На Полтавщині відкрилася третя поліцейська станція – в Опішні
02 — 11 — 2018
/Полтава
4235
Людмила Чванько
Людмила Чванько
Автор
всі статті автора

Автор усіх фото: Національна поліція України

У Полтавській області 2 листопада відкрили вже третю поліцейську станцію. Про це повідомляється на офіційному сайті поліції Полтавщини. Розташована вона у центрі селища Опішня Зіньківського району. Опішнянська громада утворилася зовсім недавно – у вересні 2018 року.

На станції є два робочих кабінети, дитячий куточок та кімната відпочинку.

Як розповів команді «Шерифи для нових громад» начальник Зіньківського відділення поліції Леонід Горяєв, працюватимуть на станції двоє дільничних та двоє співробітників сектору реагування патрульної поліції. Дільничні живуть у Зінькові (за 38 км від Опішні), а хлопці з групи швидкого реагування - місцеві. Обслуговуватимуть правоохоронці лише територію Опішнянської ОТГ.

Дільничні самі з Зінькова. На роботу приїжджатимуть. Але якщо буде якась нагальна потреба, відпрацювання – ночуватимуть на станції. Там є всі умови для цього. Стіл, диван, туалет, котел для опалення, умивальник, - ділиться головний поліцейський району.

За словами начальниці дільничних Полтавської області Жанни Ахіджанян, приміщення, в якому розмістилася станція, знаходиться на балансі поліції. Капітальний ремонт в ньому зробили коштом громади.

У розпорядженні опішнянських правоохоронців – автомобіль та комп’ютерна техніка з доступом до необхідних баз даних. 

Автомобіль поліцейський. Він закріплений за цією громадою. Ми подарували їм комп’ютер, провели телефон. Адже там нічого не було. Пусте закрите приміщення, - розповідає Жанна Ахіджанян.

Цивільних «шерифів», які співпрацювали б з поліцією, поки що немає, але начальник Зіньківського відділення поліції не виключає, що вони з’являться.

Ми спілкувалися з представниками громади. У них 23 грудня будуть вибори. Обіцяли виділити 2-3 представників, які співпрацюватимуть з нашими поліцейськими. Але хто це точно буде – ми поки що не знаємо, - зазначає Леонід Горяєв.

Також головний поліцейський Зіньківщини говорить, що в рамках створення ОТГ у громаді можуть ввести ще одну посаду дільничного офіцера поліції, якого обере громада з місцевих мешканців.

Вони запропонують кандидатуру. Можливо, виберуть когось з АТОвців, які вже бачили війну. Або тих, хто служив в армії. Кандидат обов’язково проходитиме конкурс. І після проходження – приступить до роботи. Ми будемо цій людині платити зарплату, видавати форму та зброю, - ділиться Леонід Горяєв.

Громадам пропонують мати «свого» дільничного.

За словами начальниці дільничних Полтавської області, поки що пункту відеоспостереження на станції немає, але він має з’явитися у 2018 році, після прийняття бюджету громади.

Там вже проведений інтернет. Кошти на встановлення системи відеоспостереження планують виділити при формуванні бюджету громади на наступний рік, - зазначає поліцейська.

У цьому році відкривати поліцейські станції на Полтавщині вже не будуть – деякі громади ще не наважилися на такий крок, а деякі почали зводити будівлі з «нуля», а це потребує часу.

У нас багатенько має бути станцій: і в Козельщині, і в Пирятині, і в Машівці… Але це ж не все так просто робиться. Є такі райони, які з нуля будують приміщення. Наприклад, Глобине, Гадяч. Звичайно, їм потрібен час. Там ще грошові моменти, тендери…, - ділиться Жанна Ахіджанян.

Нагадаємо, що це вже третя поліцейська станція, відкрита у Полтавській області. Перша з’явилася в Ланнівській ОТГ Карлівського району. Там працює двоє дільничних. Друга станція знаходиться у Бутенківській громаді Кобеляцького району на базі центру безпеки громадян.

Довідка

До Опішнянської громади, яка утворилася нещодавно - у вересні 2018 року, входить 11 населених пунктів:

Опішнянська селищна рада

  • селище Опішня
  • село Васьки
  • село Вільхове
  • село Діброва
  • село Карабазівка
  • село Міські Млини
  • село Яблучне

Малобудищанська сільська рада

  • село Малі Будища
  • село Безруки
  • село Глинське
  • село Хижняківка

Населення – біля 6000 людей

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1033
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
963
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
937
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
938
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1280
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1212
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1379
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
996
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1210
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook