Про це команді проекту «Шерифи для нових громад» розповіла сільська голова Наталія Камінська. Однак жителі села завжди насторожі – чужинців «бачать за версту».
Як встановили відеокамери, так одразу й розпустили наш патруль. Але все одно: якщо хтось у село незнайомий заїжджає – одразу мені телефонують. Говорять: «Ось там чужий ходить, щось робить». А я вже їду, з’ясовую, хто то.
Наталія Камінська сільська голова села Лучки
Відтоді, як у селі з’явилися відеокамери, а нічні чергування скасували – у Лучках крадіжок не було. Щоправда, одного разу завдяки відеоспостереженню вдалося знайти корову-втікачку.
Крадіжок не було. Єдине, що було – просили люди знайти корову, яка втекла. Подивитися на відео, куди вона пішла. Знайшли. Вирвалася з двору – побігла на ферму. А так нічого серйозного.
У квітні 2018 у Лучках встановили 8 камер відеоспостереження.
Маленьке село продовжує розвиватися та дбати про свою безпеку і комфорт. Так, у населеному пункті вже провели інтернет - біля клубу тепер є безкоштовний Wi-Fi.
Нагадаємо, у Лучках після того, як у 2015 році у жителів викрали корів, люди згуртувалися та створили «нічний патруль», до якого спочатку входили лише чоловіки, а згодом приєдналися жінки, зокрема й сільська голова. Чергували по троє. Об’їжджали село, зупиняли на в’їзді невідомі авто, запитували, куди їдуть і навіщо. Патрулювали три роки поспіль. Безкоштовно, не маючи жодного статусу. Звісно, люди заморилися, адже іноді доводилося після виснажливого робочого дня йти чергувати. У квітні 2018 у селі встановили камери відеоспостереження.
Довідково
- Лучки – село у Кобеляцькому районі, Полтавської області
- Населення – 420 людей
- Відстань до районного центру – 26 км.
- Дільничний – за 15 кілометрів.