регулярних патрулювань члени нашої організації супроводжують всі святкові і урочисті заходи які проходять у Багачці. Це правильно, коли люди самі турбуються власну безпеку і я радий від того, що молоді активно включились – значить підростає небайдуже покоління. Справа у тому, що члени формування не отримують якихось преференцій, а діють лише за власним переконанням – безпека громади це справа кожного.

За даними ГУНП у Полтавській області зареєстровано 48 громадських формувань. Нажаль більшість з них існують лише на папері. І тим цінніший досвід реальної взаємодії правоохоронців, місцевої влади та громадських активістів які створили безпечне середовище у своїх громадах, перш за все, завдяки довірі, згуртованості та злагодженій комунікації.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
У Херсоні створили анімаційні ролики на виклики часу для дітей
27 — 12 — 2021
/Херсон
509
У Херсоні створили анімаційні ролики на виклики часу для дітей
Команда проєкту “Шерифи для нових громад” презентує три мультфільми для дітей про булінг, кібербулінг та домашнє насилля. Кадр з…
докладніше
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
20 — 12 — 2021
/Аналітичні статті
335
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
Заборонні приписи, профілактичні бесіди з домашніми кривдниками фахівців соціальних служб та правоохоронців, штрафи та навіть…
докладніше
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
20 — 12 — 2021
/Миколаїв
413
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
У Миколаївській області презентували відкриття другого в Україні центру по роботі з дітьми, які постраждали від злочинів чи стали їх…
докладніше
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії домашньому насиллю
17 — 12 — 2021
/Херсон
384
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії…
Освітяни, профільні соціальні служби Генічеської територіальної громади та правоохоронці домовилися захищати інтереси та права дітей…
докладніше
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
15 — 12 — 2021
/Харків
547
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
За останні чотири роки у Нововодолазькій селищній громаді Харківської області я бував неодноразово. Влаштовував показ документальної…
докладніше
“Булер” у генічеській гімназії
13 — 12 — 2021
/Херсон
384
“Булер” у генічеській гімназії
Дев’ятикласники гімназії міста Генічеська дивилися та обговорювали документальну стрічку “Булер” й вчилися протистояти…
докладніше
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
01 — 12 — 2021
/Херсон
502
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
У 2021 році фінансовий внесок органів місцевого самоврядування Херсонщини у забезпечення громадських робіт за проєктом «Шерифи»…
докладніше
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
26 — 11 — 2021
/Херсон
579
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
Звідки «береться» булінг/кібербулінг? Як він проявляється? Що з цим робити? Й при чому тут домашнє насилля? Про це й не тільки…
докладніше
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA отримали подяки від Херсонської ЗОШ №36
01 — 11 — 2021
/Херсон
401
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA…
Педагоги херсонської школи №36 звернулися до координаторки проєкту “Шерифи для нових громад”, голови благодійного фонду…
докладніше
всі новини
youtube facebook