На Полтавщині з’являться поліцейські станції
19 — 12 — 2018
/Полтава
2936
Людмила Чванько
Людмила Чванько
Автор
всі статті автора

У Полтавській області скоро з’являться поліцейські станції. Про це повідомила Жанна Ахіджанян, начальниця дільничних офіцерів поліції, на круглому столі «Як забезпечується безпека у громадах», що відбувся 27 лютого у Полтаві. Нагадаємо, що на заході обговорювали перспективу появи шерифів на Полтавщині.

На фото: Жанна Ахіджанян, керівниця дільничних офіцерів поліції у Полтавській області. Гроші на створення виділятимуть громади

За словами Жанни Ахіджанян, поліцейські станції створюватимуться за фінансової підтримки громад (з місцевого бюджету). Зарплату дільничний отримуватиме від держави.

- Згідно з новим наказом №650, у нас мають створюватися поліцейські станції. Це приміщення, де перебуває дільничний офіцер поліції. Де він взагалі проводить свій час. Зранку він не йде на нараду у райвідділ, а проводить свій робочий час на поліцейській станції… Він буде озброєним, - каже Жанна Ахіджанян.

Поліцейська станція буде обладнана технікою, камерами відеоспостереження. Дільничний зможе спостерігати за тим, що відбувається у населеному пункті.

На поліцейській станції буде місце для шерифа

Як пояснює Сергій Гавловський, заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУ НП в Полтавській області, на станції буде кабінет дільничного офіцера поліції, робоче місце групи реагування патрульної поліції (ГРПП) і робоче місце інспектора з ювенальної превенції. Також там має бути представник громадського формування з охорони правопорядку. Або, якщо будуть – це шерифи, про яких ішлося на круглому столі.

- На повідомлення про злочини і правопорушення реагує патрульна поліція (ГРПП), яка також перебуває на поліцейській станції. І коли людина прийде звернутися до дільничного, він буде постійно на своєму робочому місці. Він буде координувати наряди патрульної поліції, - зазначає Сергій Гавловський.

Перша поліцейська станція з’явиться у Карлівському районі

За інформацією Жанни Ахіджанян, перша така станція з’явиться у Карлівському районі. Тамтешня влада пішла назустріч.

Як повідомляє сайт полтавського телеканалу Місто, ця станція у майбутньому має обслуговувати 7 сіл Ланнівської ОТГ.

За словами Сергія Гавловського, поліцейські станції у цьому році планують відкрити у Зіньківському районі та Глобинському. Звичайно, якщо громади погодяться.

Що про «поліцейські станції» говорить закон

Згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ №650 «Про затвердження Інструкції з організації діяльності дільничних офіцерів поліції», поліцейська станція – це службове приміщення, що надається дільничному офіцеру поліції (ДОП) для виконання покладених на нього завдань із забезпечення правопорядку в межах поліцейської дільниці.

Для належного виконання службових обов’язків ДОП (у разі необхідності) надаються службові приміщення (поліцейська станція) в межах визначеної поліцейської дільниці.

При розгляді питання про виділення службового приміщення під поліцейську станцію враховується можливість розміщення в ньому для спільної роботи ДОП, його помічника, працівників ГРПП (груп швидкого реагування) та представників громадськості, забезпечення належними умовами для виконання покладених на них завдань.

Приміщення поліцейської станції забезпечується:

1) необхідною оргтехнікою та витратними матеріалами до неї, можливістю формувати та користуватися базами даних, що входять до ЄІС МВС, та мережею Інтернет, металевою шафою (сейфом) для зберігання службової документації, стаціонарними засобами зв’язку та спеціальними засобами індивідуального захисту;

2) табличкою із підсвічуванням з написом «Поліцейська станція» та із зазначеними на ній телефонами ДОП та чергового територіального (відокремленого) підрозділу поліції;

3) меблями (столи, стільці, шафи для одягу та паперів) та інвентарем (інформаційні стенди, сейфи, вогнегасники, індивідуальні аптечки);

4) службовою документацією (настінний план поліцейської дільниці, контрольно-наглядова справа поліцейської дільниці, Журнал, ця Інструкція, нормативно-правові акти МВС, які регулюють діяльність поліції, організаційно-розпорядчі акти Національної поліції України);

5) спеціальною юридичною літературою.

6) Для виконання покладених на ДОП завдань відповідно до законодавства України ДОП забезпечуються автомобільним транспортом.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
342
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
296
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
315
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
392
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
300
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
341
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
426
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
319
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
376
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook