«Нічний патруль» прибрали, однак пильнувати не перестали
17 — 08 — 2018
/Полтава
2418
Людмила Чванько
Людмила Чванько
Автор
всі статті автора

Після встановлення відеоспостереження у селі Лучки, що на Полтавщині, скасували нічне патрулювання. Лучани, які протягом трьох років виходили вночі патрулювати, нарешті відпочивають.

жителі села Лучки

Про це команді проекту «Шерифи для нових громад» розповіла сільська голова Наталія Камінська. Однак жителі села завжди насторожі – чужинців «бачать за версту».

Як встановили відеокамери, так одразу й розпустили наш патруль. Але все одно: якщо хтось у село незнайомий заїжджає – одразу мені телефонують. Говорять: «Ось там чужий ходить, щось робить». А я вже їду, з’ясовую, хто то.

Наталія Камінська

Наталія Камінська сільська голова села Лучки

Відтоді, як у селі з’явилися відеокамери, а нічні чергування скасували – у Лучках крадіжок не було. Щоправда, одного разу завдяки відеоспостереженню вдалося знайти корову-втікачку.

Крадіжок не було. Єдине, що було – просили люди знайти корову, яка втекла. Подивитися на відео, куди вона пішла. Знайшли. Вирвалася з двору – побігла на ферму. А так нічого серйозного.

відеокамери

У квітні 2018 у Лучках встановили 8 камер відеоспостереження.

Маленьке село продовжує розвиватися та дбати про свою безпеку і комфорт. Так, у населеному пункті вже провели інтернет - біля клубу тепер є безкоштовний Wi-Fi.

Нагадаємо, у Лучках після того, як у 2015 році у жителів викрали корів, люди згуртувалися та створили «нічний патруль», до якого спочатку входили лише чоловіки, а згодом приєдналися жінки, зокрема й сільська голова. Чергували по троє. Об’їжджали село, зупиняли на в’їзді невідомі авто, запитували, куди їдуть і навіщо. Патрулювали три роки поспіль. Безкоштовно, не маючи жодного статусу. Звісно, люди заморилися, адже іноді доводилося після виснажливого робочого дня йти чергувати. У квітні 2018 у селі встановили камери відеоспостереження.

Довідково

  • Лучки – село у Кобеляцькому районі, Полтавської області
  • Населення – 420 людей
  • Відстань до районного центру – 26 км.
  • Дільничний – за 15 кілометрів.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як окупанти катували волонтерку Олену Тарасенко
01 — 12 — 2023
/Херсон
54
Як окупанти катували волонтерку Олену Тарасенко
Олена Тарасенко працювала в Херсоні водійкою тролейбуса. Коли російські війська окупували місто, сідала у вільний від роботи час за…
докладніше
Кого можуть залучати до суспільно корисних робіт
30 — 11 — 2023
/Херсон
49
Кого можуть залучати до суспільно корисних робіт
Під час воєнного стану органи місцевої влади можуть залучати працездатних людей до суспільно корисних робіт. Ця норма передбачена…
докладніше
Як під обстрілами працює Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня
30 — 11 — 2023
/Херсон
59
Як під обстрілами працює Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня
Російські військові обстріляли Херсонську дитячу обласну клінічну лікарню вже вчетверте. Попри те, що чудово знають – тут рятували…
докладніше
“Долоні”, що  відкриті завжди.  Історія кіноклубу Docudays UA із Запоріжжя
29 — 11 — 2023
/Запоріжжя
61
“Долоні”, що відкриті завжди. Історія кіноклубу Docudays UA із Запоріжжя
Розповідаємо, як Мережа кіноклубів документального кіно DOCU/CLUB гуртує людей в українських містах для розв'язання місцевих проблем і…
докладніше
Історія Віктора Кривобородька та його дружини, які потрапили під обстріл окупантів
29 — 11 — 2023
/Херсон
70
Історія Віктора Кривобородька та його дружини, які потрапили під обстріл…
Майже одразу після втечі з Херсона російська артилерія обстріляла житловий квартал Таврійського мікрорайону міста. Уламки снаряда…
докладніше
Як цивільним отримати статус інвалідності внаслідок війни. Інфографіка
28 — 11 — 2023
/Херсон
48
Як цивільним отримати статус інвалідності внаслідок війни. Інфографіка
Потерпілі цивільні намагаються отримати статус інвалідності внаслідок війни. Він дасть додаткові пільги та грошове забезпечення від…
докладніше
Кінозал на колишньому смітнику та свічки від переселенців. Як Новоукраїнка змінюється під впливом документального кіно
28 — 11 — 2023
/Кропивницький
190
Кінозал на колишньому смітнику та свічки від переселенців. Як Новоукраїнка…
Розповідаємо, як Мережа кіноклубів документального кіно DOCU/CLUB заохочує людей в українських містах і селах самостійно розв’язувати…
докладніше
Історія полону Олексія Паталаха
28 — 11 — 2023
/Херсон
64
Історія полону Олексія Паталаха
Під час окупації Херсона росіяни більше ніж місяць тримали в нелюдських умовах, у підвалі на вул. Лютеранській, 4 (будівля Нацполіції…
докладніше
Зниклий художник, справа якого живе
28 — 11 — 2023
/Херсон
77
Зниклий художник, справа якого живе
Херсонський художник В’ячеслав Машницький зник трохи менше ніж за місяць до деокупації Херсона. Відтоді минуло вже більше ніж рік,…
докладніше
всі новини
youtube facebook