12 червня у Полтавській області відкрили першу у регіоні поліцейську станцію. З’явилася вона у селі Ланна, що є центром Ланнівської громади (Карлівський район).
Фото: Національна поліція України.
У капітально відремонтованому приміщенні поліцейської станції є кабінет дільничного, службове місце громадського представника, кабінет групи швидкого реагування, «зелена кімната», де можуть гратися діти відвідувачів, та кімната відпочинку.
- На поліцейській станції цілодобово працюватиме дільничний офіцер поліції. У нього робочий день починатиметься з поліцейської станції. Тобто, він не йтиме у райвідділ, як це раніше було. Ми, звичайно, зі свого боку будемо контролювати його роботу, - зазначила на відкритті нового закладу начальниця відділу дільничних офіцерів поліції Жанна Ахіджанян.
Зараз на станції працює один дільничний – Євгеній Швець. У планах - взяти на роботу ще одного. У кабінеті дільничного вже облаштовано два робочих місця.
- Поліцейська станція обслуговуватиме шість населених пунктів. Це понад 4,5 тисяч населення. Тому до мене приєднається ще один дільничний. Основною нашою задачею буде профілактика правопорушень у селах, що входять до громади. Також на станції буде представник від громади, який теж готовий допомагати, - розповів команді проекту «Шерифи для нових громад» дільничний офіцер поліції Євгеній Швець.
На новій поліцейській станції є монітор. На нього виводиться відео з 16-ти камер відеоспостереження, встановлених на перехрестях та у місцях інтенсивного дорожнього руху.
За словами Євгенія Швеця, в громаді планують встановити ще до 50 відеокамер.
«Зелена» кімната, де дорослі можуть залишити дітей доки вирішуватимуть справи на станції.
Нова станція, як зазначили на відкритті представники влади, – це результат спільної роботи територіальної громади, агропромисловців та депутатського корпусу. Щоправда, скільки саме коштів пішло на створення поліцейської станції, не вказали.
- Головний чинник, що має бути – це безпека об'єднаної територіальної громади. Хочу зазначити те, що сьогодні відбувається в Ланнівській ОТГ – це наслідок того, як сьогодні співпрацює влада та органи місцевого самоврядування, - заявив на відкритті станції Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА.
Дільничний офіцер поліції Євгеній Швець тепер працює на новій поліцейській станції Ланнівської громади.
Євгеній Швець раніше дільничним не працював, але нещодавно закінчив навчання від Національної поліції. Має вищу економічну освіту. Правоохоронець налаштований оптимістично.
- Я розумію, що на мене очікує. Це цілодобова робота. І я до неї готовий. У мене дід і тато працювали у міліції. А тепер і я. Можна сказати, династія правоохоронців, - посміхається Євгеній.
Дільничний Ланнівської громади родом з Карлівки, але тепер житиме у Ланнах.
- Мене тут мають поселити. Буду на місці сім днів на тиждень, - говорить новий дільничний Ланнівської ОТГ.
Як зазначає начальниця відділу дільничних офіцерів поліції Жанна Ахіджанян, в області мають створити ще три подібні станції: в Опішні (Зіньківський район), у Бутнеках (Кобиляцький район) та в Градизьку (Глобинський район).
Довідка
Згідно з даними сайту громади, до Ланнівської ОТГ входить шість сіл: Ланни, Коржиха, Куми, Львівське, Чалівка та Нижня Ланна. Всього на території цих населених пунктів живе 4828 чоловік.
Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.